Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

на кой му пука, майна

Искам да направя пържоли в тава, заляти с гъби в масло и отгоре поръсени с топено сирене.
Обаче не знам как се правят гъбите в масло  newsm78
Сурови ли се пържат или предварително са сварени ?
Смятам за утре това да е вечерята  Smile
Цитирай

София

аз ги правя  по следния начин: Нарязвам гъбите на лентички, разтопявам масло в един по-дълбок тиган, слагам гъбите и малко вода и ги задушавам около 10-15 мин. след това добавям подправки - сол, черен пипер.  Smile
Цитирай

на кой му пука, майна

аз ги правя  по следния начин: Нарязвам гъбите на лентички, разтопявам масло в един по-дълбок тиган, слагам гъбите и малко вода и ги задушавам около 10-15 мин. след това добавям подправки - сол, черен пипер.  Smile

Мерси   bouquet

А някакви други подправки слагат ли се ? Освен сол и черен пипер ?

Цитирай

Мерси   bouquet

А някакви други подправки слагат ли се ? Освен сол и черен пипер ?

НЕ  Peace
Цитирай

на 3 градуса от адът

Twisted Evil ако са пресни гъби
мия нарязвам надлъжно(както са със пънчето)
разтапям масло( маргарин за готвене) + вода + малко соев сос
ситно нарязан лук  след около 2 мин пробавям и гъбите накрая подпавките
обикновенно ч.пипер и къри
(не слагам сол-> осолява се от соевия сос)
  bouquet
Цитирай

София

Кхм, кхм. Не е нужна никаква вода. Гъбите се почистват (някои даже не ги и мият, а ги чистят с четчица само, защото от водата им се отмива вкусът, ама това не е работа, щото по тях има бая пръст), ако са по-големи се нарязват на четири и се слагат в тенджерка или дълбок тиган с маслото. Подправките са сол, черен пипер и копър! ЗахлЮпват се с капак и се задушават на слаб огИн.
Цитирай

Холандия/Хага

Хаа, БАШ! Свекърва ми ги вари преди да ги пържи. Така според мен им убива вкуса тотално. Маслото се нагрява, добавят се нарязаните гъби, сол и бял пипер, захлупват се с капак и се задушават, като отвреме на време се бъркат. Много лесно и вкусно!
Цитирай

Някъде на път....

Маслото се нагрява, добавят се нарязаните гъби, сол и бял пипер, захлупват се с капак и се задушават, като отвреме на време се бъркат. Много лесно и вкусно!
И аз ги правя така - резултатът е винаги чудесен!
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

35 35 35 любимата ми дума... как се сети за нея, бре Wink Браос  Peace
И аз само в масло ги задушавам. Препоръчвам само "Президент", че нашенските са много смрадливи.  Sick Никаква вода  Naughty, гъбите си пускат достатъчно. Подправки според любимите на консумаращите ги.  Flutter
Цитирай

на кой му пука, майна

Благодаря ви   bouquet
Значи вода няма да слагам  Smile , само масло, гъбите, подправки и захлЮпвам  Mr. Green
А колко време ? 10 мин. достатъчни ли са ?
Цитирай

Някъде на път....

А колко време ? 10 мин. достатъчни ли са ? [/color]
Да.
Цитирай

gatorland

Ааа вода и аз мисля на гъби не се слага. Аз поне никога не слагам, те си пускат предостатъчно. Масло, сол и пипер за обикновенни гъби с масло. Варияции вече има и други те са по вкус.
Цитирай

на кой му пука, майна

Да се очета с резултата  Smile
Гъбките в масло станаха чудесни  Smile

Ч.Н.Г ! Пожелавам на всички  много ползотворна да е 2007г. Здраве, щастие и късмет ви желая !   bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.