1365 e новият номер в помощ на Дари!

  • 2 520
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Пробвах от Вивател. Не става Sad.
Защо - нямам обяснение, но ще се опитам да разбера утре. Може би нямат договорка с останалите оператори тези средства да бъдат пренасочвани към една сметка... Не знам.
1365, хм.

ПП. А каква се оказа изненадата? М-Тел и Сити ще подпомогнат ли каузата със средства?

# 16
  • София
  • Мнения: 6 743
В линка който е дала Дуци пише, че
Цитат
Всеки един от Вас може да изпрати SMS на кратък номер 1365 (за абонати на Мтел).Очакваме потвърждение за кратък номер от Глобул и Вивател

# 17
  • Мнения: 208
Изпратихме от МТЕЛ. Получихме отговор.
Кога ще стане ясно дали може да се праща от Глобул или Вивател?

# 18
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Тъкмо се чудех днес  какво стана с онези смс-и които пращахме на Loop за желанията? Докъде стигна желанието за Дари? Пуснахме и тук по един смс семейно, дано помогнем.

# 19
  • Мнения: 1 187
Някой има ли представа какво означава това "всички приходи"? Знам, че ДДС- то отива за държавата (за което нямам думи просто- да се храни и от нещастието на хората),  но не знам друго "отклоняване" на средства ще има ли? Примерно М-тел ще взема ли нещо от тези 1.50?

И на мен ми е чудно какво означава,но предполагам че държавата ще си вземе полагаемото за жалост.  #2gunfire

# 20
  • София
  • Мнения: 3 972
изпратих доста SMS-и, дано детенцето има късмет.

# 21
  • Мнения: 2 353
  Ако някой гледал предаването по GTV нека разкаже.

# 22
  • Мнения: 107
Не съм сигурна, но мисля, че за дарения имаше някакви преференции...  Да не се начислява ДДС...
Счетоводителите ще кажат точно.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 162
Не съм сигурна, но мисля, че за дарения имаше някакви преференции...  Да не се начислява ДДС...
Счетоводителите ще кажат точно.

За жалост няма. Или поне това е моята информация.
Спомням си, че за една от предните кампании на Българската Коледа въпроса беше повдигнат и тогава Милен Велчев с постановление беше опростил ДДС и всичко си отиваше за децата, но проблемът си остана висящ.
Парадокс- държавата си взема ДДС от дарителски кампании, а в същото време намалява данък печалба и общ доход, ако направиш дарение.

# 24
  • Мнения: 107
Не съм сигурна, но мисля, че за дарения имаше някакви преференции...  Да не се начислява ДДС...
Счетоводителите ще кажат точно.

За жалост няма. Или поне това е моята информация.
Спомням си, че за една от предните кампании на Българската Коледа въпроса беше повдигнат и тогава Милен Велчев с постановление беше опростил ДДС и всичко си отиваше за децата, но проблемът си остана висящ.
Парадокс- държавата си взема ДДС от дарителски кампании, а в същото време намалява данък печалба и общ доход, ако направиш дарение.

ГОЛЯМА ГЛУПОСТ Sad
Това не може да ме откаже да изпращам SMS-и. Нека всеки, който има възможност да го прави!

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
И аз се включих. Дано се съберат паричките!

# 26
  • София
  • Мнения: 5 605
И аз се включих. Дано се съберат паричките!
И аз!

# 27
  • Мнения: 107
И аз се включих. Дано се съберат паричките!
От М-tel казаха, че "номеръг ще е активен до събирането на необходимата сума".
Вярвам, че всички заедно ще успеем!

# 28
  • Мнения: 3 248
Не съм сигурна, но мисля, че за дарения имаше някакви преференции...  Да не се начислява ДДС...
Счетоводителите ще кажат точно.

Само на "Българската Коледа" от миналата година не се начисляваше ДДС! Close

# 29
  • Мнения: 5 468
А може ли да се разбира, колко пари са събрани до сега?

Общи условия

Активация на акаунт