На колко месеца захранихте?

  • 2 359
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 446
Кога започнахте да давате пюрета,каши?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 237
Ами аз захраних по Бг схемата, след 2-я мес. сокче, на 3,5 мес. плодово пюре, на 4мес.- зеленчуково и от 5-я мес. каша. Но сигурно си чела препоръките тук във форума- до 6-я мес. само на кърма!

# 2
  • Мнения: 1 382
Захраних го почти на 6, с тиква, не беше акал 5 дни, та затова

# 3
  • Мнения: 101
Аз се опитах на 4 месеца да я захраня-безуспешно!После педиатърката ни каза да изчакаме до 6 месеца!Предразположена е към алергии и ни обясниха,че е по-добре да изчакаме.

# 4
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ние бяхме на 6 и захраних с оризова каша смесена с кърма  Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 3 610
от няколко дни започнах да му давам по малко плодово пюре,но не всеки ден и другата седмица мисля да му почвам зеленчуковото ако не ме домързи Wink.Вначалото се потрисаше от пюрето а сега като види лъжичката се кефи   jumpuu

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Една седмица преди да навърши 6 месеца с оризова безмлечна каша. До тогава беше само на кърма  Wink

# 7
  • Мнения: 2 309
гласувах след 6 - захраних с домашно пюре от морков.

# 8
  • Мнения: 2 381
На 6 навършени с оризова каша.

# 9
  • Мнения: 8 242
Почти на 6, с морков  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 5 393
2-3 дни преди 6тия месец- с пасирана сварена ябълка.

# 11
  • Мнения: 867
Мисля другата или по-другата седмица, когато ще е на 6 месеца и нещо. Гласуваг след 6.

# 12
  • Мнения: 236
Сравнително рано - на 5 месеца

# 13
  • Мнения: 3 760
За първи път предложих нещо (картоф) на 6,5 месеца. Но реално захраних след навършен 9-ти -  до тогава малката отказваше да хапне повече от 1-3 лъжички през няколко дена....

# 14
  • София
  • Мнения: 5 079
На 5 м. и пол. със зеленчуково пюре (картоф+кърма).

# 15
  • Варна
  • Мнения: 3 232
На 4 месеца с домашно пюре от ябълка. До 6 месец основно опитваше различните вкусове, след това почнах да замествам хранения.

# 16
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
на 6 м. и 20 дни с тиква....

# 17
  • Мнения: 3 092
На 4м 20 дни -отказа ми храната след 2 седмици.Спрях захранването.Възобнових го на 6м 5 дни.Все още яде съвсем по-малко и то оризова каша.Отказа всичко друго ooooh!

# 18
  • София
  • Мнения: 248
Гласувах след 5, но беше реално 1 седмица преди 6 месец. Започнах с оризова безмлечна каша. Сега яде каша и зеленчуково пюре. Още нямаме заместено кърмене.

# 19
  • Мнения: 3 478
На 5 и нещо месеца с оризова каша. Все още сме си с нея и чат пат някое пюре. Преди месец и дадох месо и от тогава не иска нищо да яде. Пие си АМ и това е, слагам в него оризовата каша, че да поема и нещо друго. Това месо дето и го дадах ме накара да съжаля 100 пъти, правя се на маймуна, за да изяде 100 грама зеленчук.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 252
Захраних след 7-я месец. Започнах с картоф на пюре, защото по съвет на лекарите ограничавам кашите. Все още не съм въвела месо и млечни продукти, но с времето и до тях ще стигнем. Отскоро яде  (по-скоро троши из къщи) по бисквитка Плазмон на ден.

# 21
  • Мнения: 4 242
след 6 месец с оризова каша

# 22
  • Мнения: 1 267
Не можах да устискам до шестия месец и захраних на 5м. и 5 дни със каша ориз+царевица+АМ. препоръчително е обаче, кашата да е безмлечна

# 23
Захраних на 5 месеца и 14 дни с оризова каша

# 24
  • Мнения: 81
Захраних седмица преди да навърши 6 месеца и то защото ми предстоеше да тръгна на работа, иначе сигурно щях да изчакам още. Почнах с оризова каша на ХИП. Бавно славно въведох и зеленчукови и плодови пюрета но още не съм дала от всички. Преди седмица дадох лъжица пилешко пюре но няма да бързам още да давам месни постоянно. Желтъци, попари и т.н още не давам и нямам намерение. Най много да обезсоля сиренце този месец. Виж от време на време хапваме бебешка бисквитка че иначе реве с глас за хляб като седнем да вечеряме. Laughing Все още нямам заместено хранене.

# 25
  • Канада
  • Мнения: 494
Захранихме се на 5 месеца и пет дена,въпреки че исках да стане след 6 месечна възраст!Обаче.......ми беше съвестно бебо да ни гледа как ядем,да ми дърпа ръката и буквално да премлясква! LaughingЗапочнах с оризова безмлечна каша и бавно бавно се захранваме!

# 26
  • София
  • Мнения: 545
Захраних на 5,5 месеца с пюре от тиквички. Следващото беше оризова каша на Нестле. Глутен въведох на почти 8 навършени месеца, месо и сирене на 8,5 месеца.

# 27
  • Мнения: 1 432
гласувах  с опция ''след 6 месеца'', за6тото тогава смятам да захраня и то с плодово пюре!

# 28
  • Мнения: 554
/аз захраних на пет навършени месеца....
Започнахме с плодово пюре, глутена го започнахме на 7 с попара, сега вече сме на кухня, защото Елина ми отказа всякакви пюрета, когато беше на осем месеца и половина.
Засега хапва добре кухнята, да не ме чува дяволът...

# 29
  • Мнения: 5 391
На 5,5 месеца с ранни моркови на Хип.

# 30
  • Мнения: 4 064
На 7,5 м. Причина - АБКМ с последствия - кръв в памперса. Преди това имаше 6 неуспешни опита (от 6м. нататък). Успешният беше с Ранни моркови на Хип.

# 31
  • Мнения: 532
Ние бяхме на 6 и захраних с оризова каша смесена с кърма  Mr. Green

И аз тъй  Simple Smile

# 32
  • някъде
  • Мнения: 4 955
На 5 месеца и 17 дни му дадох домашно приготвено пюренце от картоф и кърма! Дотогава беше само на кърма! Днес му дадох и пюренце от ябълка- на 5 месеца и 19 дни!

# 33
  • Мнения: 541
Ние бяхме на 6 и захраних с оризова каша смесена с кърма  Mr. Green

# 34
  • София
  • Мнения: 1 750
Захраних след навършени 5 месеца с ябълково пюре. Пробвах с оризова каша, но тя изобщо не я хареса, та затова продължих опитите с ябълката. Каши започна да папа след 6-я месец.

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 161
Захраних на 6м и 10 дни с оризова безмлечна каша на Хип с кърма. После въведох плодово и зеленчуково пюре.

# 36
  • Мнения: 171
Захраних на 5 мес. с безмлечна оризова каша. Отначало никак не искаше да яде твърда храна, но после свикна. В момента е всеядна и има голям апетит, въпреки че още не съм въвела всички храни - млечни, жълтък, телешко, свинско, риба.

# 37
  • Мнения: 2 897
Към края на петия месец-с плодово пюре,скоро след това и зеленчуково-ранни моркови с картофи,тиква с картофи и тн.
Каша дадох значително по-късно-безмлечна:ориз и царевица.

# 38
  • Мнения: 44
Вчера за пръв път му дадох лъжичка сок от ябълки на 4 месеца не знам дали се брои за захранване. Иначе мисля да изчакам оне до месец с пюретата и кашите. Засега се кърмим:)

# 39
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
От три дни ядем зеленчуково пюре!

# 40
  • Мнения: 1 440
Захраних дъщеря ми на 6 месеца с оризова каша на Хип,смесена с кърма.

# 41
  • Мнения: 547
На  навършени 5 месеца със сварена на пара и пасирана ябълка.

# 42
  • Мнения: 1 425
Още не съм започнала, но смятам да захранвам Даниел с плодово сокче от ябълка след като навърши 6 мес.

# 43
  • Мнения: 1 097
в 6-ти месец  Peace

# 44
  • Мнения: 153
и ние започнахме на 6 месеца с оризова каша feeding

# 45
  • Мнения: 1 146
Захраних я след шестия месец със сварен картоф Grinning

# 46
  • Мнения: 215
На 6 месеца с пюре от морков .

# 47
  • Мнения: 535
Захраних на 5 месеца и половина, показваше всички признаци. Започнах с тиква и после ориз. Много ги хареса. На 9 месеца въведох и глутена, а чак след годинката започнахме да заместваме хранения, защото тръгнах на работа.

# 48
  • София
  • Мнения: 376
на 5 мес. с варен картоф с кърма.

# 49
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
На 6 с картоф  Peace

# 50
  • Мнения: 999
Ами аз захраних по Бг схемата, след 2-я мес. сокче, на 3,5 мес. плодово пюре, на 4мес.- зеленчуково и от 5-я мес. каша. Но сигурно си чела препоръките тук във форума- до 6-я мес. само на кърма!
и аз съм от старата школа

# 51
  • Мнения: 1 503
6месеца(навършени) и 2-3 дни Grinning-четя от форума hahaha
Свеки все ми казваше през изминаващите 6 месеца ,че съм повече от професор(това е укорително разбира се Naughty)За водата беше същото WinkАма аз съм си китилче и удържах на напъните Peace



P.S.Лелел сега видях ,че анкетата се приключила.
Извинете

# 52
  • Мнения: 7 430
Големият бе захранен след 6-я месец с пюре от сладък картоф, а Миши като направи 5м го захраних с каша от ориз и царевица, но не бе от ящните и за това я спрях ...после до към 6-я месец ядеше по 1лъжица каша през ден Peace

# 53
  • Мнения: 7 430


P.S.Лелел сега видях ,че анкетата се приключила.
Извинете

Ей, няма за какво да се извиняваш  Wink

# 54
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Сокчета започнах да давам на 3 навършени месеца по 20 мл дневно, през 4-ти месец увеличих на 40 мл дневно, а от 2 дена давам оризова безмлечна каша смесена с кърма (на 5 месеца и 10 дена, започнах кашата).

Общи условия

Активация на акаунт