Опасно ли е подържането на температура 37 градуса?

  • 37 410
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
Баткото ни е болен.
Миналия месец след ОСПАМОКС и АУГУМЕНТИН оздравя. После започнахме респивакс. Но на 18 ден от приема отново се разболя.Пи ДУРАЦЕФ, но полза никаква.
Сега има болка в ушите, главата, кашли и зачервено гърло и хрема.Взеха секрет от гърлото и чакаме за антибиограма в петък и до тогава се моля да не се влоши. Подържа 37 градуса и аз се шашкам. Чувала съм че е опасна, но незнам защо точно. Моля ви ,ако някой знае или е боледувал като нас да сподели опит!Също се чудя да не е от респивакса?Мисля да го спирам.  ooooh!

# 1
  • Мнения: 3 042
Тази температура е от възпалителен процес. Щом сте взели секрет и се очаква да започнете лечение след няколко дни мисля, че няма от какво да се претисняваш.  Проблем може да възникне ако не се обърне внимание на причинителят на тази температура т.е. ако изобщо не се предприеме някакво лечение.

# 2
  • Мнения: 525
Ние преди 2 седмици пихме Аугументин и сега след гнойната ангина сме с бронхит и нов антибиотик. А за температурата зная че 37 не е добре да се потдържа.
Дано оздравеят бързо.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 546
Мен също ме притеснява тази температура. В неделя вдигнах 38.След това до вчера поддържах постоянно 37,2, а днес вече съм с 37 градуса. Лекарката каза възпалени синуси и ми изписа биопарокс. А имам и една суха кашлица....за нея каза, че нищо ми нямало но мен ме притеснява. Мисля си за някоя вирусна пневмония  newsm78 нали не се хващала и на слушалки, тя с каква Т протича?? Чудя се и аз какво да правя?!? Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 4 966
Чак опасна не е ,но означава че има някаква инфекция в организма.Даже не винаги и това значи.Много често лекарите казват,че температура до 37,2,3 е нормална.
Аз поддържах 6 мес.такава ниска темп.Обиколих всякакви лекари.Имах често възпаление на гърлото.Много изследвания правих ,даже и гърлен секрет-нищо.Преди 2 седмици пак си пуснах гърлен секрет и този път откриха-стафилокок.Което значи че първия път просто не са взели хубаво секрета./затова бих посъветвала на две емста да изсследвате/
Та поне намемрихме причината за температурата.

Да ти кажа,имунитета му е отслабнал от многото антибиотиици и хапове и затова не може да се възстанови напълно детенцето.
Мой съвет е да му даваш цитросепт.Поне е безвреден и за всякакви възпаления,инфекции,подсилва имунитета.
Пробвайте...
успех !

# 5
Сама по себе си температура от 37 гр. не е опасна, стига да няма други болестни симптоми. Аз бях с такава, т.нар. субфибрилна температура през целия пубертет и тогава след редица изследвания, които показаха, че няма заболяване, разбрах /майка ми прочете някъде, че в САЩ, ако не се лъжа/ се приема за нормална темп. до 37.4. Вече и нашите лекари го знаят.

# 6
  • Мнения: 729
Преди почти 4 месеца родих със секцио и до края на престоя ми в болницата поддържах Т 37 градуса.Докторите казаха че това не е температура.След като ме изписаха в къщи сия мерех редовно и след втория месец спадна от самосебе си.

# 7
Аз като забременях започнах да поддържам температура 37 като до края на третия месец стигна до 37,5. Гинеколожката твърдеше, че това е реакция на организма ми срещу новото тяло в него. През 4тия месец температурата ми се нормализира.

Обаче има нещо друго - синът ми поддържаше температура 37,3-37,5, по-точно често я имаше "безпричинно". Имаше и лекари, които ми отговаряха "като ви притеснява температурата просто не я мерете". И точно затова е опасна, защото е признак на нещо, а често не и се обръща никакво внимание, защото е ниска. При сина ми се оказа бъбречна инфекция поради вродена аномалия, която заради подобни докторски изказвания открихме с известно закъснение, в резултат на което е увреден единия бъбрек на детето.
Педиатърката, при която съм записана сега, обръща внимание дали въпросната температура се поддържа повече от 4-5 дена и пуска веднага изследвания и често назначава антибиотик докато температурата се нормализира.

Общи условия

Активация на акаунт