Присъствието на таткото по време на раждането?

  • 2 486
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 276
Мъжът ми присъства на раждането,през цялото време ми държа ръката и си говорехме,което много ми помогна и успокои може би и за това родих толкова лесно и бързо.Не съм го карала насила той сам изяви желание,и съм безкрайно щастлива както и той,мога да кажа че след раждането се обичаме дори повече и секса също е невероятен.Мисля че раждането е нещо прекрасно и естествено в живота на едно семейство и никога няма да забравя този миг и сълзите в очите на съпруга ми.В много страни дори и по големи деца от семейството присъстват на раждането.Но всеки има право да избира и всеки си решава за себе си.Аз горещо ти го препоръчвам,няма нищо по хубаво човека,който обичаш и те обича от цялото си сърце да е до теб в този велик момент.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 244
Да, именно няма смисъл от караници. Въпросът е до лично разбиране и усещане на двойката.
Не нападайте Динчо, защото това, което тя казва е, че е добре да можеш да разчиташ на мъжа дори и в "гадни ситуации".

А ако темата беше: "Присъствието на майка Ви по време на раждането"? Защо не, тя знае какво е. Преживяла го е. Може би няколко пъти. Ще откажете ли подкрепата й?
А вие самите, раждалите (понеже аз още не съм) бихте ли предпочели да сте с пълна упойка и просто да не сте там? Да не изпитате болката, грозотата (или красотата, според разбирането) на сцената? Да си починете и чак тогава да видите детето си след ден-два, пет?

# 32
  • Мнения: 1 132
Предстои ми да  раждам съвсем скоро както се вижда от лентичката ми и мъжа ми ще бъде до мен по негово собствено желание . В началото на бременността, когато раждането ми се струваше толкова далече го бях попитала дали би присъствал.Е, беше почти обиден, че му задавам такъв въпрос.Мнението му беше, че сме създали заедно това дете и трябва да бъдем заедно когато се появява на света.
От приятелки,  на които мъжете им са присъствали на раждането съм чула същото, което споделя Cvetyab -"че раждането е нещо прекрасно и естествено в живота на едно семейство и никога няма да забравя този миг и сълзите в очите на съпруга ми" ...защо тогава трябва да ги лишаваме от този момент?

# 33
  • Мнения: 46 508
... А вие самите, раждалите (понеже аз още не съм) бихте ли предпочели да сте с пълна упойка и просто да не сте там? Да не изпитате болката, грозотата (или красотата, според разбирането) на сцената? Да си починете и чак тогава да видите детето си след ден-два, пет?

Зависи от много неща  newsm78 не е толкова просто ...

Ако раждах нормално- да, бих искала да е до мен. До тогава винаги в труден момент е бил до мен, а по-труден от този не съм имала (дано и нямам).
Но раждах секцио, а в България не допускат бащата в операционната  Twisted Evil без подкрепа на близък човек, без никой познат наоколо- НЕ, никога не бих избрала спиналата. Щом не може да присъства бащата, няма да я има и майката- избрах пълна упойка. Видях детето и мъжа си веднага, щом излязох от упойката. И това е нещо  Tired

# 34
  • София
  • Мнения: 1 244
Ето за това казвам, че трябва нещата да се решат от мъжа и жената - разговори.
Аз не бих избрала пълна упойка, в това съм абсолютно сигурна. Искам да видя детето си в момента, в който "излезе". Независимо по какъв начин. Дори секцио. Готова да съм да изтърпя всякаква болка, търпяла съм тъй или иначе (физическа).
Дали таткото иска - негов избор. (потретвам) Аз - да!!!

# 35
  • Мнения: 46 508
Изборът на таткото беше- да присъства, но в България бащата е изритан от операционната, по-точна дума не намирам.
Не става дума за физическа болка, а за психическото ми състояние, болката е лесна, минава за известно време, няма нищо страшно при нея ...

 

# 36
  • Мнения: 5 183
Нашият тати присъства на раждането от първата контракция до първото изплакване на сина си. Беше невероятно изживяване. Стоеше до главата ми, говорехме, даваше ми вода, с влажни кърпи обтриваше лицето ми, държеше ми ръката, смяхме се

# 37
  • Мнения: 9 903
А ако темата беше: "Присъствието на майка Ви по време на раждането"? Защо не, тя знае какво е. Преживяла го е. Може би няколко пъти. Ще откажете ли подкрепата й?


също не, майка ми пък съвсем няма работа там.
Никол, моите уважения, чак изритан бащата не е, знаеш вече и при секцио тук-там бащата може да присъства  Peace и форумки могат да го потвърдят.

# 38
Чувствам се много спокойна,като знам,че ще бъде с мен PeaceПодкрепата от близък човек в този момент е много важна.Повече няма,какво,да добавя.

# 39
  • Мнения: 2 952
Не отивам и вторият път без него.80%  от  спокойствието ми е  от това , че  сме заедно.А и той не би си помислил да ме остави да раждам сама.

Първия път и майка беше  с нас, защото така исках , а моят  се  съгласи, първо раждане , много ме беше шубе  Simple Smile  Сега ще сме  двамата само  Wink

Раждах  с  епидурал , нямам оплаквания , нито   страхове  за втория път.

# 40
  • Мнения: 11 003
И двамата искаме той да присъства на събитието, но в нашата болница това не е възможно.  #Cussing out По едно време даже мислехме да ходя на друго място, но този вариант засега отпада.
Както вече са писали другите момичета, раждането е нещо съвсем нормално, не е болест, нито нещо тайно и срамно, което не е за пред мъже.

# 41
  • Мнения: 7 186
Ако както виждаш има различни мнения. Най- важното е и двамата да искате това присъствие, ако единият не желае, другият не бива да настоява и да се налага.
Аз лично не одобрявам присъствието на бащата, но това си е мое мнение. Peace

# 42
  • Мнения: 1 425
При първото ми раждане бащата не присъства. Раждах в България и това си беше съвсем нормално. Но и обстановката там доста ме стресира, предполагам, че и таткото би се чувствал по същия начин. Когато забременях втория път, бъдещият татко сам пожела да присъства, за него си беше съвсем естествено да е до мен. Стаята в която раждах, беше така обзаведена, че родилката и таткото да се чувстват конфортно. Аз бях много по-спокойна, когато той беше до мен, помагаше ми да се разхождам, разтриваше ми кръста и ми държеше ръката. Видя как се роди сина му и до сега разказва, че по-хубаво преживяване не е имал.

# 43
  • Мнения: X
Истинската обич се крие в сивото и скучно ежедневие, дори и в най-неудобните ситуации, като в тази някой да ти рови в задника.

Хората са толкова различни и отношенията им- толкова специфични,че подобно изказване ми се струва малко крайно  Peace Може би при някои двойки любовта се възприема и така...
Но други имат нужда от запазване на някакво лично пространство, което може да бъде от порядъка на това да си затваряш вратата на тоалетната и да влизаш сам/а/ в банята до отделен кръг приятели или ходене на почивка "разделно".
А по темата: аз самата съм против и дори не съм коментирала с таткото все още- ние сме от "много самостоятелните" двойки. Но той казва, че ще бъде там за мен и ще ми държи ръката, така че докъдето докторите го допуснат и той самият си реши, нека остане.
Предпочитам да родя със секцио и с риск да си спечеля възмущението на част от вас- да, възприемам раждането във всичките му варианти като мъчителен, вероятно рисков, неестетичен, напълно физиологичен дори примитивен момент, в който имам нужда единствено от компетентен медицински персонал; момент лишен от романтика и отблъскващ за околните.
В резултат на който се появява чудото Simple Smile

# 44
  • Мнения: 817
Не присъства! При евентуално второ раждане пак нямам желание да е там. Може би ако бях секцио бих искала, но при нормално раждане той няма работа при мен.

Общи условия

Активация на акаунт