Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 29 дек. 2006, 11:20 ч.

Съвет за преграда на душ кабина в баня

• 19 230
  • 33
  •   1
Отговори
става дума за следното тъй като от заглавието не знам дали става много ясно:
имаме баня с тоалетна. малка е и е геобразна като в чупката е душа. много е удобно но така или иначе като се къпем се мокри банята и извън тази чупка а оттам и се замърсява много лесно.
бяхме решили да слагаме стъклена преграда като параван, който се монтира за стените и долу за прага на душ кабината /тъй да я наречем/ оказва се обаче че са много скъпи - около 400 лв а освен това не съм сигурна дали ще е удобно тъй като мястото е малко. открихме вариант да сложим завеса, но пък те много се цапат. как е при вас?
благодаря ви за отговорите
Grinning

# 1
Ние сме със завеса-има от плат и могат да  се перат в пералнята Peace

# 2

да и аз затова се навих на завеса, а пази ли добре?

# 3
  • Sofia

да и аз затова се навих на завеса, а пази ли добре?
не, изобщо не пази
Преградите са толкова само едната вратичка е 250лв в мр. Бриколаж

# 4
При нас завесата е от изкуствена материя (вече 5 години я ползваме)- няма проблем с поддръжката - на 2 седмици се минава с гъба с разтвор на Доместос от вътрешния край.  Иначе само с слушалката на душа на няколко дни я поливаме с топла вода. Според мен мнoго по-лесно се поддържа от кабините и параваните с  прозрачно, а не матирано стъкло. Не се бориш с котлен камък. Заедно с корниза, който се разпъва, колкото ти е нужно удоволствието излезе 15-тина лева от Бриколаж!

# 5
При нас завесата е от изкуствена материя (вече 5 години я ползваме)- няма проблем с поддръжката - на 2 седмици се минава с гъба с разтвор на Доместос от вътрешния край.  Иначе само с слушалката на душа на няколко дни я поливаме с топла вода. Според мен мнoго по-лесно се поддържа от кабините и параваните с  прозрачно, а не матирано стъкло. Не се бориш с котлен камък. Заедно с корниза, който се разпъва, колкото ти е нужно удоволствието излезе 15-тина лева от Бриколаж!

и аз мисля че се поддържа много по лесно, и наистина излиза много евтино - ние гледахме в практикер на близка цена.

# 6
  • Sofia
Продават се преградни врати, които не задържат никаква вода

# 7

е кажи къде и за колко

# 8
Eто ни е завесата http://bgphoto.net/photos/9793/o633029941454008985.JPG, при нас банята не се мокри, но истината е, че стъпваме във вана, като се къпем. Може би трябва да помислите, ако решите със завеса за по-високо поддушово корито.
Иначе сега ми предстои ремонт в апартамента, в който ще се местя, там ще махаме ъглова вана и ще слагаме параван, но задължително отвън с матирани стъкла.

# 9
  • Sofia

е кажи къде и за колко
В практикер и Бриколаж не видях, но по магазините има . Скъпички са
Другия вариант е да сложиш матирано стъгло или плексиглас

# 10
  • гр. София
В нашата баня/стандартна за панелен апартамент/ майсторът направи перваз,който отделя душа от мивката и тоалетната.За по-бързо и евтино сложихме текстилна завеса,която пера в пералнята.

# 11
  • Някъде на път....
При нас е със стъкло, много е удобно, широко и лесно за поддръжка!

# 12
  • Варна
При нас е завеса.
Но една приятелка ми даде идея да проверя колко ще струва изработката на преграда във фирма, изработваща дограма. Според нея е доста по-евтино. Тяхната душ-кабина била правена точно от такава фирма, но не помня цени  Thinking

# 13
  • Някъде на път....
Снимах нашия вариант - стъклото е около 200 лева.

# 14
стъклото много ми хареса, но то не се сгъва нали? при нас ако не се сгъва няма как да се влезе под душа.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт