Как давате лекарства, ако детето не иска да ги пие?

  • 16 515
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 114
от няколко дни се налага да давам разни лекарства на сина ми, но вече му писна. стиска устата и зъбите, гърчи се ...., а тази вечер го понасилихме за антибиотика и повърна. вече съм отчаяна.  Sad
за свещички пък въобще не може да става въпрос, защото изпада в истерия и не искам да го травмирам.имате ли някакви по-спициални начини да "излъжете" децата си? моля дайте някакъв съвет. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 625
Тъкмо щях да пускам същата тема-и при нас ужаса е пълен.Аз лично много се притеснявам от това,че детето не приема доброволно каквито и да е лекарства(или витамини,макар и сладички и приятни на вкус) и за да не травмирам детето слагам всичко в сока.Поне моят син много обича сокове.Но тези няколко дни карам татито да ми помага и така действаме-ужасно е,знам,но все някога трябва да спре да се противопоставя.При нас има и предварителна изтерия щом види лъжичката,а каква борба е докато успеем да вкараме нещо в устата...А и тримата накрая сме в сиропи.После след 2 минути сякаш нищо не е било.При нас не минават никакви номера с прилъгване,хитрости и т.н.Просто си има деца,като нашите с които е много трудно.За това да се молим да са ни винаги здравички,за да не ни се налага да се тормозим.
Знам,че не помогнах със съвет,но поне споделих и аз...Успехи!

# 2
  • Мнения: 1 983
И ние бяхме така, но в един момент просто разбра, че каквото и да прави ще й дадем лекарствата и спря да се противопоставя, пак си пие сиропите с рев, но поне отваря устата доброволно.Номерът е да разбере, че колкото и да реве пак ще пие лекарства.И за свещичките е така, но винаги след като си изпие лекарствата получава малка наградка.  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 111
 И ние сме така, то май повечето деца така приемат лекарствата. Laughing
 Давай му ги като го залъгваш с нещо.Ние така се и храним.Ако не е отплеснат с нещо абсурд!Залъжем ли го няма проблеми.Последно с видеоклипове на компа, гледа и отваря устата.Лекарствата по същия начин, иначе пет блока около нас го чуват.А пък свещички никога не съм слагала и няма да го направя, много противно и неприятно ми се струва.Успех!

# 4
  • Мнения: 377
Давам ги със спринцовките от нурофена или панадола иначе ми блъска лъжичката и го разлива.Казвом му че ще му дам нещо което обича или че ще излезем на разходка или ще му дам нещо което по принцип не е за игра -става винаги поне за сега.Успех.

# 5
  • Мнения: 47 896
абсолютно с  пипетата от панадола!дъщеря ми не приемаше нищо през устата,но когато купихме  панадол за малкия,открих тази чудна пипета и с нея  му ги изтисквам в устата,разбира се-пак реве,но поне лекарството е в устата,а не по дрехите Peace

# 6
  • Мнения: 1 181
и аз със спринцовката от панадола. В повечето случаи го насилвам, защото никакви номера не му минават. Веднага след това давам водичка, за да не му остава неприятния вкус в устата и да не повърне. Някой път слагам лекарството в сок или кремче. С витамините обикновено го убеждавам: виж сега едно мнооооого сладко сокче ще ти дам... и т.н.

# 7
  • Мнения: 5 228
С подкуп. Като си изпие лекарството, й обещавам нещо, което обича. В повечето случаи - парченце шоколад.

# 8
  • Мнения: 122
Със спринцовката от нурофена, като я оставям тя сама да я държи, създавайки илюзията, че сама пие лекарството, а през това време аз го избутвам в устата. В повечето случай го правя постепенно, не избутвам цялото лекарство наведнъж, защото вероятността да го изплюе е по-голяма. Успех! newsm10

# 9
  • Мнения: 6 461
Ами най -добре със спринцовка. Peace  или до като показваш нещо мнооого интересно  през прозореца буташ лъжичката с лекарството  в устата Whistling
Не ми се е налагало  ,понеже моите деца пият лекарства с удоволствие ooooh! Sick(можете ли да си представите newsm78)

# 10
  • Мнения: 742
И ние не искаме да ги пием. Давам ги със спринцовката от нурофен слагам я да легне в мен започвам да я гъделичкам по вратлето(брадичката) и то милото започва да се смее отваря устица и аз тикам спримцовката и..... така на няколко пъти Mr. Green

Успех Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 771
Последните дни пие антибиотик, като пиенето става само с инквизиция  Laughing Един човек го натиска назад в легнало положение, а друг му вкарва спринцовката от Нурофена в устата. Само този начин действа. Има други лекарства, които харесва и пие с удоволствие, даже си иска допълнително.

# 12
  • Мнения: 5 393
Охххх и при нас е така от няколко дни.Преди харесваше сиропите-нали са сладички и нямах проблем да му ги давам.Сега от 2 дни пак трябва да пие-е няма такава борба Sick.Таткото ми помага, иначе е изключено да успея да му го излея в устата. ooooh!Пищи 3 секунди точно и в момента в който го пусна вече е забравил.Но аз не. TiredТова със спринцовката от Нурофен-а е идея.Иво много обича да си играе с нея.

# 13
  • Мнения: 8 505
Със спринцовка.

# 14
  • Мнения: 1 114
За съжаление темата отново е актуална при нас.    Tired
И синът ми пак трябва да пие антибиотик /Зинат/. Преди няма и месец трябваше да пие Цефзил, но не успях да му дам повече от 1-2 пъти.След като с насилие не постигнах нищо друго, освен че повърна лекарството, а с добро не ставаше по никакъв начин, реших да не го мъча повече. Със сигурност не е било правилно, но не знаех какво друго да направя. ooooh!
Според мен и двата антибиотика са отвратителни на вкус. Първоначално са сладки, а след това остават срахотно горчив вкус, който е и доста траен... 

НО открих начин да го давам успешно без много тормоз.  Grinning
Понеже Марти  много обича да си мие зъбите, го водя в банята, давам му четката и с лъжичка /не със спринцовка/ на два пъти му давам антибиотика. веднага след като го изпие му давам да пие вода и си мие зъбите.  Grinning
Витамин С и Зиртек, които горчат слагам в пластмасова чашка от детски сервиз смесени с малко сок и ги изпива със сламчица.

Последна редакция: нд, 21 яну 2007, 22:49 от Теа

Общи условия

Активация на акаунт