Захранване=хаос

  • 489
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 203
Здравейте!

Много ме тормози това захранване, за мен се превръща в абсолютен хаос и затова моля тези, с по-голям опит да ми дадат някои съвети. Ето каква е ситуацията при нас. Захранваме се от деня на навършване на 6 месеца, до тогава бяхме само на кърма без всякакви добавки, води, биберони и т.н. Когато започнах да захранвам не забелязах бебето да проявява някакви признаци на глад, освен това още тогава, а и до сега сме в период на кърмаческа стачка, според мен предизвикана от много ни зъби, които растат едновременно (а може и да има друга причин, не знам), така че трудно се съсредоточаваме на гърдата. В момента се кърмим около 4 пъти на ден – сутрин, на обяд, след обяд и преди заспиване, като нямаме точни часове, обикновено шансът ми да го накърмя е когато заспива или когато се събужда, докато е сънен. През нощта е една друга история, кърмене по 2 пъти, а в последните дни по цели нощи не се отделя от цицата, предполагам пак заради зъбите. Захраних със зеленчуково пюре, до сега съм въвела 2 зеленчука и 2 плода, давам ги на обяд, както дойде – преди или след кърмене. Обаче, какво се получава: ако преди час сме се накърмили, не сме гладни за пюрето и обратното-ако сега хапнем пюре после пък хептен не искаме да се кърмим! На практика не мога да съчетая 2-те неща, при нас се получава, че едното е за сметка на другото. Количествата изядено пюре варират от 20 до 40 мл. ако е по-гладен и лъжичка-две, ако не е. Не знам какво да правя... Как да ги комбинирам? Може би още му е рано за захранване? Да не говорим, че опитах да давам и нещо за ядене след обяд, но това пък изобщо не стана! Изобщо при нас цари пълна бъркотия, не знам как да въведа някакъв ред, кога бебетата си изграждат режим, вие ли им го създадохте? Имам някакви примерни схеми на хранене на бебе на 6 месеца, но ние изобщо не можем да се вместим в някакви графици (напр. в 8 сутрин мляко, в 12 мляко и пюре и т.н...)
Използвам темата, за да задам и някои други въпроси. По принцип искам да заменя следобедното кърмене (по различни причини) с твърда храна, но не съм сигурна с каква и в какво количество? Трябва ли тази храна да е млечна? Защото забелязвам, че май зеленчуковите пюренца ни харесват без мляко, а и в готовите нали няма. Защо плодовото пюре не замества кърмене? Какво е подходящо да се вземе за следобедна храна на бебе, като се излиза на разходка, това ме интересува за по-нататък, когато започне да яде по-нормално и излизаме на по-дълги разходки.
Май това е за сега, малко е дългичко...Надявам се някой да ми помогне, че съм тотално объркана.  Cry Cry Cry

# 1
  • Мнения: 98
AZ NJAMAM NIKAKUV OPIT V ZAHRANVANETO-no go pisha tova za da te nakaram da se zamislish-naskoro prochetoh interesna statija ,kojato kazva che dezata sa si dobre na kurma dori po-dulgo ot 6. meseza ,i ne vsichki trjbva da  zapochnat da se zahranvat po tova vreme,bilo prepurachitelno da se kurmjat po-dulgo vreme.Tova bilo preporuchitelno osobeno za dezata s koliki-tvojat sluchai moje bi njama nishto obshto s tova ,no samo vmetvam polezno info.hubav website za info-  earthyfamily.com

# 2
  • Мнения: 267
Здравей! Аз също захранвам от скоро, но мога да ти дам няколко идейки.Ние също сме на кърма, и винаги след кърмене давах пюрето-първо няколко лъжички 1-2,после увеличавах постепенно, но никога не замествах напълно с пюренце.След кърмене изчаквай около 1 час и опитвай с твърдата храна. А по отношение на следобедното хранене бих ти препоръчала кашите/безмлечните / на първо време. И не бързай толкова, първо опитай с другата храна само на обяд , а по-късно и следобед, така мъничето ще свикне с новото и ще чака всеки път.

# 3
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Все едно,че съм го писала аз  ooooh! Аз за сега давам 1/2 бурканче пюре на обяд, а през останалото време само кърма. Но ще следя темата защото съм на същото положение като теб и дано да има някой да разясни нещата  Praynig

# 4
ЗДРАВЕЙТЕ аз още не съм започнала с пюретата но мисля след НГ да започна с ябълка ще опитам само дето не знам дали не е още рано

# 5
  • Мнения: 9
Здравеите и от нас! Запо4нах да давам оризова каша, когато Ники стана на 6 месеца, т.е. преди 20 дни. Досега давам само каша ве4ер и то не всеки ден. Според мен не бива да се бърза и вси4ко при вас си е нормално. Дажам му ве4ер, за да е по- цит през нощта и да не се буди, но уви. Буди се по 6-100 пъти на нощ. Трябва да осъзнаем факта, 4е стажа въпрос за захранване, не за нахранване. Бебетата опитват разли4ните текстури, а не се наяждат. Според мен не бързаите!

Общи условия

Активация на акаунт