Прехвърлям се във вашия форум

  • 3 553
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 803
какво лежане, кви 5 лева  Shocked 5 4аса след операцията се къпах сама. стига ве4е с тези митове  Tired

# 16
  • Мнения: 3 336
Честита бременност и от мен! Дано е лека Hug

Джъмп, зависи кой как се чувства. На мен ми беше ниско кръвното и на следващия ден направих общо 3 разходки по коридора и толкова се изморих, че не можах да отида да си видя децата вечерта Rolling Eyes Къпах се чак в деня преди изписването. Просто не можах да събера сили преди това Confused

# 17
  • Мнения: 7 803
6тото късно си се раздвижила, 4ак на другия ден. аз имах късмета да съм в отделението за оперирани, не при родилките и те вдигат веднага, но една позната лежа 7 дена  Shocked ми нормално да не може да си гледа детето после. ти да не мисли6, 4е мен не ме е боляло (отказах вси4ки обезболява6ти) и не съм била уморена, бях но знаех 4е си е за мое добро. втория ден бях супер, да бавно се придвижвах и с по4ивки, но не се залежах

# 18
  • Мнения: 3 336
6тото късно си се раздвижила, 4ак на другия ден. аз имах късмета да съм в отделението за оперирани, не при родилките и те вдигат веднага, но една позната лежа 7 дена  Shocked ми нормално да не може да си гледа детето после. ти да не мисли6, 4е мен не ме е боляло (отказах вси4ки обезболява6ти) и не съм била уморена, бях но знаех 4е си е за мое добро. втория ден бях супер, да бавно се придвижвах и с по4ивки, но не се залежах

Може би си права, но тъй като родих в 2 часа на обяд и до 3 без 15 ме шиха, после пое нощната смяна в 8 и нямаше кой да ме раздвижва. Момичетата, които бяха родили преди мен същия ден след 2 дена припкаха по коридора, а аз едвам местех краци Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 7 803
и аз раждах в 1:45, в 6:30 ме закараха в отделението, закусих и айде в банята. една сестра стоя с мен в банята, ако не6то ми стане ло6о все пак и това бе6е. после понеже отказах инжекциите за тромбоза казаха много да се движа и това бе6е, просто се движех  Peace

# 20
  • Мнения: 3 336
и аз раждах в 1:45, в 6:30 ме закараха в отделението, закусих и айде в банята. една сестра стоя с мен в банята, ако не6то ми стане ло6о все пак и това бе6е. после понеже отказах инжекциите за тромбоза казаха много да се движа и това бе6е, просто се движех  Peace

Ето виджаш ли какви неща научава във форума, явно е трябвало да ме вдигнат по-рано и после нямаше да се влача 5 дена едва едва Rolling Eyes Аз храна получих чак на другия ден към 8 и то парченце извара Laughing Не е чудно, че ми е било ниско кръвното hahaha

# 21
  • Мнения: 7 803
ама тя вината не е в теб. доколкото знам в бг ви държат по 24 4аса в следоперационна зала, а тук само няколко 4аса. изоб6то вси4ко е разли4но тук и в бг  #Cussing out например и водонепромокаемите лепенки за раната тук не са лукс, а необходимост  Peace изоб6то  .......... надявам се някой ден и в бг да е така  Praynig
аз малко остро реагирам, 6тото много ме бяха напла6или, 4е е стра6но секциото, 4е е тежка коремна операция, 4е няма да си вдигам децата и т.н. и както никифин се бях видяла в 4удо кой 6те ми гледа аз като няма да мога  Shocked та бях супер изненадана, 4е не6тата не са 4ак така

# 22
  • Мнения: 3 336
На мен децата ми ги донесоха на 6-тия ден в стаята/преди това бяха на системи и нямаше как/, но си ги гледах сама по цял ден Peace

Иначе другите мацки, които бяха родили същия ден, но по-рано си ги изправиха на 6-тия час, но моя 6-ти беше по време на нощната смяна, навръх Ивановден и явно затова така се е получило Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 7 803
много кофти, да. те и моите бяха в неонатологията, но аз си ходех при тях по няколко пъти на ден

# 24
  • Мнения: 3 336
много кофти, да. те и моите бяха в неонатологията, но аз си ходех при тях по няколко пъти на ден

Е, и аз , за да ги кърмя, но не ми даваха да ги изнасям от отделението.

# 25
  • Мнения: 1 753
Леле, ти си герой. Каква ще им е разликата с момчето  ти?  Simple Smile
Не съм близнашка майка, но често надничам в този форум - много се кефя на близнаци и винаги съм искала, ама понеже не се получиха си направихме две едно след друго  Laughing
Не мога да ти отговоря на основния въпрос, но ми се ще да коментирам по отношение на втората бременност. При мен втората бременност пролича по-рано, корема ми беше... огромен, грамаден... невероятно голям...  Rolling Eyes Така че това е нормално. Нооо, раждането ми мина супер лесно и супер бързо, въпреки, че родих бебе над 4 кила. Така че не се шашкай излишно, радвай се на късмета си, пожелавам ти лека бременност, леко раждане, здрави бебета и леки първи месеци.... И баткото да слуша!  Heart Eyes
Мерси. Ами разликата като се родят на термин ще е около 2 години, щото и Давид е роден юли. Но нали близнаци се раждали по-рано, та ще е по-малко от 2 години. Много е непослушен Давид, едва с него се оправям и последното, за което си мечтаех са близнаци. Иначе родих нормално предния път, но доста трудно. Сега въпреки, че съм много против секцио, почвам все по-сериозно да се замислям за него - заради децата, не заради мен - доколкото знам нормално си е най-добре, че мога да си стана да си ходя веднага, а със секцио трябва да лежа няколко дена и няма да мога да си гледам децата, а като знам мъжо колко помага...  #Cussing out
Горкичката ти!  Confused Дано да има кой да ти помага, че с породени деца не е лесно, още повече с ТРИ  Shocked То е трудно последните месеци на бремеността и първите след раждането... Ама с близнаци... не знам точно как е. Ако си нямаш баби наблизо, наеми си поне жена да идва, щото сама ще ти е почти невъзможно да се справиш... От опит ти го казвам. Аз имах детегледачка, която гледаше Ани след като София се роди (пък и преди това, защото аз работя) и съм много доволна от решението си. Ама като порастнат бебетата... ще стане супер, щото сега моите ги гледам - много хубаво си играят и двете много се забавляват  Grinning Даже Ани като е на ясли и на София й е супер скучно в къщи и само гледа някъде да захапе одеалцето и да заспи  Laughing

А за раждането - не го мисли от сега. Като му дойде времето лекарите ще преценят най-добре. Обачетолкова скоро след първо раждане, ако има предпоставки да родиш нормално направи го,защото съм убедена, че ще родиш по-леко. Аз с Ани също имах тежко раждане, но София компенсира  Wink

Хайде успех! Давай смело напред, пък то като "влезнеш в джаза" няма мърдане и ще се справиш някак. Ако имаш нужда от споделяне - пиши ми на лични!  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 7 640

Горкичката ти!  Confused Дано да има кой да ти помага, че с породени деца не е лесно, още повече с ТРИ  Shocked То е трудно последните месеци на бремеността и първите след раждането... Ама с близнаци... не знам точно как е.....


Дано не се обидиш, ама от позицията на каква изказваш съжаление Crossing Arms, защото това аз възприемам така, не като съчувствие, а като допълнително нагнветяване на напрежение.
Айде нЕма нужда Stop

# 27
  • Мнения: 1 753

Горкичката ти!  Confused Дано да има кой да ти помага, че с породени деца не е лесно, още повече с ТРИ  Shocked То е трудно последните месеци на бремеността и първите след раждането... Ама с близнаци... не знам точно как е.....


Дано не се обидиш, ама от позицията на каква изказваш съжаление Crossing Arms, защото това аз възприемам така, не като съчувствие, а като допълнително нагнветяване на напрежение.
Айде нЕма нужда Stop

Всъщност съм съвсем добронмерена. И понеже няма нужда да се залъгваме реших,че е по-добре да си говорим директно. Няма нещо по-хубаво от децата, и както вече казах, това да имаш близнаци си е дар от съдбата, но истината е, че близнаци се гледат трудно, а когато има и 2 годишно братче положението вече наистина е сложно. Да не би да отричаш това?  Confused
Съжалявам ако съм останала неразбрана.

# 28
  • Мнения: 7 803
аз пък винаги съм казвала, 4е близнаци се гледат супер лесно. не знам само как 4овек, който няма може да каже, 4е е трудно  newsm78 а и за присъствието на баткото аз не мога да коментирам, тъй като нямам голямо дете  Naughty така 4е лесно или трудно може да каже 4овек в подобна ситуация

# 29
  • Мнения: 1 753
аз пък винаги съм казвала, 4е близнаци се гледат супер лесно. не знам само как 4овек, който няма може да каже, 4е е трудно  newsm78 а и за присъствието на баткото аз не мога да коментирам, тъй като нямам голямо дете  Naughty така 4е лесно или трудно може да каже 4овек в подобна ситуация

Тъй като аз съм в подобна ситуация, с деца с разлика 1 година и 1 месеца, мога да кажа че се гледат трудно. Вярно е, че не знам как е с близнаци.
Ама не е ли по-добре човек да е подготвен за трудностите вместо да се залъгва, че всичко ще е песен. Затова дадох такъв комнетар, съжалявам, всичко хубаво и... мир!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт