до кога използвахте проходилката?

  • 1 853
  • 49
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
много е изписано от кога, а моят въпрос е ДО кога? докато проходи съвсем стабилно ли, при вас колко време продължи този процес (от стабилното крепене на кръста на детето до напълно самостоятелно ходене?

# 1
  • София
  • Мнения: 480
За мен проходилката бе напълно излишен разход. Започнах да го слагам на 8м. и то не искаше да стои много в нея, а някъде на 9-9.5м. въобще не ставаше дума да го слагам. Така си разчепваше краката, че беше невъзможно.  Ползвахме само музикалния плот.

# 2
  • Мнения: 1 555
Ами аз сина ми го сложих на почти 8 месеца много се кефише, но на 9 месеца реши нашия, че ще лази и тогава проходилката стана излишна ! Определено мога да кажа, че пълзенето е за предпочитане пред проходилката, но е изписано много за и против така че да не задълбавам!
А и ако детето е само в проходилката как ще разбереш кога е готово да се пусне само да проходи, трябва да е на земята и да се оправя само  Naughty Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 3 500
До никога.Няма да използвам проходилка.

# 4
  • Мнения: 999
веднага щом проходи спрях да я слагам. не съм чакала да проходи стъбилно.

# 5
  • Мнения: 76
И С ДВЕТЕ МИ ДЕЦА ИЗОБЩО НЕ СМЕ ИЗПОЛЗВАЛИ ПРОХОДИЛКА. СПОРЕД МЕН НЕ ТОВА НЕ Е МНОГО НУЖЕН "УРЕД"....

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 702
С голямата не съм използвала. С малката също няма да ползвам.
Освен че е излишен, мисля, че е и вреден уред.

# 7
  • Мнения: 6 461
Голямото ми дете беше в проходилка един месец.
Сложихме го в7ми и края на 8ми месец вече беше направил каскада с паяка и го махнахме.
Благополучно проходи на 10месеца и 16дена Wink

Малкото ми дете беше до годинката в паяка .Сложихме го когато беше на 7 месеца.
Пламчо проходи на 1година и 22 дена Wink

# 8
  • Мнения: 817
Веднага щом проходи, не съм чакала и аз да стане стабилна. Общо взето 2-3 месеца я ползвахме

# 9
  • Мнения: 1 382
Много малко я ползвахме и то предимно навън пред гаража, до 10 месец, след това застудя и повече вкъщи стояхме Simple Smile

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
И при двамата я ползвах докато направиха първите крачки,сложих ги на около 5месеца и на 10 бяха проходили от тогава спрях и да ги слагам в нея а и те не искаха вече.

# 11
  • Мнения: 7 803
децата ми не  използваха проходилка  Naughty

# 12
  • Мнения: 7 186
И моето дете не е ползвало проходилка.

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
От 8 до 9 месец.

# 14
  • Мнения: 134
И моето дете не е ползвало проходилка, за мен това е абсолютно ненужен уред.

# 15
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ние имаме, но още не съм го слагала в нея, струва ми се че е още мъничък! Rolling Eyes

# 16
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Може би докъм 9 месеца и половина, след това отказваше да влиза в нея, по-интересно й беше сама да се движи. Проходи на 10 месеца.

Последна редакция: нд, 31 дек 2006, 15:10 от Alexandra

# 17
  • Мнения: 5 393
Не съм ползвала-ненужен уред според мен.Иво проходи много по-стабилно самичък.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Отново превръщате темата за и против проходилката  Crazy Ами отговорете точно и ясно на въпроса!
Дъщеря ми ползва проходилка между 7 и 10-я месец. Даже може и да нямаше 10 навършени, когато сама започна да ограничава престоя си там за сметка на ходенето, държейки се по мебелите  Grinning

# 19
  • Мнения: 1 896
Не съм използвала, в някои страни даже са забранени проходилките. Носех си детето или го пусках да пълзи и да играе на пода.

# 20
  • Мнения: 1 489
За мен пък това изобщо не беше излишен "уред".Ако не е слагах в проходилка,това означаваще,че нищо няма да мога да свърша по цял ден и само да се държим на ръце.На нея също й беше приятно да си обикаля целия апартамент с нея.Когато проходи тогава я махнахме.

# 21
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 372
За мен пък това изобщо не беше излишен "уред".Ако не е слагах в проходилка,това означаваще,че нищо няма да мога да свърша по цял ден и само да се държим на ръце.На нея също й беше приятно да си обикаля целия апартамент с нея.Когато проходи тогава я махнахме.

съгласна съм. и при нас беше така. баткото го сложих около осмия месец, защото тогава си купихме проходилка. сам показа, че не му е комфортно може би към девет и половина. Проходи на десет, но падна, та се пусна от нас окончателно на 11,5. Малкия го слагам от 6, в началото за малко. На мен ми замества столчето за хранене и кошарата, понеже плота го пазиот опасните предмети. Почти на 9 е, още го ползвам, но от време на време го пускам да си походи и с помощта на мамините ръчички. очаквам да го ползваме не повече от месец още, макар педиатъра му каза, че трябва да го махна още сега,защото е готов за прохождане от всякъде. ще го ползвам, докато видя, че пристъпва, хванат за мебелите (това го прави, но само в леглото още) и се научи да сяда сам на пода.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 088
докато направи първите си стъпки, значи до 9 м. от към 7 - около 2 м макс по 1 час сумарно на ден....не е кой знае колко, но от др страна без нея не знам какво щях да го правя като исках да мия чинии или да отида в банята или нещо такова ми беше абсолютен спасител. та з мен не беше излишно....

# 23
  • Мнения: 6 164
Аз пък не мога да разбера защо като авторката пита ДОкога /съвсем ясно е подчертала/, все ще влезе някой да каже, че не е ползвал.  Thinking Съвсем друг е въпроса, само се задръства темата с излишни постинги.

Все пак по темата: 2 месеца я ползвахме -  на 6 мес. го сложих, на 8 пролази и я разкарахме, защото той вече не иска да стои в нея. По-интересно му е да лази и да се изправя по мебелите.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Аз пък не мога да разбера защо като авторката пита ДОкога /съвсем ясно е подчертала/, все ще влезе някой да каже, че не е ползвал.  Thinking Съвсем друг е въпроса, само се задръства темата с излишни постинги....

Добре, че не само на мен ми правят впечатление подобни неща, че понякога се чувствам като трън в нечий задник  Crazy

# 25
  • Мнения: 2 622
На 7м. и половина я сложих,след два месеца вече почти не я ползвах.Сега се научи да лази и не иска да стои в проходилката повече от 10-15 минути.

# 26
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Аз пък не мога да разбера защо като авторката пита ДОкога /съвсем ясно е подчертала/, все ще влезе някой да каже, че не е ползвал.  Thinking Съвсем друг е въпроса, само се задръства темата с излишни постинги....

Добре, че не само на мен ми правят впечатление подобни неща, че понякога се чувствам като трън в нечий задник  Crazy
Важното е че сте готини тръни и двете Peace

# 27
  • Мнения: 680
някъде докъм 10мес. newsm78

# 28
  • Мнения: 147
и ние излишно си дадохме парите за проходилка...той не искаше да седи в нея, купихме я в 8 месец, а той на 9 взе че проходи...знам, че по принцип с проходилка децата по - трудно прохождат, защото се научавали на мързел, но пък е по - лесно за мамите

# 29
  • Мнения: 8 505
До 8.месец.Не ходеше изобщо когато я махнахме.

# 30
  • Мнения: 5 362
Почти докато проходи.Накрая вече сама не искаше да стои в нея,а в същото време не можеше добре да ходи,и я махнахме.

# 31
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
От 9 месеца до една годинка.Накрая не искаше да стои в нея и си пускаше главата напред.

# 32
  • Мнения: 2 897
И С ДВЕТЕ МИ ДЕЦА ИЗОБЩО НЕ СМЕ ИЗПОЛЗВАЛИ ПРОХОДИЛКА. СПОРЕД МЕН НЕ ТОВА НЕ Е МНОГО НУЖЕН "УРЕД"....

 Peace

Аз също не съм ползвала.

# 33
  • София
  • Мнения: 5 079
Още си я ползваме активно (основно като бънджи).  Laughing

# 34
  • Мнения: 683
За мен проходилката бе напълно излишен разход. Започнах да го слагам на 8м. и то не искаше да стои много в нея, а някъде на 9-9.5м. въобще не ставаше дума да го слагам.
Около годинката се пусна сама и направи няколко крачки самостоятелно.От тогава много бързо се тръгна и не е ставало въпрос за проходилка.

# 35
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
...знам, че по принцип с проходилка децата по - трудно прохождат, защото се научавали на мързел, но пък е по - лесно за мамите

Добре де, откъде го знаеш това  Thinking Аз нямам подобни наблюдения  Peace Познавам много, много деца, проходили рано, но ползвали преди това проходилка... Айде стига с тези велики изводи, моля ви!

# 36
  • София
  • Мнения: 1 163
не съм ползвала, защото са вредни, моята дъщеря сама си ходеше на 11 месеца, а с проходилка няма скоро да се научи да ходи само. Моят съвет е да не я използваш за прохождане, а просто да го оставяш в нея по 30 мин на ден за забавление.

# 37
  • Мнения: 1 951
Още си я ползвам.Навредила му е - не е проходил още заради нея  Whistling

# 38
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ами още я ползваме, но няма да е задълго, защото започна да излиза от нея. ooooh! Сега е на 10,5 месеца и все още не смее да се пусне да ходи. А и тя е у родителите ми, защото там има повече място не седи в нея 3 пъти седмично за не повече от час.

# 39
  • някъде
  • Мнения: 4 955
не съм ползвала, защото са вредни, моята дъщеря сама си ходеше на 11 месеца, а с проходилка няма скоро да се научи да ходи само. Моят съвет е да не я използваш за прохождане, а просто да го оставяш в нея по 30 мин на ден за забавление.
Племенницата ми е използвала проходилка и проходи на 11 месеца! Peace

# 40
  • Мнения: X
Ами когато започна да ходи съвсем стабилно - на 1.3 месец, исках да я махнехм, но той все още му се скачаше с нея, след това я обръщаше обатно и се правеше че я разглобява) Та така до около 1г. и 5месеца. Иначе реално, след 1.3 месеца не му беше нужна.

# 41
  • Мнения: 429
От една седмица не я слагам в проходилката, а и тя няма желание. Мисля, че й секнах прохождането с проходилката, но тя е много палава и така я контролирах   Embarassed Сега лази, ходи като се опира у мебелите, но не смее да направи крачка без опора. Ако се е хванала за ръката ми, може да ходи 50-100 метра без да се умори.

# 42
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Сложих я на 7 месеца, на 9 тя сама не искаше в нея. По мебелите се придвижваше много по-бързо. Проходи на 10 и половина, съвсем сама без да я насилвам и беше стабилна от началото. Проходилката сега мисля е излишна, добре че не се набутах да я купувам, а ползвах на приятели. Второто ще е без.

# 43
  • Мнения: 2 309
Не ми се понрави ползването на проходилка и предпочетох да купя бънджи!!!
В него прекарваше почти цялото време и много се забавляваше.
Ползвах го до към края на 11м.Навсякъде,където пътувахме го вземах Peace
Неизменна част от забавленията беше и кошарата пълна с играчки,в която прекарваше времето когато не е в бънджито,това преди да проходи.Така плътно до година и половина,когато сам я прескочи и веднага я прибрах!Мисля,че именно кошарата е много по-полезна за прохождане,което при нас се случи на 1г и 1м.Това си е мое разбиране! Peace

# 44
  • Мнения: 1 288
започнахме към 8-9 месец и някъде до края на 11-тия. кейти отказваше да пълзи. пищеше, щом я сложех по корем. така че от проходилката направо проходи, без лазене.

# 45
  • Мнения: 2 271
От 7м .През 8м ходеше хваната за 2 ръце,9м за една и точно при навършване на 10м проходи сама съвсем стабилно!

# 46
  • Мнения: 2 956
От 6мес и половина до към 8 и нещо-9-ия...проходи чак на 1г и 2мес....не мога да кажа дали е помогнала или попречила проходилката...за мен беше излишно въобще да я купувам,но в началото не мислех така...единствения плюс е краткото забавление ,което имаше в нея... newsm78

# 47
  • София
  • Мнения: 609
Малкият ходи вътре около два месеца-от 6-ия до сега-на 8м , и вече почти не иска;май ще спра да го слагам,а и е доста опасно-вече имахме два инцидента

# 48
  • София
  • Мнения: 3 271
За мен проходилката бе напълно излишен разход. Започнах да го слагам на 8м. и то не искаше да стои много в нея, а някъде на 9-9.5м. въобще не ставаше дума да го слагам. Така си разчепваше краката, че беше невъзможно.  Ползвахме само музикалния плот.

И ние така, после започна да пълзи и проходи чак на 1г и 3 месеца.

# 49
  • Мнения: 4 621
До годинка Peace

Общи условия

Активация на акаунт