Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора

London, Sofia

Сутринта Гери ме събуди, че имала ако - изходи се и определено беше доста рядко. На обед също изходи малко - отново рядко. Към 15 легна да спинка и след час и половина се събуди, че имала отново ако - беше пуснала и в памперса - зеленикаво и рядко, а след още час искаше отново на гърне - отново малко и този път със слуз...обадих се на педито и тя препоръча снтерол и лечебна храна на Милупа / и допълни, че всички деца след празниците били така - имало вирус и да следим Т/. Да, но тя не я иска - едва хапна лъжичка - две....от 2-3 часа е с Т 37.1, а преди малко 37.2....засега не съм дала нищо за Т, а само прахче Ентерол...иначе си играе, похапва от време на време..какво друго мога да дам и въобще какво да й давам да хапва  и какво - не....благодаря за всички мнения и съвети Hug

Току що видях, че в слузта сякаш има кървави жилки - какво значи това Shocked
« Последна редакция: ср, 27 дек 2006, 20:21 от The Sun »
Цитирай

София

здравей. Аз на моето слънце когато има разстройство му давам само лечебна храна, бисквити( обикновени), солети ( обикновени), вода, чайче ( с много малко захар). Една приятелка лекува нейния син и с оризова вода - тя казва, че помагало, аз не съм пробвала.
А иначе освен ентерола не давам никакви други лекарства. Давам лекарство за температура само ако има над 38 градуса. Все пак нормално е да има 37 - 37.3- 37.5 градуса - нали все пак се бори с вируса. Така, че не се притеснявай. Просто внимавай с храната и това е.
Желая ви скорошно оздравяване и весело посрещане на новата година.  bouquet
Цитирай

London, Sofia

здравей. Аз на моето слънце когато има разстройство му давам само лечебна храна, бисквити( обикновени), солети ( обикновени), вода, чайче ( с много малко захар). Една приятелка лекува нейния син и с оризова вода - тя казва, че помагало, аз не съм пробвала.
А иначе освен ентерола не давам никакви други лекарства. Давам лекарство за температура само ако има над 38 градуса. Все пак нормално е да има 37 - 37.3- 37.5 градуса - нали все пак се бори с вируса. Така, че не се притеснявай. Просто внимавай с храната и това е.
Желая ви скорошно оздравяване и весело посрещане на новата година.  bouquet

Много ти благодаря, tania28 Hug Сега правя и оризова вода, понеже дребосъчка ми отказа лечебната храна. Ще я наблюдавам, но ме притеснява Т Rolling Eyes
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Сън, миличка... спокойно.
Принципно е добре да е на лечебна Милупа детето, но щом ти е отказала... минаваш към други диетични храни: обикновени бисквити, морков, банан, ябълка, солети, изкиснато сиренце, супа "Моро" , чай без захар (или с много малко) и т.н.
За Т си даваш антипиретик, а за дрискането, аз лично давам сулфагванедин (старо и изпитано). До ден-два мисля, че ще отшуми вирусчето на Гери  Praynig Има и свещи Вомитусхил (водят се хомеопатични), но аз нещо не видях кой знае какво положително действие от тях.

Пиши утре пак как сте!  Hug
Цитирай

London, Sofia

Сън, миличка... спокойно.
Принципно е добре да е на лечебна Милупа детето, но щом ти е отказала... минаваш към други диетични храни: обикновени бисквити, морков, банан, ябълка, солети, изкиснато сиренце, супа "Моро" , чай без захар (или с много малко) и т.н.
За Т си даваш антипиретик, а за дрискането, аз лично давам сулфагванедин (старо и изпитано). До ден-два мисля, че ще отшуми вирусчето на Гери  Praynig Има и свещи Вомитусхил (водят се хомеопатични), но аз нещо не видях кой знае какво положително действие от тях.

Пиши утре пак как сте!  Hug

Успокои ме малко, Шани Love Ще пиша - и дано има материал за хвалби Rolling Eyes Засега все още няма Т - дано тя се махне поне...мисля си какво разлчино е хапвала и се сетих вчера за едно домашно краве мляко.....не ми се струва чак толкова различно...вчера бяхме и на пързалката - може да е настинала, но възможно ли е да е от там...а си беше облечена, с шапка, шалче, ръкавици....топли краченца...не знам, но дано тази НГ се разминем с вируса...
Цитирай

Варна/Бургас

Дечицата много бързо се обезводняват. Много по- важно е да се дава нещо подходящо. Има прахчета в аптеките специално за целта. Ако имаш възможност изследвай акото, малко вероятно е да е някоя бактерия(лекува се с АБ), но все пак...
Цитирай

Paris

Тук има епидемия от гастроентерит, та да кажа какво съветват лекарите - за бебетата само оризова вода за пиене(без млечни продутки, дори без лечебни млека), кърмата също е разрешена. Първи продукти - ориз и банан, след това се въвеждат картофи и продукти от бяло брашно и сл.това останалите....
Цитирай

София

Моята дъщеря също искара два пъти това разстройство със същата температура.Като лекарства и помогнаха Смекта и Хидросект.Но-най добре помагат препечени филии и изкиснато сирене, обикновенни бисквити и повече течности, за да не се обезводни.Също така и Хидратин Алфа за обезводняването.Успех. 
Цитирай

London, Sofia

Днес минахме без Т, както и снощи, а само с разстройство и то по мъничко... изглежда ми сякаш по-добре...много спинка снощи - от 23.30 до днес 13.30...сега хапна попарка от препечен хляб и изкиснато сирене. Говорих с педито и според нея ако няма Т най-важна е диетата - да няма мазнини, лактоза и т.н. Купихме й АМ без лактоза и сега се борим да хапва и лечебна храна....дано вървим към подобрение - на 2 ентерола и 1 Хидрасек е днес....
Цитирай

London, Sofia

От снощи започна да ходи на всеки час Sad....плаче и иска да ака...заминаваме при педито - стискайте палци, моля Praynig
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Милата Гери... Hug  Сън - пиши какво е казала педката!
Цитирай

London, Sofia

Милата Гери... Hug  Сън - пиши какво е казала педката!
Нашето педи го нямаше, Шани Sad Прегледа ни дежурната лекарка - някаква Николова и каза, че този вирус протичал със спазми - утихващи и засилващи се, така, че за тях мога да давам Нурофен, Но шна или спазмалгон, а на Гери за лечение предписа Суметролин - по 5 мл на 12 часа /това било Бисептол/. Обадих се за всеки случай и на педито и тя потвътди назначеното лечение - диета, по 2 ентерола, 1 хидрасек, Нурофен и Суметролин....майка ми е тук -  имаме запазени места за 3 дни на Нг и планът беше да празнуваме...по нейн съвет купихме нар - но не знам дали да дам на Гери - едно време сме се оправяли от него....взе да вари оризова вода, нагряла и една дуралексова купа и тя просто изтрещя и досега събирахме стъкла....взех да изтупам килима от тях и се фраснах в устните със сензора на външният термометър - в устнисе съм като силиконова гърла - подуто отвсякъде - вие ми се от болка и в същото време ме обзема панически смях какъв Марко Тотев съм днес....явно безсънието си казва думата и вече съм изтрещяла Wink
Цитирай

sofia

Споко , Сън , ще му мине на детето , прилагането на диетата сега ти е основния ангажимент . Майка ти ще се справи , така че ...бЕгайте на почивка . Нарът е цяр , едно време като не са имали толкова лекарства , така са се оправяли +диетата .
Поли и тя е болничка , но беше със сополи , оттам по слъзния канал ... та конюктивит ... сега вече минаха на задна хрема (или както там се казва ) и се дави от кашлица  Sick
Ще им мине , така растат  Confused
Цитирай

London, Sofia

Споко , Сън , ще му мине на детето , прилагането на диетата сега ти е основния ангажимент . Майка ти ще се справи , така че ...бЕгайте на почивка . Нарът е цяр , едно време като не са имали толкова лекарства , така са се оправяли +диетата .
Поли и тя е болничка , но беше със сополи , оттам по слъзния канал ... та конюктивит ... сега вече минаха на задна хрема (или както там се казва ) и се дави от кашлица  Sick
Ще им мине , така растат  Confused
Дано се оправи Поли по-бързичко и да посрещнат здрави новата година Hug Ние ще сме с майка ми и Гери - плътно до нас са Love
Цитирай

FlutterПожелавам ви скорошно оздравяване. Мога да ти дам съвет да пиете и сок от дренки, той има стягащ ефект, както и чайче от шипка. Party
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора