1365 e новият номер в помощ на Дари!

  • 2 519
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
Само от M-tel  може да се гласува. Според водещите на играта, ще се гласува, докато средствата бъдат събрани....

# 1
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
hm

# 2
  • Мнения: 13 512
защо само от Мтел?обикновено от всички оператори може да се гласува на такива номера.Къде  го пише това?
Пс. Пуснах смс от Глобул, не ми го върна, ама и потвърждение  не получих.Някой знае ли нещо повече? Сега ще пробвам и от Вивател

# 3
# 4
  • Мнения: 2 353
  Пише, че всички средства от смс-ите ще отидат в сметката на Дари. Супер! 

# 5
  • Мнения: 6 472
защо само от Мтел?обикновено от всички оператори може да се гласува на такива номера.Къде  го пише това?
Пс. Пуснах смс от Глобул, не ми го върна, ама и потвърждение  не получих.Някой знае ли нещо повече? Сега ще пробвам и от Вивател

Инициативата е на Сити ТВ и Лууп мрежата на Мтел та за това. По принцип има подадени молби и в другите два оператора, но точно кога ще се разкрият линиите при тях не е ясно Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 13 512
Ама аз мисля,че от всички оператори  може да се пращат смс-и към мтел. Аз пратих няколко и не мо ги върна. Вие като пращате от Мтел, връща ли ви някакво потвърждение ?да знам дали да продължавам да гласувам

# 7
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 175
Ама аз мисля,че от всички оператори  може да се пращат смс-и към мтел. Аз пратих няколко и не мо ги върна. Вие като пращате от Мтел, връща ли ви някакво потвърждение ?да знам дали да продължавам да гласувам
-Връща да.СМС в който пише Благодарим Ви че помагате на Дарина!!!

# 8
  • София
  • Мнения: 2 162
  Пише, че всички средства от смс-ите ще отидат в сметката на Дари. Супер! 

Някой има ли представа какво означава това "всички приходи"? Знам, че ДДС- то отива за държавата (за което нямам думи просто- да се храни и от нещастието на хората),  но не знам друго "отклоняване" на средства ще има ли? Примерно М-тел ще взема ли нещо от тези 1.50?

Монда, когато аз пратя от М-тел получавам обратно съобщение с текст "благодаря Ви, че помогнахте на Дарина".

# 9
  • Мнения: 2 353
  Lilfi, надявам се, че Мтел няма да вземат процент, след като пише, че "всички средства ще отидат в сметката на Дари".

# 10
  • Мнения: 13 512
Монда, когато аз пратя от М-тел получавам обратно съобщение с текст "благодаря Ви, че помогнахте на Дарина".
Значи наистина е само за абонати на Мтел. 

# 11
  • София
  • Мнения: 6 743
Дано се съберат необходимите средства  Praynig
извинява се за тъпия въпрос, но какво пишете в самия смс  newsm78

# 12
  • Мнения: 4 371
Празен го пращам аз.

# 13
  • Мнения: 5 622
Аз пускам празен  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 6 743
Мерси Дуци  и Бубе Hug

# 15
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Пробвах от Вивател. Не става Sad.
Защо - нямам обяснение, но ще се опитам да разбера утре. Може би нямат договорка с останалите оператори тези средства да бъдат пренасочвани към една сметка... Не знам.
1365, хм.

ПП. А каква се оказа изненадата? М-Тел и Сити ще подпомогнат ли каузата със средства?

# 16
  • София
  • Мнения: 6 743
В линка който е дала Дуци пише, че
Цитат
Всеки един от Вас може да изпрати SMS на кратък номер 1365 (за абонати на Мтел).Очакваме потвърждение за кратък номер от Глобул и Вивател

# 17
  • Мнения: 208
Изпратихме от МТЕЛ. Получихме отговор.
Кога ще стане ясно дали може да се праща от Глобул или Вивател?

# 18
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Тъкмо се чудех днес  какво стана с онези смс-и които пращахме на Loop за желанията? Докъде стигна желанието за Дари? Пуснахме и тук по един смс семейно, дано помогнем.

# 19
  • Мнения: 1 187
Някой има ли представа какво означава това "всички приходи"? Знам, че ДДС- то отива за държавата (за което нямам думи просто- да се храни и от нещастието на хората),  но не знам друго "отклоняване" на средства ще има ли? Примерно М-тел ще взема ли нещо от тези 1.50?

И на мен ми е чудно какво означава,но предполагам че държавата ще си вземе полагаемото за жалост.  #2gunfire

# 20
  • София
  • Мнения: 3 972
изпратих доста SMS-и, дано детенцето има късмет.

# 21
  • Мнения: 2 353
  Ако някой гледал предаването по GTV нека разкаже.

# 22
  • Мнения: 107
Не съм сигурна, но мисля, че за дарения имаше някакви преференции...  Да не се начислява ДДС...
Счетоводителите ще кажат точно.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 162
Не съм сигурна, но мисля, че за дарения имаше някакви преференции...  Да не се начислява ДДС...
Счетоводителите ще кажат точно.

За жалост няма. Или поне това е моята информация.
Спомням си, че за една от предните кампании на Българската Коледа въпроса беше повдигнат и тогава Милен Велчев с постановление беше опростил ДДС и всичко си отиваше за децата, но проблемът си остана висящ.
Парадокс- държавата си взема ДДС от дарителски кампании, а в същото време намалява данък печалба и общ доход, ако направиш дарение.

# 24
  • Мнения: 107
Не съм сигурна, но мисля, че за дарения имаше някакви преференции...  Да не се начислява ДДС...
Счетоводителите ще кажат точно.

За жалост няма. Или поне това е моята информация.
Спомням си, че за една от предните кампании на Българската Коледа въпроса беше повдигнат и тогава Милен Велчев с постановление беше опростил ДДС и всичко си отиваше за децата, но проблемът си остана висящ.
Парадокс- държавата си взема ДДС от дарителски кампании, а в същото време намалява данък печалба и общ доход, ако направиш дарение.

ГОЛЯМА ГЛУПОСТ Sad
Това не може да ме откаже да изпращам SMS-и. Нека всеки, който има възможност да го прави!

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
И аз се включих. Дано се съберат паричките!

# 26
  • София
  • Мнения: 5 605
И аз се включих. Дано се съберат паричките!
И аз!

# 27
  • Мнения: 107
И аз се включих. Дано се съберат паричките!
От М-tel казаха, че "номеръг ще е активен до събирането на необходимата сума".
Вярвам, че всички заедно ще успеем!

# 28
  • Мнения: 3 248
Не съм сигурна, но мисля, че за дарения имаше някакви преференции...  Да не се начислява ДДС...
Счетоводителите ще кажат точно.

Само на "Българската Коледа" от миналата година не се начисляваше ДДС! Close

# 29
  • Мнения: 5 468
А може ли да се разбира, колко пари са събрани до сега?

# 30
  • Добрич
  • Мнения: 193
И аз се включих PeaceДано се съберат парички за детенцето Praynig

# 31
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
аз също се включих, ще пусна още смс-си

# 32
  • Мнения: 107
А може ли да се разбира, колко пари са събрани до сега?

На страницата на Дари има информация   http://www.save-darina.org/content/view/13/28/lang,bg/

# 33
  • Мнения: 4 651
Това е от днешния Стандарт:

SMS в помощ на Дарина

от Варна. Всеки абонат на "М-Тел" вече може да изпрати съобщение на кратък номер 1365 и по този начин да дари 1 лев за спасяване на детето. Операторът взе това решение, за да могат повече хора да се включат в кампанията за събиране на средства за животоспасяваща операция на болното от левкемия тригодишно момиче. Около EUR 300 000 ще са нужни за лечение на Дарина в чужбина.
"Стандарт"

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 180
И аз пуснах. Моля се да се съберат паричките по-скоро Praynig Едва днес гледах филмчето в сайта......................... Cry  Дано Господи Praynig Praynig Praynig

# 35
  • Мнения: 107
Преди 13 години във Варна имаше друга подобна драма с детенцето на мои познати. В период от 3 месеца жената погреба двамата си родители и рожбата си. Момиченцено беше на възраста на Дари. Не успяха да съберат средствата.... Нека не позволим трагедията да се повтори! В навечерието на Новата година, когато всеки от нас е в голяма компания, нека си спомним за Дари и кажем на всички близки! Да пуснем SMS-и!
Благодаря Ви МАЙЧЕТА!

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Да, а и ще кажа на всички приятели и роднини, които още не са чули за Дари, да помогнат! Дано повече хора се включат!!!!

# 37
  • София
  • Мнения: 1 402
Абе да не ставам нахална  newsm78 ама що не заковат темата по-горе .. изпратих линк с инфо на всичките си познати.
Дано тази кампания успее да помогне значително на Дари  Praynig

# 38
  • Мнения: 1 063
изпратих и аз, късмет на детенцето

# 39
  • Мнения: 332
Сега и аз пратих!Дано се събере сумата и се помогне на детето.

# 40
  • Мнения: 6 472
Аз съм с глобул Sad Все още се чудя дали да си купя прима или просто да преведа парите по сметката на Дари

# 41
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз съм с глобул Sad Все още се чудя дали да си купя прима или просто да преведа парите по сметката на Дари

Лулу, и аз това се чудя. newsm78 Най- малкото защото още не мога да разбера колко точно отиват по сметката на Дари от 1 СМС. Ако е само 1лв, а цената е 1.80 тогава ще отида и ще преведа цялата сума наведнъж.

# 42
  • Мнения: 2 550
Аз съм с глобул Sad Все още се чудя дали да си купя прима или просто да преведа парите по сметката на Дари

Лулу, и аз това се чудя. newsm78 Най- малкото защото още не мога да разбера колко точно отиват по сметката на Дари от 1 СМС. Ако е само 1лв, а цената е 1.80 тогава ще отида и ще преведа цялата сума наведнъж.

В сайта на Дарина пише, че 1 лв отива за детето.
Вероятно цената на смс-а е 1.20 лв.

# 43
  • Мнения: 2 353
  Мисля, че смс-а струва 1.50

# 44
  • София
  • Мнения: 2 162
В сайта на Сити ТВ пише, че е 1.50 без ДДС. Ако за Дари отива само 1 левче значи 50ст. отиват за някой друг. newsm78
Знам, че това няма значение, защото всъщност краткият номер е едно улеснение и удобство за хората, които нямат възможност да ходят до банка и следователно този начин на дарение е малко по- скъп, но аз искам да съм наясно когато давам пари за какво отиват. Най- малкото, за да си направя сметката колко СМС-а трябва да пусна, за да даря определената от мен сума за Дари.

# 45
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
В сайта на Сити ТВ пише, че е 1.50 без ДДС. Ако за Дари отива само 1 левче значи 50ст. отиват за някой друг. newsm78
Знам, че това няма значение, защото всъщност краткият номер е едно улеснение и удобство за хората, които нямат възможност да ходят до банка и следователно този начин на дарение е малко по- скъп, но аз искам да съм наясно когато давам пари за какво отиват. Най- малкото, за да си направя сметката колко СМС-а трябва да пусна, за да даря определената от мен сума за Дари.

Така е, защото в сайта на СитиТВ са подали изцяло грешна информация както за цената на СМС, така и за номера на сметката на Дари - не е същата, ако забелязвате! Няма и дума за официалният сайт на Дарито www.save-darina.org, а ако си дръпнете документа за дарение, който предлагат на всички решили да дарят по тяхната сметка, ще видите, че надареният не е Дарето, а шефа на СитиТВ. Може би случайна грешка, може би не. Пиша просто за да не се подведете и изпратите пари по сметката дадена от СитиТВ.

Искам обаче да ви успокоя, че информацията изнесена от М-тел е истинната - цената на СМС е 1.20 с ДДС и 1 лев отива по сметката на Дарито посочена в официалния сайт www.save-darina.org.
 

ПС. Следя отблизо случая с Даринка и помагам с каквото мога, защото ме е много близък този случай!

Благодаря ви за добрите думи и добрите действия!    bouquet 

# 46
  • Мнения: 2 353
  Добре де, някой гледал ли е тази игра?
  Много съмнително с този сайт newsm78

# 47
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Хапке, няма смисъл да го решаваме това тук - взети са мерки и ще се поиска сметка от СитиТВ за погрешно изнесената информация!

Аз просто исках да ви предупредя за да не се подведе някой!

# 48
  • Мнения: 5 468
  Мисля, че смс-а струва 1.50
1.20 струва. Снощи като изпратих смс, проверих ваучъра си и беше намалял с 1.20.

# 49
  • Мнения: 2 353
  Наталина ТИ го каза, нещо не те разбирам...
  Видях сайта, пише, че цел на дарението е да се помогне на Дари. Парите минават през тяхната сметка, но това все още не означава, че са мошеници.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 162
Благодаря ти Наталина! Simple Smile Най- сетне разбрах това, което ме интересуваше. Весели празници и благодаря, че отделяш от времето си да помагаш на семейството.

# 51
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
 Наталина ТИ го каза, нещо не те разбирам...
  Видях сайта, пише, че цел на дарението е да се помогне на Дари. Парите минават през тяхната сметка, но това все още не означава, че са мошеници.

Да - аз и не твърдя че са мошенници,  но и не мога да съм сигурна в обратното, затова и казвам, че ако някой е решил да изпрати пари по сметка, сам да си прецени на коя. Само ми е странно защо трябва да се отваря нова сметка, след като има вече една - така хората се объркват и всичко става подозрително.

# 52
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Благодаря ти Наталина! Simple Smile Най- сетне разбрах това, което ме интересуваше. Весели празници и благодаря, че отделяш от времето си да помагаш на семейството.

За съжаление, не мога да помогна толкова колкото искам, а и има хора които правят много повече!

Приятно изкарване на празниците и на вас!  bouquet

# 53
  Наталина ТИ го каза, нещо не те разбирам...
  Видях сайта, пише, че цел на дарението е да се помогне на Дари. Парите минават през тяхната сметка, но това все още не означава, че са мошеници.

Здравейте, момичета! Не се подлъгвайте по ника ми, баща съм на две деца. А в свободното време, модератор в АБВ форумите, където сме пуснали постоянни съобщения за Дари, както и тема в най-посещавания там форум. http://forum.abv.bg/index.php?showtopic=23691

Чест е за мен, да съм и потребител във форум Дрън-Дрън, който запали искрата за създаване на сайта на Дари - http://www.dryndryn.net/forum/viewforum.php?f=22

Сами ще видите, че следим отблизо дискусиите при вас и много се радваме, че заедно ще извършим едно добро дело и Дари ще изживее всички хубави мигове, които с вас сме имали досега.

Не бих казал, че Сити ТВ са мошеници. Просто не обичам квалификациите.

 Но положението е следното - прекопирали без разрешение на създателя и администратор на сайта,  снимките, текста от сайта, даже са взаимствали договора за дарение, но са го променили така, че надареният да не е Дарина, а Радио сити и шефа му Камен.  #Crazy  #Cussing out  #2gunfire

 Даже и линк към сайта на Дари не са сложили, та хората да видят, че цената на СМС-а е друга, че на името на Дари има открита сметка в Прокредитбанк, че Договорът за дарение се сключва с бащата на Дари като неин законен представител, а не с радиоводещи и т.н.
За медия с претенции, това трудно може да се приеме като недоглеждане......

Предприети са стъпки, Сити ТВ да промени съдържанието на сайта си, като постави там коректна, точна и вярна информация.
Изрично са предупредени, че както има хора, готови на всичко, за да помогнат на едно дете, така има и хора, готови на всичко, за да предотвратят злоупотребата с неговото и на семейството му нещастие.

Защото целта на всички нас е здравето на Дари, а не нечия ПиАр кампания или обогатяване...


Последна редакция: чт, 28 дек 2006, 15:18 от Макарена

# 54
  • Мнения: 107
http://www.save-darina.org/index.php?option=com_joomlaboard& … =368&catid=14
тук пише, че 1 лев отива по сметката на Дари, по City вчера казаха 1.80.....
Може би всеки за себе си ще прецени кое по-удачно....
Аз днес във фризьорския салон помолих две познати да пуснат по SMS. Покрай тях имаше други непознати и те изпратиха. Все още има хора, които не знаят за случая...

# 55
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Включих се и аз.Хайде дано капка по капка стане вир.

# 56
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Информацията в Сити ТВ е променена - посочени са както сайта на Дари така и официалната сметка. Договора също е променен!

Освен това, това бе току-що публикувано от админа на www.save-darina.org

Цитат
ВЕЧЕ ИМА ВЪЗМОЖНОСТ И ЗА АБОНАТИТЕ НА ГЛОБУЛ ДА ИЗПРАЩАТ SMS НА СЪЩИЯ НОМЕР 1365!

SMS-ът е на стойност 1.80лв (с ДДС), като по този начин всеки дарява 1.50лв за лечението на Дари.

# 57
  • Мнения: 107

За съжаление, не мога да помогна толкова колкото искам, а и има хора които правят много повече!

Приятно изкарване на празниците и на вас!  bouquet
[/quote]


За съжаление, никой от нас не може толкова, колкото ни се иска, но вярвам, че с общи усилия ще успеем.
Благодаря ти, Наталина   за сърдечното отношение  bouquet  bouquet  bouquet
Весело посрещане на Новата 2007 година!

# 58
Информацията в Сити ТВ е променена - посочени са както сайта на Дари така и официалната сметка. Договора също е променен!
Да, така е! Стъпките, които предприехме доведоха до нормализиране не нещата.  Когато се общува в името на децата ни, всичко става възможно... Peace

# 59
Аз съм с глобул Sad Все още се чудя дали да си купя прима или просто да преведа парите по сметката на Дари
Аз бих ги превел директно. Така няма да плащаш ДДС на държавата..... Twisted Evil

# 60
  • Мнения: 1 428
Информацията в Сити ТВ е променена - посочени са както сайта на Дари така и официалната сметка. Договора също е променен!

Освен това, това бе току-що публикувано от админа на www.save-darina.org

Цитат
ВЕЧЕ ИМА ВЪЗМОЖНОСТ И ЗА АБОНАТИТЕ НА ГЛОБУЛ ДА ИЗПРАЩАТ SMS НА СЪЩИЯ НОМЕР 1365!

SMS-ът е на стойност 1.80лв (с ДДС), като по този начин всеки дарява 1.50лв за лечението на Дари.

Току що изпратих СМС и видях ,че ми е приспаднато 1.20,а не 1.80 от сметката.
Дано тези пари наистина отиват по сметката на малката Дарина.
Дано никой не злоупотребява с човешкото нещастие.
Дано необходимата сума се събере по-бързо и детенцето оздравее.
На Коледа стават чудеса!

# 61
  • Мнения: 208
Така е, защото в сайта на СитиТВ са подали изцяло грешна информация както за цената на СМС, така и за номера на сметката на Дари - не е същата, ако забелязвате! Няма и дума за официалният сайт на Дарито www.save-darina.org, а ако си дръпнете документа за дарение, който предлагат на всички решили да дарят по тяхната сметка, ще видите, че надареният не е Дарето, а шефа на СитиТВ. Може би случайна грешка, може би не. Пиша просто за да не се подведете и изпратите пари по сметката дадена от СитиТВ.(край на цитата)

Добре, че взех номера на сметката от сайта www.save-darina.org.
Нямаше никакъв проблем с внасянето на сумата по сметката. Служителят от Прокредит банк си свърши работата точно за 2 минути. А на тия от СИТИ ТВ - не им прави чест. или пък е случайна грешка ? Алармирахте ли когото трябва?

# 62
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Да нещата са оправени!  bouquet

# 63
  • Мнения: 208
Да нещата са оправени!  bouquet

Явно докато съм пишела поста, се появиха и другите, в които пишеше, че нещата са изяснени. ДАНО!

# 64
  • Мнения: 107
Репортаж за Дари ще има по  Нова телевизия

Общи условия

Активация на акаунт