Овулация!Помощ!

  • 855
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 172
Здравейте.Пак съм аз.  Hug въпросът ми е следния: М ми дойде на 17 декември,днес е 30,а от 5-6 дена си правя тестове за овулация.Днес сутринта направих третия и пак не беше с две черти Thinking ,а почти бях сигурна,4е днес ще ми е овулацията.Все пак е 14-ти ден.И сега съм много озадачена newsm78 .Вие какво мислите?При долу-горе 30 дневен цикъл кога трябва да настъпи овулацията ми?Нещо се притесних много,че днес е 14 ден ,а няма овулация. Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 242
Ако приемем, че ЛФ при теб е 14 дни/което обикновено се смята за нормално при повечето жени, но може да варира от 10-16/, при 30-дневен цикъл овулацията трябва да настъпи на 16-ти ден. При тестовете за ОВУ е хубаво да се правят по едно и също време всеки ден, като не се препоръчва да е с първата сутрешна урина. Така, че не се притеснявай излишно и продължавай с тестовете. Успех  newsm10.

# 2
  • Мнения: 62
При 30 дневен цикъл Ову-то не е ли към 15-16 ден ? Thinking

# 3
Чак сега видях какво си писала
Цитат
Днес сутринта направих третия и пак не беше с две черти  ,а почти бях сигурна,4е днес ще ми е овулацията.
Нали си наясно,че  когато теста е положителен овулацията ще последва в рамките на 12 до 36 часа? И сега като установиш каква ти e дължината на ЛФ, другият месец няма да ти трябват толкова тестове. Пожелавам ти все пак следващите тестове които ще правиш да са за бременност и да показват  EFP

# 4
  • София
  • Мнения: 35 819
Не се притеснявай може да е по-късна О. /напр. на 17-18 ден от МЦ/
Продължавай с тестовете и гледай да ги правиш по едно и също време, най-добре 16-20.00 часа, като не си пила вода и пишкала поне 3 часа преди това.
При 30 дневен МЦ - О. може да е напр. 16 - 18 ден.

# 5
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
А може и да е доста преди четиринадесетия ден.
Моят цикъл е 31 дни, а овуто ми е между шестия и осмия ден. Имам няколко фоликулометрии докато разбера точните дни.
Успех

Общи условия

Активация на акаунт