Къпане на новородено - със какво ?

  • 7 352
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 045
Искам да помоля всички мами да споделят опита си относно къпането и козметиката. Купих си серията на Клоран която включва душ-гел от глава до пети и хидратиращ сапун за новородено. Тъй като на душ-гела не е отбелязано че става за новородено се чудя какво да правя ?  33uu Моля ви обяснете ми как точно се къпе бебето от първия му ден и с какво ?

# 1
  • Мнения: 1 800
Аз къпя Алекс от първия ден у дома с душ-гел от глава до пети на Бюбхен. Добре му понася, не съм забелязала да му люти, да се обрине или някаква друга реакция. За Клоран също знам,  че е много добра бебешка козметика. Опитай, а ако се появят пъпчици мини на сапун.

# 2
  • Мнения: 411
Първи ден след изписването ни къпахме Алекс с бебешки сапун  / не си спомням марката / , след 1 месец започна да го къпя с козметика на Нивея, но накрая се псрях на Джонсън и останах на него понеже най-ми хареса.

# 3
  • Мнения: 951
И аз имам доста неща на Клоран,та нашия Даниел от самото начало го мием със сапун,а после мажем с мляко-всичко  на тази марка и засега не сме имали проблеми.

# 4
  • Мнения: 928
След закупуването на цяла колекция от скъпи мазила и измивни средства,моята мома с нежно бялата си кожа се обрина от тях и преминахме на обикновено бебешко сапунче/за къпането/ и преварен зехтин/за след баня/.И до днес  ползваме само сапун и зехтин,а скъпата бебешка козметика остана за мама.Така че не всичко/дори и марково/ се понася добре от новородените.

# 5
  • Мнения: 590
На която и марка да се спреш избери формула "сапун без сапун". Аз започнах с Клоран- шампоан за тяло и коса без сапун. Сега сме на Мустела - за коса и тяло за новородени и бебета, съшо без сапун, голяма опаковка - 500мл и с помпичка, което е много удобно. Мустелата много ми харесва Grinning  Но какво и да избереш не прекалявай с количеството.

# 6
  • Мнения: 712
Аз също залагам на простите средства. Ползвах за кратко Джонсън, но Боян се обрина веднага и отново се върнахме на сапун. Сега използвам EVENT baby и съм много доволна. Имам шампоан, но още не съм го ползвала. Мия и косата със сапуна, но се притеснявам да не я изсуша. А след къпането - преварен зехтин.

# 7
  • Мнения: 2 258
Къхя я с душ-гела на Клоран още откакто се е родила.Давай смело:)

# 8
  • София
  • Мнения: 9 455
Аз в началото къпех Лора само с бебешкото сапунче на Нивея. Така приблизително 1-2 месеца.
След това преминах на гел-пяната за бебета и деца на Клоран.
Капвам няколко капки във ваничката до образуване на гъста и богата пяна и така къпя бебка. И до днес все така. newsm37

# 9
Цитат на: maeva
След закупуването на цяла колекция от скъпи мазила и измивни средства,моята мома с нежно бялата си кожа се обрина от тях и преминахме на обикновено бебешко сапунче/за къпането/ и преварен зехтин/за след баня/.И до днес  ползваме само сапун и зехтин,а скъпата бебешка козметика остана за мама.Така че не всичко/дори и марково/ се понася добре от новородените.

Nie s Viki minahme po sushtia put, vkliuchitelno se izrina i ot praha za prane i polzvam samo na Teo bebe.

# 10
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Слагам жълтък и сол  във водата...понякога и малко лимонов сок..после мажа със свинска мас:)))

ШЕГИЧКА:)
просто...спомени от стари дискусии по темата:)))

сега сериозно - ползвам козметика на Bubchen...има всякакви неща. добавки за вана..шампоанчета, олио, кремчета....
разгледай тук

http://shop.danet.bg/index.php?manufacturers_id=20

особено са ми любими шампоаните с аромат на плодове...Елина само с такова дава да и мия косата...и за Диана го ползвам...

# 11
  • Мнения: 844
Аз тази събота пазарувах за бебо. Бях чувала много хубави неща за Бюбхен, затова си купих душа за тяло и коса, кремче и олио за масаж от тази марка. Не можах да разбера, какво имаше продавачката против масажното олио на Джонсън. Аз каката така я изгледах, само с Джонсън, но продавачката твърдеше, че предизвиквал много алергии. Някой чувал ли е за подобен проблем, качеството му ли е станало по-лошо?

# 12
  • Мнения: 5 228
Аз ползвам Гел от глава до пети на Бюбхен, предполагам, че този на Клоран също е добър. На Мустела има специална пяна за новородени. А за Джонсън до сега не съм чула положително мнение, и до колкото знам има много ментета.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 11 340
В началото къпехме бебка с бебешки сапун "Пенатен", но напоследък - с душ-гел с лосион "Джонсън". И от двете съм много доволна. След "Джонсън"-а не е необходимо да се маже с нищо друго бебето.

# 14
  • Мнения: 229
Тук в Германия  всички си къпят децата само с вода,сапуни не се препоръчват докато е малко бебето:)Също така казват и да не се прекалява с мазилата,ако единия път си го намазала с олио следващия пропускаш.

Общи условия

Активация на акаунт