Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Искам бебе
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

в едно любящо сърце

Момичета, лутеалната фаза винаги ли е 14 дни?
Четох в една статия, че овулаторната може да е различна но лутеалната винаги е 14 дни.
Може ли да бъде по-малко или повече и защо?
Цитирай

Варна

По принцип е така - първата фаза варира от жена на жена, а втората е 14 дни. Това е по учебниците. Аз мога да ти кажа, че лутеалната фаза е винаги с една и съща дължина при една и съща жена. Моята е 16 дни. Винаги. Толкова по въпроса с учебниците. Най-добре е да се наблюдава няколко месеца и така да се установи.
Цитирай

софия

принципно е така, рядко е повече от 14 дни, за къса се води под 12 дни, ако е повече от 16- съмнение за бременност.
Цитирай

Пловидв

За лутеална фаза се смята фазата след ову нали?
Цитирай

Варна

За лутеална фаза се смята фазата след ову нали?
Да  Laughing
Цитирай

София

На теория - за нормална се счита ЛФ от 11 до 16 дена, като средно е 14 дена.
Тя обикновенно е константна за всяка жена, въпреки че 1 ден +/-, не  е някакво патологично отклонение.
Средно е 14 дена  защото за това време се развива и търпи обратно развитие  ЖТ. Ако е по-малко напр. 9 дена - за това време неможе да се образува  'хубаво'  ЖТ и съответно нивата на прогестерона няма да са достатъчни /а той е нужен за промените в ендометриума и за вгнездяването на яйцеклетката/

Ето и една схема, от която се вижда, че ЛФ е една и съща.
Промяната /когато МЦ е с различна дължина / е за сметка на ФФ.

Фази на МЦ:
« Последна редакция: чт, 28 дек 2006, 18:14 от denis_d »
Цитирай

София

Момичета, лутеалната фаза винаги ли е 14 дни?
Четох в една статия, че овулаторната може да е различна но лутеалната винаги е 14 дни.

Не е вярно. Моята, например, е 13 дни.
По-скоро е средна стойност. Момичетата са ти го обяснили много добре.
Цитирай

в едно любящо сърце

Това, което казва Денис ми харесва, че е не повече от 16 дни. Аз съм 15 ден след доказана овулация и още не ми идва. Значи все пак може и да ми дойде след ден два. Е, аз не искам, разбира се.
Избързах и правих тест на 10 ден - беше отрицателен. Сега ме е страх да направя нов.
Цитирай

София

Това, което казва Денис ми харесва, че е не повече от 16 дни. Аз съм 15 ден след доказана овулация и още не ми идва. Значи все пак може и да ми дойде след ден два. Е, аз не искам, разбира се.
Избързах и правих тест на 10 ден - беше отрицателен. Сега ме е страх да направя нов.
Стискам палци да е станало.  Very Happy
10 ден е много рано за тест -от 7 до 10 ден след О. е имплантацията и едва след нея започва да се отделя ЧХГ.В началото е малко /той се удвоява на 2-3 дена/ - а  теста отчита  над  25 mlU/ml  (тогава е + )
Цитирай

в едно любящо сърце

Малко да изместя темата, моля да ме простите.

Ако утрешният тест е отрицателен да продължа ли с утрогестана? На мен по принцип си ми е идвало независимо, че взимам утрогестан, ако нищо не е станало, но пък някои момичета споделят, че няма да ти дойде докато пиеш утрогестан. Малко ми е объркано  Thinking
Цитирай

гр.Варна

На мен този месец ми дойде въпреки че пиех Утрогестан.А  гениколога ми ,ми каза да ги пия от първия ден след овулация до първия ден от цикъла!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.