На 6 м. стои изправена - може ли да й се изкривят крачетата?

  • 1 188
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 952
  Никой не  я   изправя , тя  се изправя сама , какво - да  я   буташ да сяда ли .....ами иска  изправено детето.Виж кебапчета и да й дадеш няма да  ги  яде , сравнението е твърде далечно и "принципно" Rolling Eyes.Чак физиотерапевт или ортопед ..... та детето не е болно , то е  активно.Ве  едно е направило нещо лошо и забранено.....правете разлика все пак.Какво ще каже доктора  ........аааааааа  не  не  Naughty.........дръж я  да  седи седнала и ако стане  я  бутай пак да сяда ...тъпо  е ... Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 5 362
Няма място за притеснения,според мен.
Щом детето само го прави,значи е готово за това.
Аз на 6 мес. сложих Калито в паяка,което пак си е един вид стоене прав.Нищо й няма на крачетата.
Остави я да се изправя,щом може и й харесва. Peace

# 17
  • Мнения: 3 500
А пълзи ли? Може ли да седне сама?
Да, пълзи от 5-я месец. Иска само по корем, не мога изобщо да я накарам да лежи по гръб.Иска да си пълзи, да става.Ако я обърна по гръб се тръшка и мрънка и пак се обръща.Седи горе-долу добре /пак сама се научи, защото педито каза да я слагам чак след 7 м./.Обръща се и сяда, но все още не може задълго да се задържи без подпора.
НИКОГА НЕ съм я държала изправена, тя САМА започна да се изправя.Първият път мислех, че е инцидентен случай, но не - на нея й е толкова интересно да стои права, че не се спира по цял ден и винаги намира за какво да се хване.

# 18
  • Мнения: 2 956
    При всяко дете е индивидуално  Peace
Твоята кукла най- добре си знае кога е готова да стои права. Познавам деца, проходили на 9 месеца, в което няма нищо неестествено  Peace         
Peace както са ти казали и другите щом го прави,значи си усеща и си е добре...

# 19
  • София
  • Мнения: 1 750
  Никой не  я   изправя , тя  се изправя сама , какво - да  я   буташ да сяда ли .....ами иска  изправено детето.Виж кебапчета и да й дадеш няма да  ги  яде , сравнението е твърде далечно и "принципно" Rolling Eyes.Чак физиотерапевт или ортопед ..... та детето не е болно , то е  активно.Ве  едно е направило нещо лошо и забранено.....правете разлика все пак.Какво ще каже доктора  ........аааааааа  не  не  Naughty.........дръж я  да  седи седнала и ако стане  я  бутай пак да сяда ...тъпо  е ... Rolling Eyes

Всички съвети в този форум могат да са точно "принципни", защото децата са различни. Точно затова са консултациите със специалист. Консултация се прави не само при наличие на болест, нали?! Думи като "лошо" и "забранено" не съм използвала, нито съм имала предвид. Просто ми се струва малко наивно да се търси съвет от форума по такива въпроси. По-скоро с такива теми майките искат успокоение, че всичко е наред. Само че това успокоение идва от други майки, а не от специалисти.

# 20
  • Мнения: 3 500
Таталинка, мила, не търся успокоение, а по скоро някоя майка, на която се е случвало детенце да й се изправи толкова рано и която може би се е консултирала с лекар да ми каже какво знае, защото както казах моето педи не ми даде информация по въпроса, а ми се изсмя.

# 21
  • Мнения: 147
Таталинка, мила, не търся успокоение, а по скоро някоя майка, на която се е случвало детенце да й се изправи толкова рано и която може би се е консултирала с лекар да ми каже какво знае, защото както казах моето педи не ми даде информация по въпроса, а ми се изсмя.
мила, ми аз вече ти писах че моят син беше по същия начин и проходи на 9 месеца и на крачетата нищо им няма...просто се чувства готова..успокой се и се радвай на развитието на детето си Peace

# 22
  • Мнения: 382
За всичко питайте лекарите .Тези баби адски ме вбесяват, всички са от една школа и ползуватедни исъщи фрази #2gunfire

# 23
  • Мнения: 141
И аз мисля, че щом го прави вече и е време и няма проблем.Аз пък се притеснявах за моята кукла, че на 5 месеца от легнало положение в количката се хващаше за количката и се изправяше ама не можех да я спра.Аз я сложа да легне тя стане и така я оставих.То детето само си знае. Peace

# 24
  • Мнения: 3 500
Винаги е правила всичко сама, никога не съм я стимулирала.Започна да се обръща от гръб по корем и обратно на 3 месеца, а на 5 месеца вече пълзеше перфектно, сега е като фурия, не можеш да я спреш.Явно й омръзна всичко друго и реши, че вече трябва да се изправя.Обаче на мен все пак ми е притеснено.

# 25
  • Мнения: 2 849
Няма да се изкривят крачетата ,Вики също от 6 месец се изправя сам и му е много забавно . Peace

# 26
  • Мнения: 507
Не мисля, че ще и се изкривят. И дъщеря ми на 6м. започна сама да си се изправя (на 4,5 си седна сама), не съм я ограничавала и нищо и няма на крачетата. Просто децата са различни, сина ми на 7м. правеше пърми опити да сяда. И като за капак проходи по-рано от нея.

Общи условия

Активация на акаунт