Отговори
  • Мнения: 532
Благодаря на всички, които ще се включат.

Майка ми е на 53 години и прекара операция за отстраняване на миома - всъщност отстраниха всичко - и матка и яйчници.

След 3 месеца болнични тя е отново на работа. Работата й е натоварена физически и тя се оплаква доста от болки. Ще търсим друга работа, въпреки че тя живее е малък град с много безработица и шансовете за това са малки.

Лекарите й казали, че така ще я боли поне 1 година. Така ли е?

Нещо странно ми се вижда толкова да я боли. Казва, че се е зачервил белегът, напипвала малки топчици под него като сраствания. При преглед й казвали, че е нормално, трудно й дават направление за специалист ...

Ако някой има подобен опит със следоперативно възстановяване при отстранена миома - моля споделете!

Аз съм от Варна, мога да доведа майка в града за прегледи и изследвания. Ако имате информация и в тази насока - т.е. ако сте от Варна и случайно знаете за специалисти.

Ох, малко объркано стана, но съм доста притеснена.

Честита Коледа и весело посрещане на Новата Година!

# 1
  • Мнения: 468
Съжалявам за майка ти, Снежи!
Не би следвало след толкова време да има силни болки. Движението благоприятства възстановяването и по - малкото сраствания, значение има и дали и колко е стегната коремната стена. Единствено мога да ти предложа морална подкрепа и да те посъветвам да я заведеш при добър лекар-гинеколог /който е и оператор/, скоро.
Много здраве на цялото ти семейство и успешна 2007 г. ти желая!
Целувки на Йони.

# 2
  • Мнения: 468
Още нещо - поне 6 месеца не трябва да вдига тежко и изобщо да извършва тежка физическа работа. С напредване на възраста сроковете за възстановяване се увелучават.

# 3
  • Мнения: 834
Снежи, миличка, не само 1г. ще има дискомфорт майка ти Sad. А и вече на тези години...
На мен при раждането от много добри лекари ми махнаха матката. Доктора, който всъщност е направил тази животоспасяваща за мен операция, като отидох 6м. след това на преглед при него, ми каза , че 2г. ще ме боли и дърпа. Тогава ми се видя преувеличено, но уверявам те- така е. Белега ми почти изчезна вече, но отдолу се напипват все още твърди топчета тъкан. Да не говорим, че като измръзна или се уморя, направо си ме боли. Не силно, но не е приятно.
Майка ти да се пази от тежко, от продължително време стоене права, от измръзване. Белега може дълго време да и е червен и да е чувствителен при допир.
Важното е да не кърви, да не прави температури и да ходи често на преглед, поне на ехограф.

# 4
  • Мнения: 24
Снежи,давам морална подкрепа ,ако това може да те успокои, но в по малките градове си зависи от човечността на лекарите.Желая от сърце, майкати да няма никакви проблеми.ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА 2007 г.д.

# 5
  • Мнения: 532
Толкова ви благодаря за подкрепата! Благодаря!

Пимпа, мила, това, което си преживяла е ... направо не ми достигат думи. Благодаря ти за точните направления. Обадих се на майка ми и й прочетох по телефона дума по дума това, което си написала.  Hug

Аз очаквам да се включат още препатили или ако имат близки, справили се с такъв проблем. Много ми помага такава информация.

Ще започна да търся и съответните специалисти във Варна.

Дали пък няма да е най-добре в София ... ? Оох, човек за кое по-напред да мисли.

ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА ПРАЗНИЦИТЕ!  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 468
Снежи, първата братовчедка на майка ми преживя тази операция миналата година, беше на 47. При нея просто нямаше проблеми, днес говорихме близо час за това. Болки /силни/ е имала само седмица, после - подръпване и някакъв дискомфорт. Боли я когато се разваля времето и то преди да се развали, каза, че и лятото ходи с колан на кръста. Ходила е на физиотерапия три седмици след операцията, 20 процедури са и назначили.

Общи условия

Активация на акаунт