относно къпането

  • 1 589
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 488
Цитат на: Liorena
няма никакво логично обяснение на това, защото баба Гицка от село Гинци осолявала внучето да не се поти като порасне.

 #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire


Аз това съм го чула, но си мислех, че само бабите го правят Sad
Като стана въпрос за такива суеверия, се сетих за:
-бременната да не яде заешко - за да няма бебето заешка уста
-бременната да не яде риба - за да не е нямо детето
-бременната да не рита котка или куче /това не знам защо/ Thinking
И сега любимото ми: Да не се уплаши от чужд мъж, щото бебето ще прилича на него rotfImbo

# 16
  • Мнения: 883
Слагането на 1/2 чаена лъжица сол във водата няма нищо общо с осоляването, за което пише в статията, хайде да не прекаляваме! Това дете е било разтрито със сол, поръсвана му е по гънките и т.н., признайте, че има огромна разлика.
Аз лично не слагам сол, защото няма никаква връзка с липсата на миризма- такова животно нема, потта на всеки човек мирише по-малко или много, но няма нужда да се караме на жената и още повече да се дават такива нелепи примери като осолено прасе, кацата със зеле и какво ли не още.

# 17
  • Мнения: 46 488
belalim, така е, но защо??? Защо трябва да се рискува бебешката кожичка, толкова е нежна Sad  Ти казваш, че няма връзка м/у една лъжичка сол и потта като порастне, тогава защо? По-добре да слага една лъжичка брашно или нещо по-безвредно!
Всяка майка си знае най-добре за нейното бебе, но мисля, че преди всяка такава стъпка трябва да се посъветва с дерматолог или най-малкото с педиатър. Въпреки, че знам тяхното мнение.......

# 18
  • Мнения: 4 965
Браво, Лио! newsm10
Няма ли начин тази и подобни статии да се "заковат" някъде в началото на форума Thinking .
По-добре да сме крайни, отколкото някое дете да пострада.
По същата логика - някои слагат и калиев перманганат във водата, който наистина дезинфекцира, но само една прашинка повече и се получават жестоки изгаряния Imp .

# 19
  • Мнения: 883
Никол, аз също си нямам идея защо е така и коя "умна" глава го е измислила, но просто нямаше нужда толкова рязко да се реагира на този въпрос. Признавам, че лично аз съм имала разправии по този въпрос с мъжът ми, защото той държеше на лъжичката сол във водата, но какво пък да кажа за зълва ми, която преди 3 дни даде шоколадов бонбон на Ева, докато аз бях в другата стая? И това, защото "детето трябва да опитва от всичко, което ядем и ние, за да свиква с храната на големите и да не стане злоядо" Sick . Има хиляди бабини "безценни" съвети за отглеждане на бебе, но може би покрай тях се е родила поговорката "Много баби- хилаво бебе".

# 20
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: belalim
Никол, аз също си нямам идея защо е така и коя "умна" глава го е измислила, но просто нямаше нужда толкова рязко да се реагира на този въпрос.


на теб ти е простено, заради регистрацията ти, но ти и идея си нямаш точно по тази тема за какво е ставало дума преди да се появиш ти например във форума, която и да е потребителка с по-стара регистрация да попиташ може да ти разкаже чудеса за точно този форум и темата "лъжичка сол във ваната на бебето", ама и те се измориха милите да пишат, за което напълно ги разбирам.

Темата за осоляването не веднъж се е писало, сега мога да ти намеря най-малко 10 линка , коит водят към подобни теми, точно тук във форумите, не се открива топлата вода с тази тема, та не веднъж не малко майки са правили асоциация с прас'тата, и всеки път варвай ми като се повдигне отново тази тема след не повече от месец, пак ще прочетеш за прас'та ,вЕрвай ми.

но точно по тази тема, даже реакцииите са много "меки", прекалено "меки", за жалост.

# 21
  • Мнения: 46 488
Цитат на: belalim
Никол, аз също си нямам идея защо е така и коя "умна" глава го е измислила, но просто нямаше нужда толкова рязко да се реагира на този въпрос.........


Защото само така майката ще се стресне, замисли, консултира и прочие. Ако не регираме остро, никой няма да обърне внимание. Не искам на мен да ми вярват, има достатъчно специалисти Grinning

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: nikol78
Цитат на: belalim
Никол, аз също си нямам идея защо е така и коя "умна" глава го е измислила, но просто нямаше нужда толкова рязко да се реагира на този въпрос.........


Защото само така майката ще се стресне, замисли, консултира и прочие. Ако не регираме остро, никой няма да обърне внимание. Не искам на мен да ми вярват, има достатъчно специалисти Grinning


не се хаби, няма сми.

# 23
# 24
  • Мнения: 2 258
Преди време вкъщи имахме майстори от турски произход.Един от тях имаше бебе,колкото моето.Заговорихме се един ден и ме попита дали слагам сол във водата.Дори не бях чувала и малко се втрещих в първия момент.Човекът старателно ми обясни,че се слагало ,за да не миришат като станат големи.....Аз като не съм къпана със сол да не би да мириша на пор.....Това нещо го правят турците и циганите по разбираеми за всички нас причини!Стига сте си мъчили децата....

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: SAYONARA
...Това нещо го правят турците и циганите по разбираеми за всички нас причини!...


Simple Smile)))))))))
вижте сега, хора....
ако беше вярно, че
1. сол във водата прави така, че потта не мирише
2. бръсненето на косата я прави по-гъста и силна
3. подстригването на миглите ги удължава
4. ваденето на детето от ваничката за НЕБЦЕТО прави шията му дълга и красива...
5.....немога да се сетя, ама 100% има още такива неща....


ами....та те лекарите щяха да го препоръчват. щеше да се знае и да е задължително...не мислите ли?
дивотии са това! Да сте виждали циганин да не мирише???

Солта изсушава кожата, това всеки го знае...от тук натам всеки да си прецени дали иска да слага сол във ваната на новороденото си...

# 26
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Liorena
Цитат на: nikol78
Цитат на: T o n i
Слагам половин чаена лъжичка обикновена сол. После си я изплаквам разбира се.



А защо се слага сол?


няма никакво логично обяснение на това, защото баба Гицка от село Гинци осолявала внучето да не се поти като порасне.

 #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire


Гледайте сега Simple Smile на мен това ми го каза майка ми Simple Smile а не баба гицка Simple Smile тя уж млада жена, не робува на остарели възгледи Simple Smile освен това не си осолявам бебето - не съм луда Simple Smile
не знам кое е вярно за солта и кое не е и дали половината чаена лъжичка, която и слагам че и помогне да се поти по-малко и не ме и интересува честно казано. на бебето нищо му няма Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 452
Цитат на: SAYONARA
Това нещо го правят турците и циганите по разбираеми за всички нас причини!Стига сте си мъчили децата....


И кои по-точно са тези причини когато става въпрос за турците? И каква е разликата между тях и нас? Ако става въпрос за чернокожи, има логика и тя е защото чернокожите имат повече потни жлези, изпотяват се повече, но това е по обясними причини. По същата логика ние сме "миризливци" за азиатците, които пък имат по-малко потни жлези (говоря за Далечния Изток); а това за турците не го разбрах.

# 28
  • Мнения: 1 214
Цитат на: T o n i

Гледайте сега Simple Smile на мен това ми го каза майка ми Simple Smile а не баба гицка Simple Smile тя уж млада жена, не робува на остарели възгледи Simple Smile освен това не си осолявам бебето - не съм луда Simple Smile
не знам кое е вярно за солта и кое не е и дали половината чаена лъжичка, която и слагам че и помогне да се поти по-малко и не ме и интересува честно казано. на бебето нищо му няма Simple Smile


Солта прониква през кожата,а всички знаем,че тя за малките бебета е като отрова,която обаче няма да го тръшне от раз.Най малкото може силно да увреди бъбреците.Така,че решението си е твое.Сомо,че защо да страда това невинно същество?

Общи условия

Активация на акаунт