Запалени по плетенето - 3

  • 177 770
  • 295
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 095
момичета, може ли да помоля за помощ, ще ми се да си направя поло, без ръкави, ама нямам никаква идея, ако може да помоля за модел, в случай че не открия нещо и обяснение, не като за начинаещи, а още по-... Joy, благодаря ви Peace

# 31
# 32
  • Мнения: 498
Влади за дупчиците: предлагам да направиш схема върху 10 бр. като плетеш в следния ред:
1 ред и нечетни: 3 бр. изплетени; наметка; 4+5 бр. заедно; 5 бр. изплетени;
2 ред и четни: 3 бр. изплетени, наметка; 4+5 бр. заедно; наметка; 6+7 бр. заедно; 3 бр.и изплетени

Преди малко го заплетох и за мен се получава това, което показа на снимката, ако искаш пробвай. Като цяло е плетено рехаво на дебели игли.

# 33
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Шапката ми е готова,стана доста сполучлива като за първа шапка.

# 34
  • Мнения: 3 550
Нюня, браво за шапката!
Тити, много шантави шапки си открила. А къде могат да се видят отблизо? Самите снимки не са активни.
Теди, в книгата, която обсъждахме в миналата тема ПЛЕТЕНЕ FOR DUMMIES има обяснение на такова поло. Имаш ли я? Мога да ти ксерокопирам страниците и да ти ги изпратя като писмо. Повече ще ме мързи да ги преписвам на компа.

# 35
  • Мнения: 9 903
Стейси, вляво има колекции по години - например 2004
http://www.anacam.com/hats/hats2004/hats2004.html

# 36
  • Мнения: 355
Първо да се похваля, че пуловерът на беба е готов, само дето ще й става поне след година...
ама нали съм начинаеща плетачка  Joy има много кусури, но се надявам следващите ми произведения да са по-добри.

Ето го:
http://images12.snimka.bg/001885247.jpg
http://images12.snimka.bg/001885251.jpg
http://images12.snimka.bg/001885258.jpg

niunia, много е хубава шапката. Браво!
тити, луди шапки..., ама аз никога не бих сложила такава...

Снежи, благодаря ти! Както винаги си готова да помогнеш. Задължително ще пробвам схемата, но сега започнах едно поло без ръкав, поне така съм го замислила. Това може да помогне и на Теди. Започнах го две на две с 78 бримки. Първите 4 реда са с черно и златно, нагоре продължавам с черно. Смятам от гърдите нагоре отново да е с черно и златно, а полото ще е черно, като ще завършва с 4 реда черно и златно. Това е първоначалният замисъл, ще видим какво ще се получи в процеса на работа.

# 37
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Vladi_Mira,много сладко е станало пуловерчето  Hands Clap.
Аз днес си купих прежда и започвам мантенцето.Дано стане хубаво,стискайте палци fingerscrossed.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 6 311
Vladi_Mira,добре се е получило,даже и деклотето си успяля да го направиш като на картинката.

niunia,шапката е от книгата,нали? И аз моряшката я направих от там и много ми харесва.Само,че  я вързвам 2 пъти.

# 39
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984

niunia,шапката е от книгата,нали? И аз моряшката я направих от там и много ми харесва.Само,че  я вързвам 2 пъти.

Не е от никъде.Имаме такава памучна,която се връзва и от нея.Книгата не знам как да я изтегля  Blush.

# 40
  • Мнения: 1 608
Явно празниците и при вас са били плодотворни.
ВладиМира и Нюня - Супер!
Аз много плетох и снимах някои от нещата. Влюбих се в модел на шапка а 1 кука и от него направих няколко за моите и близки деца.
Ето малко неща и от мен -пелена, шапка върху пелена и шапки 1,2,3

# 41
  • Мнения: 498
   

Това беше моето занимание напоследък.

По-големи снимки има в албума ми.

Схемичките за тези и още няколко красиви неща ги има тук.

Последна редакция: пт, 05 яну 2007, 16:40 от Snejana_G

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 203
Здравейте и от мен в новата тема и Новата година!Честита нова тема , нека я напълним с много интересни и деи и красиви плетки!
Честита Нова година!Много щастие, здраве и късмет!
Много хубави неща сте сътворили отново!
Влади Мира , пуловерчето се е получило добре.Не се ядосвай те растат бързо може и преди да стане на две годинки да го обличате.
Снежи,много интересни ръкохватки,красиви са , на мен ще ми е жал да ги използвам в кухнята!
=^._.^=,много хубава пелена и шапките -също!
Нуня , и твойта шапка ми хареса!
Галхен ,моряшката фанелка и шапка са страхотни!
Тане, опиши и тук моля те, онази яка, че нали се загубиха постингите.

Стейси,извинявай , че се забавих с описанието , но по празниците нямах време.Сега ще се опитам да обясня отново.Ето пак снимка , да си припомните за какво става въпрос.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=81782
 Имах я снимана готова , но е качена в бгфото и нещо не мога да я отворя.
 Сега описанието:
-След като зашиеш двете предници и гърба, изваждаш бримки на двете предници и около врата на гърба.Плете се бието с какъвто ластик си избереш, моя е 2 лицеви ,2 опакови.Когато достигнеш до желаната широчина на бието започваш да плетеш само яката.От там , откъдето искаш да се обръща яката плетеш само тези бримки , а другите ги оставяш така.На следващия ред оставяш по две бримки от двете страни не изплетени и плетеш пак само средната част , на следващия ред отново и така плетеш , докато достигнеш желаната големина на яката.Моята прежда беше дебела , затова плетох така 4 реда , но при по-тънка прежда трябва да се плете повече.Накрая изплиташ един ред всички бримки , за да се изравнят и завършваш яката.
 Дано да сте ме разбрали и да съм ви полезна с обяснението.

# 43
  • Мнения: 355
Момичета, много ви благодаря за поощрителните думи!

Котке, много са хубави шапките и преждата им е хубава - мека и топличка изглежда.

Снежи, красиви са нещата. Като подложки за топло ли ще ги използваш? Плетени са на една кука, нали?

tane, честита ти рожденничка! Да е жива и здрава и много да ви радва!

Ето и началото на новата ми плетка - полу без ръкав, вече писах за него:

http://images12.snimka.bg/001897194.jpg



# 44
  • Мнения: 498
Снежи, красиви са нещата. Като подложки за топло ли ще ги използваш? Плетени са на една кука, нали?


както tane предположи и на мен ми беше жал да го използвам в началото. Предназначението им е за ръкохватки и поставки за топло и..... вършат работа, вече "влязоха в обръщение"

Общи условия

Активация на акаунт