Има ли смисъл да съдя лекар?

  • 3 144
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 410
 Опитах се да намеря нещо по- темата, но не се задоволих.
 Детето ми беше лекувано неправилно във Варна. По- точно не успяха да видят голяма киста в мозъка. Имам скенера (вижда се чудесно). Имам епикризи и всичко необходимо.
 За моя радост в София успяха да корегират некадърността на варненските си колеги. Детето е добре и се лекува адекватно.
 Идеята ми е да предпазя другите дечица, които ще се лекуват Св. Марина Варна. Тази лекарка продължава да практикува, а според мен трябва да си стои у дома!
 Какво да правя?

# 1
  • Мнения: 1 938
Съжалявам че е трябвало да минете през това...
Дано сега да сте добре! Hug
А колкото до съденето - май в България няма осъден лекар. newsm78
Както се казва "Гарван гарвану око не вади". Всички лекари се защитават като братя роми. #Cussing out
Не знам какво да те посъветвам, но каквото и да решиш - успех! Hug

# 2
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
Аз съм потърпевша от неврохирурзите в Бургас но ми скриха документите и нямаше как да стане работата.Ако можеш посъветвай се с адвокат и действай  аз бях на 14г. извинявай  не разбрах твоето детенце на колко е но това няма значение.Важното е че всичко е добре но търси си провото.На пълно съм ЗА съд.

# 3
  • Мнения: 834
Не, няма смисъл. С *бялата мафия* никой досега не се е преборил.
И аз имах и все още имам причини за съдебен процес, но няколко адвокати вече ми казаха, че просто не си заслужава. Само губене на време, средства и нерви. Унижението накрая и безсилието пак си остава за нас. Това е! България е!

# 4
  • в Низината
  • Мнения: 705
pimpa,докато хората излизат с оправданието "еми, България е." и се примиряват с грешки от този род, ще има такива лекари и те ще останат ненаказани. Аз съм с две ръце ЗА СЪД!
galq, успех!

# 5
  • Мнения: 1 938
Да, така е...
Но всички си спомняме какво стана със случая с починалия 26-годишен журналист от Русе, с починалото от тромбофлебит момче; с бизнесмена от Варна, който си направи липосукция и почина от сепсис в пазарджишката клиника "Хигия" и с жената, която също там почина също от сепсис, след хирургична интервенция за корекция на бюста...
Е как пък един осъден лекар няма?!? #2gunfire
Тези хора починаха след лекарски грешки и не се предприе нищо, а ние, дето сме имали "наглостта" да останем живи, на нас дали изобщо някой ще ни обърне внимание... #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 6
  • Мнения: 2 259
АКО ИМАШ НЕРВИ,СЪДИ И ТО ДО ДУПКА.Не искай никакви споразумения и др. подобни.Аз бях в подобна ситуация ,но с АГ вАРНА-окръжна болница. #2gunfireКазах си,че сега нямам нерви и възможност и не бях права.Трябваше защото те се подиграха с мен .
Господ си знае работата.Бави и незабравя.Всичко се връща,мила.

# 7
  • Мнения: 410
 Благодаря за подкрепата! Няма ли някой да е чул поне за осъден лекар? Така се надявам да има възмездие. Даже съм си мислила лично да отида и да говоря с тази лекарка! Вече минаха няколко месеца от операцията на синчето ми и съм посъбрала малко сили. Смятам да ги насоча за отстраняване на некадърността, но нямам още конкретни действия. Идеи?

# 8
  • Мнения: 1 938
    Ами май трябва първо да се оплачеш в Здравната каШа.
    Да си намериш  добър адвокат. Той ще ти каже как да продължиш.
    Да се заредиш с много търпение и пари. newsm78
Не знам още с какво... newsm78 Може би и с яки връзки.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 634
Благодаря за подкрепата! Няма ли някой да е чул поне за осъден лекар? Така се надявам да има възмездие. Даже съм си мислила лично да отида и да говоря с тази лекарка! Вече минаха няколко месеца от операцията на синчето ми и съм посъбрала малко сили. Смятам да ги насоча за отстраняване на некадърността, но нямам още конкретни действия. Идеи?


Ако имаш желание напиши поне за коя лекарка става въпрос,че и ние лятото лежахме в същата болница.

# 10
  • Мнения: 656
За осъден лекар - незнам.
Но чух, че няколко онкоболни са осъдили МЗ.
За мой срам забравих името на онази жена, Теодора и беше малкото име. Знаеше, че е късно за нея, но на интервюто каза, че го прави за другите онкоболни.

Не положих и достатъчно усилия да го открия в и-нет, за да гласувам за нея за "Великите Българи". А пък и не си падам особено по подобен род "касички", но за мен тя е направила много - да решиш да подариш оставащото ти време за другите хора, вместо да си го изживееш като за последно....

Ако опиташ да атакуваш болницата вместо самия лекар, дали ще е по-резултатно?

Сега разбрах, защо е практика на повечето болници да си прибират документите за изследванията, а да ти дават само епикриза.

# 11
  • Мнения: 410
Ако имаш желание напиши поне за коя лекарка става въпрос,че и ние лятото лежахме в същата болница.
[/quote] Нямам скруполи да кажа името. Става въпрос за д-р Кеновска. Поне тя е подписала скенера на детето, че е абсолютно нормален. От там отказаха да ми го дадат с обяснението, че е описан в епикризата. Когато в София направихме ЯМР ни казаха, че кистата няма как да не се вижда на скенер. Почти нелегално сме взели скенера в последствие. Съвсем ясно се вижда, дори и от мен! Ако тогава я бяха установили уврежданията нямаше да са толкова силни! За щастие се оказаха обратими.

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Ами какво да ти кажа... Детето ми почина във въпросната болница... Отказаха да ми дадат протокола от аутопсията... В неделен ден нямаше работещ скенер, който да установи точно от какво лечение се нуждае детето... Нямаше дежурен очен лекар, чиято консултация в момента беше повече от наложителна... И това в една университетска болница!!!
След първоначалния гняв, шок, мъка, ужас и т.н. реших, че няма смисъл да ги съдя. Нищо няма да върне детето ми. Само ще загубя маса пари в преследване на духове. Защото, както каза някой по- назад- гарван гарвану око не вади...

# 13
  • Мнения: 17 407
За д-р Кеновска чак не мога да повярвам. Дали действително тя е разчитала скенера или някой от специализантите не е ясно.... Фактът, че подписът и фигурира я прави виновна( ако истината е такава, каквато я описваш). Все пак е добре да се знае и другата гледна точка Peace

А детето имаше ли лекуващ невролог? Би трябвало и той да е погледнал скенера, независимо от написаното, и да настоява за ново разчитане.

Последна редакция: чт, 28 дек 2006, 16:43 от Венера

# 14
  • Мнения: 532
Има смисъл разбира се.
Че ти трябват търпение,пари и нерви е повече от ясно.
Аз не знам колко по-зле може да стане нашето здравеопазване...
Надявам се детенцето ти да се оправя бързо,дори и да не осъдиш въпросната лекарка  Hug

ето един линк:http://nadejda.info/ по темата.

Моля подкрепете и нашата петиция за по-качествено обслужване в АГ-Русе.

http://www.bgpetition.com/ag-ruse/index.html

Общи условия

Активация на акаунт