режим-спазва ли го някой

  • 1 805
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Здравейте моят бебо е на 1 седмица -кърмя го, но педиатърката каза нощем да не му давам, а то милото реве и сърцето ми се къса..... и пак му давам. Проблема при мен е, че не съм сигурна дали ми стига кърмата -кърмя го от едната гърда за 15-20 минути  и след това като почна да я изцеждам пуска съвсем малко по 5 мл. Почва да огладнява бързо на 2 часа или на 2,5 ч.
Лекарката каза изрично да се спазва режим
Просто съм объркана и незная какво да правя от много съвети и накрая ...
На косултация сме чак на 23 януари и се тревожа много дали ще наддаде -да му купувам ли адаптирано мляко нз Sad

# 1
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Здравей мила,изобщо не се притеснявай!
Щом плачка бебо си му давай да си папка,той си знае кога е гладен.За режима не му мисли щом бебчо поотрасне мъничко сам ще си изгради режим.Честото слагане на гърда стимулира лактацията и кърмата се увеличава,води се според бебче а не според някакви режими.

# 2
  • Мнения: 6 461
Ако искаш бебчето да е спокойно ,нахранено и ти да имаш кърма.
Кърмете се на поискване т.е. без да спазваш режим.
Кърмата ти я стимулира бебчето чрез сучене и ако сте през режим ще се наложи много скоро време да минете на АМ.
Слушай съветите на майките -кърмачки от форума.И успех. Peace
В БИБЛИОТЕКАТА  на форума има много полезна информация свързана с кърменето.Не я подминавай. Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 117
Много често мйта бебка не се събуждаше на 3, ами на 4 часа.Докторът ми казваше да я будя, но аз не можех да прекъсна сладкия сън на беба. Когато бешв гладна, тогава я кърмех-колкото си поиска и от двете гърди.
В началото докторът ми каза, че ако и 2месец не е наддала достатъчно да и давам АМ.Само че аз не се реших и продължих да я кърмя.Сега нито си е едно нормално бебче на 1годинка, вярно вече не се кърмим, но пък нищо за ядене не отказва.

# 4
  • Мнения: 5 401
Честито бебче! Много да те радва и да папка!   bouquet

Никакъв режим нямаме - нито на ядене, нито на спане, нито на разходки и т.н.. Всичко изпълнявам, което малкия заповяда. Надявам се правилно да разбирам желанията му!  Laughing

Кърми си на поискване и няма да имаш проблеми с кърмицата. А педитата си знаят тяхното..

# 5
  • София
  • Мнения: 1 056
Doly rejimite! newsm11 newsm34 newsm25
Ne6to mi se precaka kompa i ne moga da ob&rna na kirilica, sorry...
Nie vse o6te se k&rmim na poiskvane, a drygo qde mejdy k&rmeniqta.
Nqmame rejim nito na qdeneto, nito na spaneto,abe nikak&v rejim nqmame...
Ne sly6ai pediatrite da k&rmi6 pod 4as, da dava6 voda no6tem vmesto da k&rmi6, da dava6 sok vtoriq mesec, da zaxranva6 na 4etv&rtiq, vse ne6ta, koito spirat k&rmata.
DO 6-tiq MESEC K&RMI NA POISKVANE!
Pro4eti BIBLIOTEKATA ili nameri s t&rsa4kata ima mnogo temi po v&prosa.
I ako te trevoji o6te ne6to pitai tyk, 6te pomagame  bouquet

# 6
  • Мнения: 657
Не слушай педиатърката-никакви режими,малки сте още,по-късно детенцето само ще си направи режим.
Кърмата се усвоява много по бързо от АМ,за това огладнява по-начесто.Кърми си бебенцето и му се радвай,не се притиснявай.

# 7
  • Мнения: 407
И моята периатърка каза да спазвам стриктно режим и аз слушах и изпълнявах.И какво постигнах,кърмата ми почти спря.Опитвах се с всякакви храни и чайчета,но нищо не се получаваше.Започнах да дохранвам с АМ и междувременно търсих решение на проблема с намаляващата кърма.Прочетох малко из Библиотеката от там първо спрях да давам вода,спрях всякакви режими и кърмих понякога и на  час -час и половина,спрях да засичам по часовник по колко минути суче и най-важно спях АМ.Резултата е кърма в изобилие,малкия сам си направи нощния режим от 22-5,30 без аз насилствено да го принуждавам.
А за педиатърката -аз моята все още немога да я обедя,че така е правилно.Няколко пъти ми каза,че ще си повредя детето така.Настоява да давам сокчета от първия месец и вече да започвам с пюренцата,но свикнах да не и обръщам внимание.
Кърми на поискване,това е решението на проблема ти!Успех!   bouquet

# 8
  • Варна
  • Мнения: 237
Моята беба още от мъничка си се будеше на около 3 часа. Но когато се случи да плаче и не са минали 3 часа, ами 2- пак съм й давала. А вечер се е случвало и на 1 1/2 да се храним. И моя съвет е да не се придържаш стриктно към режима. Да, хубаво е да има режим, но като плаче бебето как да не му дадеш. С времето предполагам само ще си създаде някакъв режим. Успех и весели празници !

# 9
  • Мнения: 304
Благодаря за отговорите-наистина няма да спазваме режим като плаче ще давам.
Но тук на няколко пъти прочетох да не се дава водаа когато бебето е на кърма - педито каза мнооооогооо вода едно заради жълтеницата едно вместо кърма през нощта да го залъгвам - второто няма да го спазвам, но мисълта ми е наистина ли без грам водица.Как ще мине тогава жълтеницата? Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 407
В кърмата има достатъчно вода.Това е физиологична жилтеница и ще отмине и без вода.Като даваш по на често на бебо да суче ще си набави водичка от предното мляко което е по-рядко.

# 11
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
За жълтеницата са ми казвали и аз така и направих: давах подсладена вода (на 100мл вода + 2ч.л. захар) и кърмене на поискване.

# 12
  • Мнения: 1 271
жълтеницата ще мине с повече кърмица  Peace  bouquet и без никаква водица  Blush

# 13
  • Мнения: 155
Нека и аз да се включа с моя скромен опит. Наистина не е като на мамите опитни кърмачки, но едно мога да кажа: ИМА ТАКОВА НЕЩО КАТО РЕЖИМ. И аз го спазвам. Още от изписването сме на режим хранене през 3 часа/в 6.00, 10.00, 13.00, 16.00, 19.00, 22.00/, като нощем се буди задължително по един път. Естествено допускам отклонение + - 10-15 мин. Педиатърката ме посъветва да го отуча с вода през нощта, но малкото маймунче не се лъже лесно и затова продължавам да го храня, когато се събуди нощем, обикновено около 2.00ч.
Не знам дали всъщност моят режим не е като на поискване, но не го карам да суче по всяко време. Това си е доста травмиращо. Та аз в такъв случай няма да мога да се отделя от него дори за час. Naughty Досега не е плакал между часовете за храна. По принцип е доста спокойно и лъчезарно бебе.
Твърдо съм за режима, смятам че той се възпитава от рано. Все пак сме социалне същества и рано или късно детенце трябва да знае, че има ред. И АЗ ПРЕДПОЧИТАМ ДА ЗАПОЧНЕ ДА СВИКВА С ТОВА ОТ БЕБЕ.

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Благодаря за отговорите-наистина няма да спазваме режим като плаче ще давам.
Но тук на няколко пъти прочетох да не се дава водаа когато бебето е на кърма - педито каза мнооооогооо вода едно заради жълтеницата едно вместо кърма през нощта да го залъгвам - второто няма да го спазвам, но мисълта ми е наистина ли без грам водица.Как ще мине тогава жълтеницата? Rolling Eyes
Наистина все още много педиатри продължават да препоръчват вода или глюкоза при жълтеница. Но - билирубинът се отделя чрез изпражненията, а не чрез урината! Т.е. е нужно бебето да яде често, за да може да ака често и да изхвърля билирубина. Водата и глюкозата объркват тези простички принципи, понеже пълнят коремчето на бебето и то може да изкара по-дълго време без хранене, като така ака по-рядко и съответно жълтеницата се задържа повече време.
Нека и аз да се включа с моя скромен опит. Наистина не е като на мамите опитни кърмачки, но едно мога да кажа: ИМА ТАКОВА НЕЩО КАТО РЕЖИМ. И аз го спазвам. Още от изписването сме на режим хранене през 3 часа/в 6.00, 10.00, 13.00, 16.00, 19.00, 22.00/, като нощем се буди задължително по един път. Естествено допускам отклонение + - 10-15 мин. Педиатърката ме посъветва да го отуча с вода през нощта, но малкото маймунче не се лъже лесно и затова продължавам да го храня, когато се събуди нощем, обикновено около 2.00ч.
Не знам дали всъщност моят режим не е като на поискване, но не го карам да суче по всяко време. Това си е доста травмиращо. Та аз в такъв случай няма да мога да се отделя от него дори за час. Naughty Досега не е плакал между часовете за храна. По принцип е доста спокойно и лъчезарно бебе.
Твърдо съм за режима, смятам че той се възпитава от рано. Все пак сме социалне същества и рано или късно детенце трябва да знае, че има ред. И АЗ ПРЕДПОЧИТАМ ДА ЗАПОЧНЕ ДА СВИКВА С ТОВА ОТ БЕБЕ.
Хубаво е, че режимът работи при вас и се чувстваш доволна, както и това, че откликваш на нуждите на бебето ти през нощта. Но за повечето бебета твърдо установен режим на 3 часа не се отразява добре - много бебета не наддават при такъв режим и плачат много, което със сигурност не е полезно за тях. Щом бебето ти е щастливо и наддава добре с този начин на хранене, може да се радваш - но това изобщо не означава, че е подходящ за всяка двойка майка-бебе или че е нещо, което можеш да наложиш на бебето. Можеш да наложиш паузите, наистина - но не можеш да наложиш добро развитие, ако тези паузи не отговарят на потребностите на бебето. А обикновено целта на майките е здраво и добре развиващо се кърмено бебе - това е по-важно от режим и кърмене с дохранване или преминаване на АМ в името на това да се спазва тричасов режим и нощна пауза.
Гърдите на много майки имат нужда от честа стимулация (поне 8-12 пъти за 24ч), за да произвеждат достатъчно кърма за бебето - и ако не кърмят достатъчно често (за много жени това означава през около 2ч, включително няколко пъти нощем), кърмата намалява. Така че нещата са силно индивидуални и често е полезно майката да има необходимата гъвкавост и познаване на механизмите на стимулирането и отделянето на кърма, както и нормалното поведение на едно новородено, за да може да посрещне потребностите на бебето си, които може силно да се различават от предварително установените й схващания и разбирания.
Преди 7 години, когато се роди сина ми, бих подкрепила постинга ти с 2 ръце, просто защото също бях случила на дете, което сравнително лесно се приспособяваше към схема. Но - второто ми дете ме научи на доста неща Laughing И е кърмена вече 2г, за разлика от него.

Общи условия

Активация на акаунт