Кой пред коя детска градина ще се реди на 3-ти?

  • 6 626
  • 182
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 468
Чета Варненската тема и реших да пусна такава гореща тема и на дневен ред и за софийските майки.
Аз като припрян човек, отидох още през февруари 2006 г. и записах дъщеря си в ОДЗ и беше номер 1. Няколко месеца по-късно излезе закон, който казва, че набор 2004 ще се записва за ОДЗ след 3-ти януари 2007 г.
Да, обаче, когато ходих пак февруари да питам в една градина в Люлин, за записване на дъщеря ми за септември 2007 г., ми казаха, че могат да я запишат под номер 43 и има съвсем минимален шанс да бъде приета, защото децата от яслата ги приемат с предимство+новодошлите, та чак 43 номер - няма как да стане.... Отидох в трета градина в Надежда, (на която се носи добра слава), там казаха, че ако запишат дъщеря ми, ще бъде под номер 89 и няма никакъв шанс да бъде приета!

Сега какво става, (според мен) - бройката вече е запълнена, защото миналата година се приемаха молби за този набор и всеки можеше да иде и да запише детето си. А все пак, от 3-ти януари ще идат други родители да записват децата си (защото молби за набор 2004 спряха да приемат в един период и го отложиха за януари`07 г.).... , кой номер ще дадат на първия родител, който влезе при директора?... като номерата до 40 вече са заети?

И тези, които вече са записали децата си в градина, трябва ли да ходят отново и да подават някакви документи?

# 1
  • Мнения: 2 534
Ню , обади се в градината в която си подала вече молба и попитай  директорката лично за това дали трябва да подадеш молба отново .
Пиша ти това , защото от СГО обещаха , че новата наредба не важи за завареното положение . След като си подала молба миналата година , не е нужно да подаваш нова . Вече си в графа чакащи .
Позвъни ... и пиши

# 2
  • Мнения: 1 520
Незнам как ще стане, но мисля за похвално това, което обявиха онзи ден - че са променили някакъв правилник ли ,какво ли, и молби ще се приемат само за набора в година, а не така предсрочно да се записват деца, които са още в погледа на бащата (някакъв такъв лаф имаше).

# 3
  • Мнения: 5 468
Ще се обадя и ще пиша първия раб. ден.

# 4
  • Мнения: 2 534
Досега се опитвах да намеря нещо , което да гарантира приема на детето при подадена вече молба , ама вече ми изтекоха очите , а пък нищо ...
То ще се разбере де , ама късно , и все ми се струва , че директорите ще го правят по своя преценка . ooooh!

# 5
  • Мнения: 1 756
нещо не разбрах, а ние за ясла,като сме 2005,кога да се запиша,искам от март април да го пусна Crazy

# 6
  • Мнения: 2 534
В първите работни дни от календарната година подаваш молба , за да бъде прието през септември същата година .
mama Bobo , в твоя случай пак така , отиваш на 3 януари , но посочваш , че искаш детето да бъде прието по възможност по-рано през годината ...

# 7
  • Мнения: 1 756
В първите работни дни от календарната година подаваш молба , за да бъде прието през септември същата година .
mama Bobo , в твоя случай пак така , отиваш на 3 януари , но посочваш , че искаш детето да бъде прието по възможност по-рано през годината ...
ех, дано ме огрее, 4е уж връзки познатри, ама да не увиснем накрая #Crazy

# 8
  • София
  • Мнения: 2 671
И ние ще се редим пред 1-ва , но за яслата.
Една приятелка ми обясняваше, че вече имало компютърна система, в която въвеждат името на детето, за да се избегне подаването на молби в повече от една градина/ясла. Аз обаче се чудя ако не приемат Косьо в 1-ва какво тогава? Все пак да се пробвам ли да подам и в друга?

# 9
  • София
  • Мнения: 172
Аз подадох молба за Дървеница през ноември и ми казаха след 3-ти да се обадя за пререгистриране с нов входящ номер, но останах с впечатлението, че ще се спази реда на депозираните молби .... дано не се лъжа само Thinking

# 10
  • София
  • Мнения: 2 356
A за набор 2005 пак сега ли се подават молби? При положение че детето ми ще е на 2г.7м този септември за тази или следващата година ли да подавам молба?

# 11
  • София
  • Мнения: 2 079
Мога да дам малко по-компетентен отговор, от кухнята взет, на всички интересуващи се.  Peace
От 3 януари ще се приемат молби за родените 2004 година деца, т.е. на тези, които през 2007 година им предстои да навършат 3 годинки.
На всички, които са подали молби до края на май 2006 година в градина (ЦДГ), входящите номера се запазват, но в някой от първите дни на януари трябва да потвърдят молбите си при директорката на детската градина, в която са подали молбата.
От 3 януари молбите ще се завеждат с входящ номер от последния подаден до края на май 2006 година. Т. е. ако последният номер тогава е 25 сега трябва да се започне от 26.
За родените през 2004 година деца не би трябвало да са приемани молби след 1 юни 2006 година.
Молби за деца, родени 2005 и 2006, че и 2007 година, не се приемат в детските градини. В яслите и в обединените детски заведения (ОДЗ), в които има ясли - да, но в детските градини (ЦДГ) - не. Naughty
Ако някой има въпроси, готова съм да отговарям. Hug

# 12
  • Мнения: 177
Ние ще се редим пред 8-мо ОДЗ. Изчетох де що имаше за тази прехвалена детска градина и съм почти сигурна , че няма голям шанс да ни вземат, но все пак ще се пробваме.
А някой знае ли, дали, освен копие от акта за раждане на детето и лична карта на единия родител, трябват някакви други документи?

# 13
  • София
  • Мнения: 2 079
Ние ще се редим пред 8-мо ОДЗ. Изчетох де що имаше за тази прехвалена детска градина и съм почти сигурна , че няма голям шанс да ни вземат, но все пак ще се пробваме.
А някой знае ли, дали, освен копие от акта за раждане на детето и лична карта на единия родител, трябват някакви други документи?
Само с копие от акта за раждане става подаването на молба за детска градина. Личната карта за какво е? Те да не са полицаи там, в градината, та да искат и лична карта на родителя ...  Thinking
Достатъчно е, че на молбата да  са написани всички необходими неща, телефони за връзка, адрес и т.н.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 688
Ние ще се редим пред 8-мо ОДЗ. Изчетох де що имаше за тази прехвалена детска градина и съм почти сигурна , че няма голям шанс да ни вземат, но все пак ще се пробваме.
А някой знае ли, дали, освен копие от акта за раждане на детето и лична карта на единия родител, трябват някакви други документи?
моя син е в тази детска градина
трябва ти молба по техен образец,копие от акта за раждане+лична карта на единия родител
Успех!

# 15
  • София
  • Мнения: 2 356
Мога да дам малко по-компетентен отговор, от кухнята взет, на всички интересуващи се.  Peace
Молби за деца, родени 2005 и 2006, че и 2007 година, не се приемат в детските градини. В яслите и в обединените детски заведения (ОДЗ), в които има ясли - да, но в детските градини (ЦДГ) - не. Naughty
Ако някой има въпроси, готова съм да отговарям. Hug

Дъщеря ми е родена февруари 2005. Сега ходи на ясла. Значи ли това, че не този септември, който идва, ще започне в ДГ? Кога точно трябва да премине от ясла в градина и кога трябва да подам молба, най рано?
Благодаря   bouquet

# 16
  • Мнения: 910
И аз ще чакам пред 8-мо ОДЗ и се чудя в колко часа да отида...
По повод подаването на молби по-рано, аз ходих миналата година още през април там и ми казаха, че не приемат молби за 2007-ма...

# 17
  • Мнения: 3 861
И аз ще чакам пред 8-мо ОДЗ и се чудя в колко часа да отида...
По повод подаването на молби по-рано, аз ходих миналата година още през април там и ми казаха, че не приемат молби за 2007-ма...

Ами аз миналата година отидох в 4 часа и бяхме 6-ти номер, първата се беше наредила в 2 часа. Направете си сами сметката...В 6 часа сутринта вече  в списъка бяха записани до към 70 -ти номер, списъка беше в мен от един момент нататък, а хората си мислеха, че са дошли рано. Иначе директорката е много готина там, прие Калоян от март още след изричната ми молба, но все пак бяхме сред първите записани...
Успех!!!

# 18
  • Мнения: 5 468
Мога да дам малко по-компетентен отговор, от кухнята взет, на всички интересуващи се.  Peace
Благодаря ти за подробните разяснения Hug.

Kisha, миналата година е ставала голяма битка пред 8 ОДЗ. От форума знам, аз не съм свидетел, но се носеха слухове, че още от 2-3 ч. сутринта е имало хора.

Значи от април-май месец са спряли да приемат молби за  2004 набор. Защото аз като отидох февруари, директорката се учуди, че толкова рано... дори отвори нова тетрадка за този набор, за да впише отрочето...

# 19
  • Мнения: 3 861

Kisha, миналата година е ставала голяма битка пред 8 ОДЗ. От форума знам, аз не съм свидетел, но се носеха слухове, че още от 2-3 ч. сутринта е имало хора.


аз точно за 8 ОДЗ говоря...

# 20
  • Мнения: 5 622
Аз до колкото разбрах, тази истерия я има само във Варна. В София не бил такъв редът  Thinking

# 21
  • Мнения: 5 468

Kisha, миналата година е ставала голяма битка пред 8 ОДЗ. От форума знам, аз не съм свидетел, но се носеха слухове, че още от 2-3 ч. сутринта е имало хора.


аз точно за 8 ОДЗ говоря...
Мда, точно когато си говорила за нея, аз също съм решила да се изкажа Laughing по въпроса.

# 22
  • Мнения: 5 468
Аз до колкото разбрах, тази истерия я има само във Варна. В София не бил такъв редът  Thinking
При вас е направо не за вярване. Току-що прочетох цялата тема ooooh!. Ужас! И който увисне, какво?

# 23
  • Мнения: 55
Цялата информациа за 8 ОДЗ е изнесена  в административната сграда.Необходимите документи за подаване на молба са  заявление по образец,удостоверение за раждане и медицински документ за детето от семейния лекар.Лична карта не е необходима при кандидатстването.Такава се  изисква от охраната на ЕГИДА,тъй като детското заведение се охранява от тях.Аз получих тази информация през декември и тя е достоверна. Успех!!!!!!
В района има много детски заведения за деца от 1 година-93 ОДЗ,37 ОДЗ,80 ОДЗ.

# 24
  • Мнения: 9 990
АЗ, като участвала в темата за 8-мо, та да не остана по- назад Laughing
Да попитам, въпреки, че знам, ама все пак...
Та така-детето ми ходи в далечна градина, поради факта, че ми беше по-лесно така да я прибирам след работа.Сега се налага местене, защото сме в очакване на бебе, съответно аз ще спра работа и далечната градина, гледала детето ми 3 години, вече не ме устройва за съжаление...Та-сега аз ще подавам документи, но вече детето е за 2 група.При вече сформирани от миналата година групи се надявам на прием.Т.е.-някой трябва да се е отказал междувременно, я поради боледуване, я поради местене или други причини.Говорила съм с директорките-казват молба да си подадем по канален ред и да чакаме, за сега отказали се няма...Е , как да няма, питам аз, като половината от квартала, познати-децата им се все у дома а са в тези градини... Tired
Молба към тези, чиито деца са в градините в квартала-да сте чули за отказало се детет от ваша група? Thinking
На финала-мислех си да се местим във Варна, ама и там , казвате истерията е страшна, а?Така или иначе цяло лято съм там, ще взема да проуча... Thinking

# 25
  • Мнения: 5 622
Аз до колкото разбрах, тази истерия я има само във Варна. В София не бил такъв редът  Thinking
При вас е направо не за вярване. Току-що прочетох цялата тема ooooh!. Ужас! И който увисне, какво?

Нямам идея  Thinking Някои подават в няколко детски градини, но как се клонират, за да могат да са във вихъра на истерията пред всяка ДГ, не знам  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 1 417
А след като детето ми е в яслена група, трябва ли да подавам молба за градината на същото заведение?
Аз мислех да подам молба и в една по-близка градина, ама вие ме убихте с това ставане в 2ч Shocked

# 27
  • Мнения: 9 990
Аз лично утре ще мина през две градини, а в третата ще ми подаде приятелка...Все ми е тая в коя ще я приемат, ако въобще я приемат, 8 одз е извън полезрението ми...Каква ми е другата алтернатива? Thinking
Ако детето е в ОДЗ-автоматично преминава в градината и не е нижно ново редене и молби, освен ако не сменя градината-както е вмоят случай.Просто в края на учебната година се съставиха списъци и с подпис родителите потвърдиха, че желаят детето им да премина в градината.Това е, нищо повече.Само срещу този подпис, моята си мина в градината без проблем,Съставиха се две градински групи-половината от децата бяха от яслата-допълваха до 33 с деца от вън/ не ходили на ясла/Отделно имаше една група-само за не ходили...
Но в 2 няма да се наредя-който номер-този,,,няма как с корема да застана в 2 да се редя, ако не я приемат-просто няма да ходи на градина , какво да направя...пък ние ще освободим място за някое такова чакащо някой да се откаже в далечната градина... Tired

# 28
  • Мнения: 7 723
Аз до колкото разбрах, тази истерия я има само във Варна. В София не бил такъв редът  Thinking

Няма такова нещо. Rolling Eyes
Утре застъпвам по тъмно в 92-ра, в Лозенец. Въпреки, че каката беше до скоро там и с директорката сме си близки, тя ме предупреди, че е твърде вероятно да артисаме, ако не отида рано- рано  Shocked
 

# 29
  • Мнения: 910
И аз ще чакам пред 8-мо ОДЗ и се чудя в колко часа да отида...
По повод подаването на молби по-рано, аз ходих миналата година още през април там и ми казаха, че не приемат молби за 2007-ма...

Ами аз миналата година отидох в 4 часа и бяхме 6-ти номер, първата се беше наредила в 2 часа. Направете си сами сметката...В 6 часа сутринта вече  в списъка бяха записани до към 70 -ти номер, списъка беше в мен от един момент нататък, а хората си мислеха, че са дошли рано. Иначе директорката е много готина там, прие Калоян от март още след изричната ми молба, но все пак бяхме сред първите записани...
Успех!!!

Lilly, мерси. Аз ги четох драмите от миналата година... И какво, от 4 до 7 часа стоиш и чакаш да отворят... Има ли нещо друго, което е хубаво да знам? Има ли хора с предимство, по някакви критерии?

Ние ще се редим за градина, сега ходим на ясла другаде... Образец от молбите на 8-мо да имаш под ръка да споделиш случайно? Simple Smile

# 30
  • Мнения: 9 990
Ako сте в ОДЗ защо местиш детето?Или сте само ясла и сега ще кандидатствате за градина?

# 31
  • Мнения: 910
Ako сте в ОДЗ защо местиш детето?Или сте само ясла и сега ще кандидатствате за градина?

Не сме в ОДЗ, за съжаление. Подведоха ни, малко или много. Само в ясла сме, пък макар и в много добра такава. Казаха ни, че няма да има проблем с прехвърлянето, а сега... по каналния ред. Освен това преди една година живеех другаде, сега съм си вече в Борово, на 2 мин. от 8-мото...

# 32
  • Мнения: 9 990
Ясно,,,разбрах те....
Ами успех, пък аз се надявам някой да се е преместил от нашият квартал на някъде, че да се освободят места... Crazy

# 33
  • Мнения: 1 416
Ще се редим пред 16-то ОДЗ. Не ми се вярва да има навалица...  Simple Smile

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 926
Пред 8-мо ОДЗ ще сме  Simple Smile Сега се чудим с мъжа ми в колко да ходи newsm78. Ние сме за яслата.

# 35
  • Мнения: 910
Ясно,,,разбрах те....
Ами успех, пък аз се надявам някой да се е преместил от нашият квартал на някъде, че да се освободят места... Crazy

Мерси. И аз пожелавам успех на всички и се радвам, че пък ние ще освободим едно място в 31-ва ясла в Хиподрума, защото съм адски доволна от всички там и ги препоръчвам. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 547
Ох. Пъшка ми се като си помисля за ясли, ОДЗ-та, детски градини и блябля.

Миналата година направихме неуспешен опит с ясла: тръгна на 1 год. и 9 мес. Последва един месец болести и истерии, после още един месец болести и болничен за яслата и накрая го отписах изцяло от детското заведение. Мислих доста и реших, че не ми вдъхват доверие, че човекът не е щастлив там и че ще търся други алтернативи в препълнена София.

Още през лятото подадох молба в много прехвалена ЦДГ. Госпожа директорката беше страшно мила, много адекватна, покани ни да влезнем, да седнем и пр. любезности, които ме изумиха на фона на отвратното отношение до момента в други детски заведения. Подадох молба, даде ми входящ номер и ни изпрати по живо по здраво.

В последните дни на 2006 г. реших да мина през нея да не би да се е случило нещо с молбата и дали изобщо ще ми приеме детето. Тя отново много любезно ме прие, показа ми тетрадката, че Кольо е записан, но се опулих ей така  Shocked като видях, че тя говори за прием 2008 г. когато, живот и здраве, детето ще бъде на 3 г. и 9 месеца.

Какви са ми вариантите дотогава? Пак ясла? Или? Обясни ми, че детето трябвало да си върви с набора. Безумие  #Cussing out

# 37
  • Мнения: 3 861
И аз ще чакам пред 8-мо ОДЗ и се чудя в колко часа да отида...
По повод подаването на молби по-рано, аз ходих миналата година още през април там и ми казаха, че не приемат молби за 2007-ма...

Ами аз миналата година отидох в 4 часа и бяхме 6-ти номер, първата се беше наредила в 2 часа. Направете си сами сметката...В 6 часа сутринта вече  в списъка бяха записани до към 70 -ти номер, списъка беше в мен от един момент нататък, а хората си мислеха, че са дошли рано. Иначе директорката е много готина там, прие Калоян от март още след изричната ми молба, но все пак бяхме сред първите записани...
Успех!!!

Lilly, мерси. Аз ги четох драмите от миналата година... И какво, от 4 до 7 часа стоиш и чакаш да отворят... Има ли нещо друго, което е хубаво да знам? Има ли хора с предимство, по някакви критерии?

Ние ще се редим за градина, сега ходим на ясла другаде... Образец от молбите на 8-мо да имаш под ръка да споделиш случайно? Simple Smile

не до 7, а до 8.00 часа чакахме да отворят, беше забавно Confused
Това, че сте за градина е мног лошо защото там децата ги приемат от яслените групи в тези в градината автоматично и на практика място в градината няма. Появява се тук там ако някое дете се премести на друго място, но такива са рядко...Нямам образец и не помня вече какво беше, май медицинско от педито и молба...ако не ме лъже паметта, но след като си за градина, гледай да си първата подала за градина. Иначе, който дойде първи предполагам ще пусне списък по който ще се записват новодошлите за да не се хванете за косите накрая Crazy. Миналата година имаше една майка, която се опита да се предреди и щяха да я изядат с парцалите, ужас Shocked

А с предимство са децата, които имат братче или сестричка в същото ОДЗ, децата на медицински работници и служители в системата на детските градини....нещо такова беше Thinking

# 38
  • София
  • Мнения: 11 703
Хайде и аз да се разпиша ще чакаме пред 37 0ДЗ за детска ясла.Някой знае ли нещо повече за това ОДЗ?

# 39
  • Мнения: 177
Аз сега се връщам от 8-мо ОДЗ. Бях решила да пращам мъжа ми да виси там от 4 часа, обаче връщайки се от гости,  видяхме, че вече има яка опашка и се записахме под номер 40 и нещо си. На всеки 2 часа трябва да се вясва някой, за да се подпише отново, защото иначе те трият от списъка. Нямам думи просто. Успех на всички!

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 926
Аз сега се връщам от 8-мо ОДЗ. Бях решила да пращам мъжа ми да виси там от 4 часа, обаче връщайки се от гости,  видяхме, че вече има яка опашка и се записахме под номер 40 и нещо си. На всеки 2 часа трябва да се вясва някой, за да се подпише отново, защото иначе те трият от списъка. Нямам думи просто. Успех на всички!
Е това ме разби ooooh!

# 41
  • Мнения: 7 723
Аз сега се връщам от 8-мо ОДЗ. Бях решила да пращам мъжа ми да виси там от 4 часа, обаче връщайки се от гости,  видяхме, че вече има яка опашка и се записахме под номер 40 и нещо си. На всеки 2 часа трябва да се вясва някой, за да се подпише отново, защото иначе те трият от списъка. Нямам думи просто. Успех на всички!
Е това ме разби ooooh!

Тотално съм разбита и аз и се чудя дали да не хвръкна сега до нашата  newsm78

# 42
  • София
  • Мнения: 615
Аз сега се връщам от 8-мо ОДЗ. Бях решила да пращам мъжа ми да виси там от 4 часа, обаче връщайки се от гости,  видяхме, че вече има яка опашка и се записахме под номер 40 и нещо си. На всеки 2 часа трябва да се вясва някой, за да се подпише отново, защото иначе те трият от списъка. Нямам думи просто. Успех на всички!
Е това ме разби ooooh!

Тотално съм разбита и аз и се чудя дали да не хвръкна сега до нашата  newsm78
Истина е!Даже моят мъж е към 45-и и вече се чудя дали има смисъл въобще....

# 43
  • Мнения: 5 468
Пред 8 ОДЗ ли само са големите опашки или навсякъде?

Истина е!Даже моят мъж е към 45-и и вече се чудя дали има смисъл въобще....
Има, има... зависи в коя градина сте, но в нашата се оказа, че яслата била от 32 деца само, а в градината приемали 213 деца. Ей сега им видях това в сайта на общината ни.

# 44
  • София
  • Мнения: 329
Ммомичета това не е възможно  Shocked аз неочаквах да е такава истерия покрай тия ясли. Даже се бях замислила дали няма да съм единствена която ше се  юрне утре да подава молба  Mr. Green

# 45
  • Sofia
  • Мнения: 926
Nie сме под номер 50 в списъка пред 8 ОДЗ. Някой знае ли колко деца приемат за яслата?

# 46
  • Мнения: 5 160
А кой точно стои и поддържа списъка?

# 47
  • София
  • Мнения: 11 703
Направо със страх влизам в тази тема какво ли ще прочета,макар ние да не сме за 8 ОДЗ,а за 37 ОДЗ.Мъжът ми си легна в 22.30 и призори ще се зареди там,ако не сме изпуснали вече реда.След това отивам и аз.
Язък и за ЕС и за всичко с това среднощно висене пред детски заведения!

# 48
  • Мнения: 7 640
момичета, къде е това 8мо ОДЗ и с какво е толкова специално?
Любопитно ми стана просто.

# 49
  • Мнения: 5 468
момичета, къде е това 8мо ОДЗ и с какво е толкова специално?
Любопитно ми стана просто.
Пуснах я на търсачката и ми изкара цял сайт на градината: http://www.odz8-tavria.com/odz1.htm.
Само дано темата не стане пак за тази градина ooooh!. И аз не знам, защо я хвалят толкова, но има жесток наплив. Миналата година имаше доста обширна тема, май споменаха, че имало там специализанти или студенти, които ходели на стаж и се занимавали с децата повече... Може и да не съм разбрала нещо, но така ми е останало в главата.

# 50
  • София
  • Мнения: 11 703
момичета, къде е това 8мо ОДЗ и с какво е толкова специално?
Любопитно ми стана просто.
Не зная защо 8 ОДЗ е толкова тачено...знам,че са база на университета и имат добра материална база.
Разбрах,че тази нощ там си е било драма и към 3 часа е имало 70 записани.

След малко отивам да сменя мъжът ми пред 37 ОДЗ,където "драмата" била много по-малка или въобще я нямало поне до 6.30 тази сутрин.
Сега остава и да ни приемат молбите,а след това да приемат и самото дете в яслата!

# 51
  • Мнения: 9 990
Аз пък да ви кажа, че истерията с 8 ОДЗ сами си я създавате...На Кр. село  имаше 25 души, на 67-ма-пак толкова.Аз подадох документите и вече съм на работа LaughingПрием започна около 8 часа и ей ме на-на линия-значи можело, а??? Thinking Crossing ArmsДа не говорим как съм се наслушала от оплаквания от това 8-мо...да се начуди човек...и базата вече не е същата, и учителките, ама на...

# 52
  • Мнения: 344
Одисеята пред 8 ОДЗ тази година е започнала още в 17 часа на 2 януари. Мъжът ми разхождаше Елена и случайно минал през градината в 17:30 и видял вече двама души правят списък.  Shocked. Така в 17:30 на 2 януари случайно се записахме под номер 3. Мъжът ми прибра детето и отиде да пази реда, после започнаха подписите на 2 часа и така до сутринта.

# 53
  • Мнения: 234
Браво бе! Аз си мислех, че към 9 часа почнаха да се редят хората, като ги гледах от прозореца, но пък чак в 5 и половина - надминахте себе си ей! Хайде, догодина - като в 73-то - 3 дена по-рано някой да направи списък. И тъй като ми е близо, мисля да взема аз да го заформя  Mr. Green

# 54
  • София
  • Мнения: 329
а последно само в едно ОДЗ на може да се подаде молба, нали?

# 55
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Аз пък тази сутрин бях в две ОДЗта в Младост.
В 70то, чаках директорката от 8 зо 8,40 и след дълги опити да ме върне чрез устни убеждения, че детето ми  не е за там ми прие молбата с No. 1 за тази година, но незнайно под кой номер в общото летоброене и думите, че не ми гарантира за приемането на Иван! Иначе, опашка нямаше, само един татко, който върнаха преди мен, защото детето му е родено януари 2006г.
В 56то ОДЗ в 9,30 сутринта се класирах под No.26. Там ми казаха, че вероятно Иван ще е в списъка на приетите за наесен, защото имат 2 яслени групи.

# 56
  • София
  • Мнения: 11 703
Пред 37 ОДЗ не имало очакваната опашка,макар той да е отишъл призори.Започнали са да приемат молби по-рано и мъжът ми в 8 часа е подал молба и сме No2,надявам се да сме вътре.

# 57
  • София
  • Мнения: 498
Разбирам че колкото по-рано толкоз по-добре.... а дали ако отида утре или вдругиден например в някоя неатрактивна ясла имам някакъв шанс според вас за септември тази год. тогава детето ми ще е точно на 2 год.??? newsm78

# 58
  • Мнения: 9 990
Просто мини следобяд, но за 8-мо-нямаш шанс вече.Там по нощите който бил-бил... Laughing

# 59
  • София
  • Мнения: 11 703
Момичета вече съм се сбъркала тотално  Crazy и от недоспиване /4 часа съм спала тази нощ/ и от мислене на щуротии. Да Ви попитам при положение,че сме вх.No 2 и би трябвало да сме вътре в яслата, може ли да не ни приемат?
Седя и си фантазирам ами ако не ни приемат,защото моята дъщеря е набор 2005,а не 2006 и през септември ще бъде на 2.3 години.Реално това си е възраст за яслата,а не за градината, ама от къде да знам  newsm78!

# 60
  • Мнения: 9 990
Това е възраст за яслата.Набор сте за яслата, не ми се вярва да я вземат в градината на тази възраст...Вие нали за ясла все пак кандидатствате?Или греша?Иначе май приеха по-рано да не се приемат документи-т.е. на деца от по-късен набор превантивно подали... Thinking

# 61
  • София
  • Мнения: 847
Я и тук да попитам - знаете ли каква е процедурата при местене от градина в градина след изкарана първа група? Предполагам, че шансът е някой друг да се е отказал във втора група или спонсорство...

# 62
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Я кажете набор 2005 кога трябва да се записва за детска градина, и от колко навършени години приемат!

# 63
  • Мнения: X
Така, като гледам май само 8-мо ОДЗ има някакви проблеми, за които е редно да се съобщи, където трябва. Сутринта най-спокойно подадохме молби в две ясли, нямаше други хора, съвсем спокойно ни се обясни, че места има, няма нужда от истерии. В 183-та и 168-ма градина в Гео Милев - мъжът ми в едната, свеки в другата за десет минути са били готови.
Какви са тия опашки, какви са тия чудес и това е само за едно единствено ОДЗ - 8-мо!

# 64
  • Мнения: 9 990
Я и тук да попитам - знаете ли каква е процедурата при местене от градина в градина след изкарана първа група? Предполагам, че шансът е някой друг да се е отказал във втора група или спонсорство...

Аз съм в това положение.....и да-шансът е някой да се откаже просто.Дали от много боледуване или местене-все тая-да се оваканти място и тогава имаме шанс.Обаче-има една тънкост-много дечица не ги отписват, а на практика не ходят.Да си им стои мястото.Гледат си ги баби под предлог, че много боледуват , пускат си молби за по месец-два да не ходят, псоле ги пуснат за една седмица и хайде на ново ги няма... ConfusedНа практика аз  се опитвам да запиша детето при вече сформирани групи.Апропо-има вакантно място за 80 градина, обадиха ми се лично, защото бях подала документи там.Късмет, но ми е далече за ходене пеша с бебе и малко дете до там....Готова съм на спонсорство, обаче и то не помага-в случая или има свободно легло за детето, или няма.То като няма-колкото и пари да дадеш-като няма къде да го сложат да легне-няма и да го приемат...


За възрастта-дете, навършило 3 г е за прием в градина...останалите са яслена възраст.Принципно прием става по набори и може да има малко разминаване, но е така.

# 65
  • София
  • Мнения: 11 703
Това е възраст за яслата.Набор сте за яслата, не ми се вярва да я вземат в градината на тази възраст...Вие нали за ясла все пак кандидатствате?Или греша?Иначе май приеха по-рано да не се приемат документи-т.е. на деца от по-късен набор превантивно подали... Thinking
Да за яслата се борим,за градина е малка.Обаче те сега нали приемат и молби за набор 2006, та ме е страх да не се окажем "стари кучета" за яслата,защото де факто от миналата година има приети деца 2005 и групите за този набор може да са пълни.Абе сложна работа.

# 66
  • Мнения: 9 990
А, споко-за яслата е по-различно.Просто детето ще го изпишат една година по-рано-ще го препратят в градината, когато навърши 3г.За това се целете в ОДЗ-та-там автоматично става рехвърлянето и истерия за подаване на ново на документи няма.Принципно яслените групи са най-много като бройка в дадено ОДЗ.Например в ОДЗ-то, където подавах днес документи са така-4 яслени групи, 3градински / или две не помня/-1гр, 2 градински -2гр. и само  по една за 3 и 4 гр....как смятат после да поемат яслените точно-незнам....мътно ми е и ме учуди, но Crossing Arms Thinking

# 67
  • Мнения: 2 755
...Дали от много боледуване или местене-все тая-да се оваканти място и тогава имаме шанс.Обаче-има една тънкост-много дечица не ги отписват, а на практика не ходят.Да си им стои мястото.Гледат си ги баби под предлог, че много боледуват , пускат си молби за по месец-два да не ходят, после ги пуснат за една седмица и хайде на ново ги няма... Confused
Пенелопа, недей така. Naughty Може и да има такива случай на мнимо болни деца, но има и други, които наистина боледуват. Моят, когато тръгна на ясла, на 5-тият ден се върна със сополи, а вечерта вдигна температура до 40 градуса. Десет дни отсъства. Пуснах го пак. Този път на 4-тият ден се повтори същата картина и отново антибиотик и пак и пак. Три антибиотика за 1 месец. Детето отказа да се храни, отслабна и по препоръка на лекуващата го педиатърка и след разговор с главната сестра на ОДЗ-то, го спрях за известен период, принудително, за да може да укрепне. Още малко и мисля да го пусна отново и само се моля, да не се повтори същата картинка. Praynig

# 68
  • Мнения: 9 990
Айде стига сте се хващали  все едно за вас говоря.Факт е, че има мнимо болни.Точка.Не съм казала, че измежду съфорумките е така, нали?Никой никого не обвинява, казвам, че аз лично познавам няколко такива случая около мен-не съм визирала никого от тук присъстващите, че да  се отплесваме... PeaceНяма нужда от обяснения и подробности в личен аспект.Нали съм обяснила, за какви случаи пиша, не съм обвинила никой с наистина болно дете...

# 69
  • София
  • Мнения: 847
Пенелопа, благодаря ти, че сподели. И аз тези дни ще се засиля да подам молби тук-там, ще декларирам и спонсорство, пък дано я преместят. Иначе трябва по спешност да си купя кола и да се науча отново да шофирам... Че с бебето как ще я прибирам от друг квартал не ми е много ясно... Успех и на вас с местенето и всичко друго, разбира се.

# 70
  • Мнения: X
Ей, това 8 ОДЗ, бре! Ненахвалено си остана.  ooooh! Даже от БиТиВи идваха сутринта да правят репортаж  Tired  В 2,20 нощес приятели се обадиха на мъжа ми да тича да си пази ред, че вече над 50 записани имало и течало бурно преброяване...
А самия списък беше просто професионална изработка  Rolling Eyes
А пред 93 ОДЗ- една скромна опашка- има- няма 30 човека, една приветлива директорка, а  ивътре ми се видя доста по- уютно ( и по- топло) от 8- мо  Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 329
някоя мама ходила ли е да подава молба в 1 одз на ул. брегалница, та да сподели до кой номер са стигнали там молбите и дали има смисъл да ходя до там  Hug

# 72
  • Мнения: 9 990
Пенелопа, благодаря ти, че сподели. И аз тези дни ще се засиля да подам молби тук-там, ще декларирам и спонсорство, пък дано я преместят. Иначе трябва по спешност да си купя кола и да се науча отново да шофирам... Че с бебето как ще я прибирам от друг квартал не ми е много ясно... Успех и на вас с местенето и всичко друго, разбира се.

Ми аз книжка имам...ама не е в това въпросът...вече.Няма как да сложа бебето в пек лятото и час и половина да пътувам с него, че да прибера каката, и още толкова на връщане.То да си го отгледам в колата не става...ние прекосяваме абсолютно цяла София...детето става много рано, в 6 за да е на линия за закуска, бебе ако ревне в колата, че е гладно...не става....никак даже... ooooh!не спирам и аз да го мисля, обаче-каквото-такова...

# 73
  • София
  • Мнения: 11 703
Пенелопа вие в коя градина сте и за коя се борите?

# 74
  • Мнения: 5 468
Я кажете набор 2005 кога трябва да се записва за детска градина, и от колко навършени години приемат!
Януари 2008 г. ще чакаш и ти да запишеш детето си Mr. Green. Сега записват набор 2004.

# 75
  • Мнения: 9 990
60 ОДЗ, където ще овакантим място на пролет/Подуене/
Подала съм в 97 на Кр. село/дано не греша номера-до пазара точно/

# 76
  • Мнения: 177
След като в 8-ма ни връчиха входящ номер 38, и ни казаха  задължително да пробваме в други градини, мъжа ми отиде и подаде молба в 80-то ОДЗ в Хиподрума. Там ще е близо до баба си и дядо си и пак ще е удобно. Рових се из нет-а, но не можах да открия нищо за тази градина. Моя мъж нищо не каза, освен че му се сторила стара и порутена сградата. Някой знае ли нещо повече за нея?

# 77
здравейте, мами.
Аз отидох в 9,15ч в 24 ОДЗ и отидох при директорката, нямаше родители да чакат на опашка, ние сме под №19 там, но ни каза да си подадем молби и в друга ясла по близка до адреса ни, където написах на молбата, защото там по-голяма вероятност била да влязат децата от тази част на квартала, а не от моя.
После отидох да видя въпросната ясла-ОДЗ до адреса ни където живеем и се оказа, че директорката е отпуска от ДНЕС и нмога да пусна молби,но до колкото се знае ще е само 1 група там и вече списъкът е бил готов и най-вероятно ако ида да си подам молба, когато шефката си дойде на работа, ще ме върне, защото вече е запълнена групата.
реших да отида в още една ясла, то там се оказа, че не е ОДЗ, а само детска ясла и директорката ме посрещна и казах за какво съм дошла, попита ме колко е голям малкия, аз й казах на 6 месеца и жената започна с думите: " А бе каква е тази истерия която е хвалата всички майки,няма смисъл да подаваш сега молба за отпуска, кога трябва да се върнете на работа?" аз и отговрих по принцип като минат 2 години на детето, и тя  ми казва "Е... тогава къде сте тръгнали толкова рано да подавате молби,тук има места и никой няма да ви върне, не се притеснявайте." и т.н. т.н.
и дори каза, че имат детска кухня от 10 месеца, даже повечето майки започват да хранят децата си от 9 месеца и сега през февруари ще отида да подам молба за детска кухня.

И така. За сега не мисля да ходя на други места.
при вас как минаха нещата? успех на всички майки с бебовци Simple Smile

# 78
  • Мнения: 9 990
След като в 8-ма ни връчиха входящ номер 38, и ни казаха  задължително да пробваме в други градини, мъжа ми отиде и подаде молба в 80-то ОДЗ в Хиподрума. Там ще е близо до баба си и дядо си и пак ще е удобно. Рових се из нет-а, но не можах да открия нищо за тази градина. Моя мъж нищо не каза, освен че му се сторила стара и порутена сградата. Някой знае ли нещо повече за нея?

Да, градината е много добра, според мои виждания и разбирания е по-добрият вариант от 8 ОДЗ.Няма значение сградата, разберете-важен е персоналът.Аз бях подала документи и преди празниците ми се обадиха, че има свободно място и могат веднага да поемат детето ми, но се отказах, защото пак ми е далече/3 спирки пеша детето няма да избута, особено зимата/Успех!

# 79
  • Мнения: 7 640
Аз пък да ви кажа, че истерията с 8 ОДЗ сами си я създавате...

и мен ме гледаха стъписано в двете ясли, където ходих.
Нямаше нито един човек, нито опашка, нито списъци.

# 80
  • Мнения: 116
Днес сутринта рано,рано 6,45 отиде мъжът ми до първо ОДЗ , бомба паднала никой няма, по едно време излязла една леля и му казала, че целия административен персонал е в отпуска, само дже учителки и две лели имало, да отиде в понеделник и той се върна. Аз се поусъмних и отидох в 8,45 влязох в деловодството подадох молба без опашка, без нищо и сме номер 1.

# 81
  • София
  • Мнения: 11 703
Да може би сами създаваме истерията /лично аз не съм кандидатствала за 8 ОДЗ/,но в района в който живея няма достатъчно ясли и градини.
При нас има ЦДГ в която има една смесена група и 2-3 филиала в блокове т.е. в апартаменти.Е не искам /по възможност/ детето ми да бъде в такава.И въпросното ОДЗ,в което кандидаствахме.Пиша за детски градини,които са ни относително наблизо и не се налага да ходиш с кола.

# 82
  • Мнения: 645
Днес подтвърдихме молбата в 55ЦДГ Веселина на Редута. Нямаше никой, а ние бяхме номер 19.  До колкото знам градината е много харесвана и трудно се влиза, има и  басейн . Остава и да подадем молби и в Лозенец, където ще се местим на есен, но са казали на майка ми че ще приемат молби от следващия понеделник.

# 83
  • Мнения: 256
Сутринта  около между 8.30 и 9 подадах молби в две детски градини - 39 в Овча Купел и 65/ мисля че така ии беше номера/ до завод 6 септември и нямаше никакви опашки е друг е въпросът дали ще ни приемат де, въпреки че миналата година  подадах молба в 39 ОДЗ за ясла и не ни дойде редът и ми обясниха че тази молба остава към чакащите но пак да съм подадяла нова, този път за градина.

# 84
  • Мнения: 799
Аз да се включа с малко лаишки въпроси:
Някой има ли инфо за 167 ЦДГ "Малкият принц" (кв. Иван Вазов)?
Малката е родена декември 2005 - от кога би трябвало да тръгне на градина и кога би трябвало да подам молба?

# 85
  • Мнения: 7 640

Малката е родена декември 2005 - от кога би трябвало да тръгне на градина и кога би трябвало да подам молба?

На градина приемат на 3 год, може по изкл. и ненавършени.
Подаваш в началото на календарната година, когато ги прави детето.

# 86
  • Мнения: 217
Я и тук да попитам - знаете ли каква е процедурата при местене от градина в градина след изкарана първа група? Предполагам, че шансът е някой друг да се е отказал във втора група или спонсорство...
И мен ме интересува същото, предстои ни евентуално местене от Младост в Люлин и се чудя какво да правя и какъв е редът в този случай... Ако някой има инфо, ще съм много благодарна да го сподели...  bouquet

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
60 ОДЗ, където ще овакантим място на пролет/Подуене/
Подала съм в 97 на Кр. село/дано не греша номера-до пазара точно/
Пенелопа, извинявай за OFF-а първо, но се зачетох в темата Laughing Да знам какво ме чака другата година... Кажи нещо за 60-то ОДЗ, защото е съвсем близо до нас. Сега беба е в ясла в "Гео Милев", но там е само ясла за съжаление...
 П.С. Ако искаш да не разводняваме-може и на лични. А току виж и някой друг се интересува от градина в района на бул. "Мадрид"... Laughing

# 88
  • Мнения: 91
Аз мога да споделя впечатления от 99-то ОДЗ в "Бели брези". Тази сутрин отидохме в 8ч в градината и опашката беше поносима /около 10-15 човека/. В списъка, който се водеше, бяхме 38-ми номер, което звучеше многообещаващо. Когато влязох вътре, обаче, се оказа, че сме 167-ми номер. Може би опашката е била през нощта, но по-вероятно за мен е номерата на печелившите да са раздадени много преди днешната дата. И дотук с мечтите за детска градина.

# 89
  • Мнения: 773
Аз отидох в 5:00 пред 93-ОДЗ точно до пазара на Красно село. Бях 10 по списъка отвън и 8 по номерче. Сигурно някой записан е бил пред 8 в момента на записване. Явно истерията е само за Борово и прословутото 8-мо. В което пък от една страна няма нищо учудващо имайки впредвид факта, че квартала се пренаселва, а яслата си остава една. Всяка къща стана кооперация, а и продължават да се строят още. Не знам дали от Каблешков нагоре в новото каре от блокчета, дето доскоро беше поляна са помислили за детски градини, ама ако не са ще стане лошо. Thinking Като гледам е почти готово и догодина пред 8-мо списъка ще почва от септември, като всеки записан ще трябва да минава на всеки два часа за заверка.    smile3532 newsm45 да се смееш ли да плачеш ли? newsm78

# 90
  • Мнения: 5 468
Утре ще ходя да потвърдя молбата си в нашата ОДЗ 42.
От една страна ми казват, че молбите подадени миналата година, щели да се зачитат, от друга - че нямало. От общината ми казаха, че се зачитали, директорката на Ябълкова градина ми каза, че се анулирали. С директорката на 42 ОДЗ не можах да се свържа, но жената, с която се свързах, каза, че би трябвало да се зачитат молбите, въпреки че са пуснати миналата година. Да сме ги потвърдили.
Кажете, който е подал молба мин. година, как стоят нещата при него?

# 91
  • Мнения: 2 070
В Хаджи Димитър в 69-то ОДЗ сме 11ти номер, а в 173то сме 58ми, заради молбите от миналата година. Прословутото осмо ОДЗ си заслужава, запознах се с директорката, препоръчвам на всички в Слатина детска градина "Сбъдната мечта", ако имате възможност за избор, разбира се.

 Майки по барикадите на фронта пред ОДЗ-тата, какво доживяхме  ooooh!

Кажете моля какви документи ви искаха за детска градина, не за ясла. Защото на едното място всички родители се възмущавахме, че държат на служебна бележка от работодател и ксерокопие от здрвната книжка на детето. Не мислите ли, че молбата-заявление трябва да е еднаква за всички, приемът да е с едни и същи документи? А служебни бележки и подобни да е вече при момента на записването?А майките, които не работят, за да си гледат децата и искат да ги пуснат на градина - какво правят щом нямат бележка от работодател? не ми се връзва...

# 92
  • София
  • Мнения: 2 356
Това за служебната бележка от работодателя си е за да си подбират по платежоспособните родители. Къде е детска градина "Сбъдната мечта"  newsm78

Може ли в ЦДГ да се почне от напролет например, а не от септември?

# 93
  • Мнения: 9 990
При мен случаят може би защото е различен, но навсякъде-само с молба и копие от акта за раждане мина всичко.
Деси, не Директорката прави градината/ и тя разбира се/, а персонала... Wink Peace

# 94
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз пък днес, без да знам за цялата тази истерия, отидох в 35 ОДЗ .Нямаше никой.Казаха, че за септември няма никакъв проблем и синът ми ще бъде приет  Hug

# 95
  • Мнения: 1 209
хайде малко новини от 64 ОЗД в люлин . там пуснахме от новите молби, закрепят ги за старите , което озна4ава ,поне според мен, 4е ще ги гледат. при старите бяхме номер 1 за 2007, а сега сме номер 3, НО се оказа, 4е тези номера не са от зна4ение защото:
1. взимат се деца които имат брат4е/сестри4е ве4е в градината с предимство, те са по друг списък
2. взимат се деца от по-големия набор, те са по-по- друг списък
3. номерата просто запо4ват от 1 защото са длъжни всяка година да ги нулират, тъй 4е истината става ясна през месец май когато ще е ясно кой родител къде ще си даде детето, а по4ти всики пускат в поне по 3 ясли.

# 96
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Айде стига сте се хващали  все едно за вас говоря.Факт е, че има мнимо болни.Точка.Не съм казала, че измежду съфорумките е така, нали?Никой никого не обвинява, казвам, че аз лично познавам няколко такива случая около мен-не съм визирала никого от тук присъстващите, че да  се отплесваме... PeaceНяма нужда от обяснения и подробности в личен аспект.Нали съм обяснила, за какви случаи пиша, не съм обвинила никой с наистина болно дете...


  Ами ако има кой да ми ги гледа през зимата и аз бих ги спряла,ама тц...
  Лятото обяче свекърваъа е свободна и ги гледа,нали не очакваш да ги отпиша пт градина заради това,че баба им иска да им се порадва.
  Ако и твоето има кой да го гледа и ти би постъпила така...

# 97
  • София
  • Мнения: 6 743
Значи, че и нашата работа не е сигурна  Tired Съвсем се сдухах.
Ако имах помещение, щах да отворя детска ясла и градина в Люлин  Rolling Eyes

# 98
  • Мнения: 5 468
Значи, че и нашата работа не е сигурна  Tired Съвсем се сдухах.
Защо? Нали са ти казали, че ще го вземат септември? Дадоха ли ти номер някакъв?  Според мен има значение...
Да не са разбрали нещо друго..., защото казаха, че тази година се записва 4-ти набор ooooh!.
Много са гадни заварените положения.

# 99
  • София
  • Мнения: 6 743
Ню, аз говорих със страшата сестра, която се занимава с това, защото директорката е в отпуск.Самата тя още като слезе ми донесе заявлението да го попълня и каза, че места има!После изрично питах дали да подавам на други места - тя каза, че ако тук ме устройва да не подавам, защото септември ще бъде приет в яслата!Обаче, номер входящ не получих.Ама аз и не знаех,  че трябва да искам такова нещо  Embarassed Та утре сутрин се строявам пак да си взема номера.Дано не ме гледат като полезно изкопаемо  Blush

# 100
  • Мнения: 9 990
Айде стига сте се хващали  все едно за вас говоря.Факт е, че има мнимо болни.Точка.Не съм казала, че измежду съфорумките е така, нали?Никой никого не обвинява, казвам, че аз лично познавам няколко такива случая около мен-не съм визирала никого от тук присъстващите, че да  се отплесваме... PeaceНяма нужда от обяснения и подробности в личен аспект.Нали съм обяснила, за какви случаи пиша, не съм обвинила никой с наистина болно дете...


  Ами ако има кой да ми ги гледа през зимата и аз бих ги спряла,ама тц...
  Лятото обяче свекърваъа е свободна и ги гледа,нали не очакваш да ги отпиша пт градина заради това,че баба им иска да им се порадва.
  Ако и твоето има кой да го гледа и ти би постъпила така...

Не не бих,,,има кой да го гледа иначе WinkИ пак казвам-за съвсем други случаи съм написала, ама който иска-да чете... TiredМнимо болни какво ти говори?

# 101
  • Мнения: 5 468
Дамаянти, щом е за яслата - няма проблеми. Аз помислих, че за ДГ са ти обещали. И без номер става там...
Едно време Гери като я записах в яслата, също не ми дадоха номер. Когато й оправих документите с изследвания, направо отидох, занесох ги и ми казаха на другия ден да я водя.

# 102
  • София
  • Мнения: 6 743
Дамаянти, щом е за яслата - няма проблеми. Аз помислих, че за ДГ са ти обещали. И без номер става там...
Едно време Гери като я записах в яслата, също не ми дадоха номер. Когато й оправих документите с изследвания, направо отидох, занесох ги и ми казаха на другия ден да я водя.

Мерси много  Hug
Но се чудя друго.Тя наистина спомена, че проблема е с градината, но каза, че ако детето е на ясла там после автоматично отива в градината. newsm78 При вас не е ли така???Нали Гери ходеше някъде по едно време?Не и ли стои мястото???

# 103
  • Мнения: 5 468
При вас не е ли така???Нали Гери ходеше някъде по едно време?Не и ли стои мястото???
Гери ходеше в ясла, където няма детска градина. Само ясла.
Иначе съм чувала, че дори да е ходило в ясла с ДГ, трябва пак да се подаде молба, че продължава в тяхната ДГ.

# 104
  • София
  • Мнения: 6 559
Как е при нас. Записах децата на градина , когато бяха на 11 дни т.е., когато им излязоха актовете за раждане бяха извън групата ( за малко но извън, защото са родени в края на годината - октомври).
При нас има 3 групи ясла , в които има набори от 2004 до 2006 и само 1 група градина за набор 2004. През септември м.г. имахме родителска среща на яслата и изрично ни бе обяснено, че не е нужно да се подават нови молби, а  само като излязат списъците за градина ( към март- април 2007) сме длъжни да потвърдим писмено участието си и от септември 2007 сме на градина. За яслата съм подавала съвсем отделна молба 2-3 месеца преди да тръгнат на ясла
Т.е. не се преминава автоматично ( поне при нас и считам, че е редно да бъде така, защото те не са врачки да знаят ще продължите ли там или не).
Има нова наредба на бат Бойко ( не я тнамерих в сайта на общината), но директорката ни обясни новостите, касаещи класирането на децата за д.г.
1. Водещото е да са от микрорайона на градината ( т.е. от блоковете/къщите около нея)
2. Предимство има второ дете , ако първото вече посещава дадената градина ( близнаците са без предимство  Whistling)
3. Предимство имат деца инвалиди, пълни сираци и деца на родители инвалиди.
Преди н.г. ходих пак (щото съм нахална Blush) и ми казаха, че сме в групата вече, защото много деца са отпаднали поради една или друга причина. Списъците бяха готови в чернови вид и даже си записа, че ме е уведомила. Пак ми каза, че когато видим окачен официален списък на вратата е задължително писмено да потвърдим  .Това е при нас за набор 2004

# 105
  • Мнения: 3 861
няма да влизам в спорове за това хубаво ли е или не е 8 ОДЗ. На мен ми харесва за детето ми и случайно ми е под носа така че миналата година бях измежду истерично редящите се посред нощ и сега детето ми посещава ясли там. И е топло и е хубаво и нямам оплаквания засега никакви!

Въпреки това не ми се струва нормално да се виси по цяла нощ за ясла затова казах на колеги за проблема там и днес те снимаха репортаж по темаТА. иМАХ УДОВОЛСТВИЕТО ДА ГО МОНТИРАМ И УТРЕ щЕ ХБЪДЕ ИЗЛЪчЕН В СУТРЕшНИЯ БЛОК НА Бтв. аКО ПРОДУЦЕНТИТЕ ГО ХАРЕСАТ СИГУРНО щЕ МИНЕ И В ОБЕДНАТА ЕМИСИЯ. нА КОЙТО МУ Е ИНТЕРЕСНо да го гледа Peace

На мен лично ми беше интересно да го направя.  Wink

# 106
  • София
  • Мнения: 3 663
Не е за вярване просто, да се спи пред ДГ. Ами като тръгнат на училище, какво ще правите?

# 107
  • Мнения: 7 640
.............

На мен лично ми беше интересно да го направя.  Wink

може и да е полезно, т.е. освен да станем за смях, нещо да се проени Confused

# 108
  • Мнения: 9 990
няма да влизам в спорове за това хубаво ли е или не е 8 ОДЗ. На мен ми харесва за детето ми и случайно ми е под носа така че миналата година бях измежду истерично редящите се посред нощ и сега детето ми посещава ясли там. И е топло и е хубаво и нямам оплаквания засега никакви!

Въпреки това не ми се струва нормално да се виси по цяла нощ за ясла затова казах на колеги за проблема там и днес те снимаха репортаж по темаТА. иМАХ УДОВОЛСТВИЕТО ДА ГО МОНТИРАМ И УТРЕ щЕ ХБЪДЕ ИЗЛЪчЕН В СУТРЕшНИЯ БЛОК НА Бтв. аКО ПРОДУЦЕНТИТЕ ГО ХАРЕСАТ СИГУРНО щЕ МИНЕ И В ОБЕДНАТА ЕМИСИЯ. нА КОЙТО МУ Е ИНТЕРЕСНо да го гледа Peace

На мен лично ми беше интересно да го направя.  Wink


Лили, много би ми било интересно.Сега-градината не е никак лоша, разбира се.То навсякъде има доволни и недоволни.Да оставим наистина-това е друга тема.Аз просто  имам също поглед, имам и върху другите градини в района и смея да твърдя, че не отстъпват по нищо, даже напротив.
Та-проблемът в кватрала дойде от набор 2003.До този момент нямаше такива драми.Това съвпадна с бясното строителство и пренаселване на Бъкстон, Борово и Красно село, да не говорим и за това, че от съседни квартали идва наплив, по една или друга причина/ къде по слухове за градината, къде защото нямяло места в техните градини/Имаме една срутена градина на бул.Бъкстон посока Павлово-там около 2000г или по-рано-вече ми се губи... построиха бизнес-сграда.Останаха намалените също по това време групи на 67 градина/ там ясла няма/ 8 ОДЗ и 93 ОДЗ-на Кр. село/ бившата Зоя Космодемянская, които са от квартала, знаят.Това е за нашият периметър.Ако си бяхме старите блокове и население-така, както беше до около 2000г-нямаше проблем никакъв-поемаха се децата.Обаче-сега е безумие.Само около самото 8 ОДЗ вижта какво чудо е от ново строителство, имаше и кран надвисен над двора във времената, когато аз си взимах кухнята за детето... ooooh!Занем, че някъде там се корени проблемът, дано някога бъде решен.
Успех на всички "висяли" по опашките, защото, макар и лудост и нечовешко-все пак за децата си го правим и нямаме кой знае какъв избор.Ако аз бях до 8-мо и аз щях да се редя най-вероятно... ooooh!

# 109
  • София
  • Мнения: 11 703
Не е за вярване просто, да се спи пред ДГ. Ами като тръгнат на училище, какво ще правите?
Пак се спи само че пред училището.Това не е майтап,а действителността пред нашето училище около 24 май,когато става подаването на молбите за 1 клас.

Права е Пенелопа,че ако го нямаше това бясно строителство нещата щяха да са по-различни.Явно с нея живеем в съвсем близки райони...и мога да кажа,че много срутени и не до там срутени къщи се превърнаха в кооперации с по n-апартамента,а броят на градините и яслите си остана същия.

И въобще като чета тази тема започва да ме гони шубето,детето ми дали въобще ще бъде прието в детска ясла /към ОДЗ/ макар да сме вх.No 2 и директорката на нашето ОДЗ миналата година да е отказвала предварителния прием на молби /т.е. на такива за тази година/.

# 110
  • Мнения: 5 468
Не е за вярване просто, да се спи пред ДГ. Ами като тръгнат на училище, какво ще правите?
Пак се спи само че пред училището.
Ъъъ... стига бе. До тогава няма ли да се оправят нещата...

# 111
  • София
  • Мнения: 11 703
Не казвам,че няма да се оправят,просто обяснявам,че това с висенето нощно време се случва и пред училищата,не само пред детските заведения.
Иначе горещо се надявам докато дъщеря ми навърши 7 години и стане 1 клас,нещата да са се променили.
Апропо с баткото не сме висели пред градините!

# 112
  • Мнения: 9 990
Вчера същото си мислех за училищата.Нашият набор явно е проблемен-от 2003 нататък.В разговор с поне 5 директорки-все това ми казват и те-проблемът е от 2003 насам.Преди беше спокойно всичко.Аз усетих това още на първата ми година борба по въпроса.Усетих го и по движението в града, по всичко.Просто се пренаселихме, това е.И не искам никой да се засегне, не целя да обидя, просто констатирам, че половината от градинката вече именно от около този период говори на диалект не шопски.И ги познавам , разбира се, приятни хора, дошли да живеят тук, нямам против.Просто констатирам фактът, че май не раждаемостта е толкова скочила драстично, колкото пренаселването на този тип градове без някакъв строителен контрол, без вето-например разрешително за строеж на жилищна сграда да се издава след внимателно проучване на инфраструктурата...ама хайде...да не задълбавам...
Обаче-образованието-началното нали е задължително все пак.Т.е-Министерството ще одобри откриването на нови паралелки просто според мен.Там вече не е като в градините-да се иска и място за легла и т.н.И градините не са задължителни, а училището е, нали така...та все ми се струва, че няма как да оставят първолак неприет поради липса на места.Имаше един период, в който в езиковите гимназии се влизаше с ниски оценки и пак оставаха свободни места и попълваха от 5-6-10 класиране-докато попълнят бройката.Сега-за нашите борбата май ще е като навремето-или си с 6-ци и 5-ци, или нямаш шанс...за добро или лошо, може би така ще е, незнам...ще поживеем, ще видим Peace

Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 10:11 от пенелопа

# 113
  • София
  • Мнения: 11 703
Пенелопа напълно възможно е да се открият нови паралелки,но това няма да стане в "реномираните" учлища,те и без това са препълнени,а в такива,в които няма такъв наплив. Например нашето у-ще е основно и самата сграда е малка,къде да сложат още 1-2 паралелки.
Аз сега например се замислям дали да не подам молба и в още една ясла-55,там откъдето взимаме кухнята  newsm78?

# 114
  • Мнения: 9 990
Ти не се притеснявай от сега за реномираността.....На времето кой бяха двете училища-142 и 2, нали така....Бяхме се разделили на групички едва ли не-Сендовчета и Руското....Бяха си квалитетни, за тогава.След промените нещата позападнаха, та незнам, наистина незнам вече.Точно сега поглед над училищата нямам, но ще разуча, все още имам някои контакти.
А 55 коя градина беше? newsm78

# 115
  • София
  • Мнения: 11 703
Ти не се притеснявай от сега за реномираността.....На времето кой бяха двете училища-142 и 2, нали така....Бяхме се разделили на групички едва ли не-Сендовчета и Руското....Бяха си квалитетни, за тогава.След промените нещата позападнаха, та незнам, наистина незнам вече.Точно сега поглед над училищата нямам, но ще разуча, все още имам някои контакти.
А 55 коя градина беше? newsm78
Е аз бях във второ у-ще без да съм сендовче,ама то защото съм по-дъртичка  Laughing!Аз за реномираността не се притеснявам,веднъж го минах този път със сина ми,е той учи в "реномирано училище"  Embarassed.
А 55 е само ясла без градина там където е детската кухня и разнасят из целия район.

# 116
  • Мнения: 9 990
О, горе на Павлово, ясно, бях забравила...ма не е ли далечко...пък и е само ясла-после истерията с градината ти предстои...
Незнам, сложно е.Аз съм по средата някак и понеже ще съм с количка и дете, та се събират спирки вървене, аз не съм проблем, детето няма да издържи...та се целя в най-близките които са ми, иначе-няма смисъл никакъв да я местя Tired

# 117
  • София
  • Мнения: 11 703
Е затова подадох молба в ОДЗ-то,а и синът ми е бил там на градина и бях доволна.Другото ОДЗ е 8-мо,ама то ми е далеч и там е мисията невъзможна.
Иначе или пеша ще ходим или с кола.

# 118
  • Мнения: 4 970
ПО ББТ ще се прави предаване за истерията по записване  на децата в ДГ.Търсим  за участие майки,минали през този ужас през тази година.Оставяме телефон на водещата :0885 910 122 -Йоланта Попова.От понедленик до четвъртък идната седмица предаването ще се занимава само с тези проблеми.МОля обаждайте се, за да не си останем само с  коментарите тук и по опашките!

# 119
  • Мнения: 9 990
Велмарче, аз без опашки съм подала документи......през 2004 даже февруари беше, не януари.Но в далечна градина.Въобще не понечих да се редя за близката, защото далече ми е работата и нямаше да смогвам да прибирам детето.Още тогава изразих мнение по въпроса.Няма какво повече да се каже, истината е простичка.В някои квартали е пренаселено, без мисъл за  строеж на нова градина, а само на кооперации.Чудно-в градината на дъщеря ми нямаше опашки и истерия, а също е една от добрите за квартала в който е.Просто няма нови строежи там/е, има, ама са малко/.Няма новодомци, няма и да има особено, просто е така застроен на времето и това е.Та документи се приемат спокойно до март месец... HugГрупите са винаги пълни, пак остават желаещи, просто истерията липсва.Това е от мен, друго незнам какво да кажа... Hug

# 120
  • Мнения: 4 970
РАдвам се за теб и благородно ти завиждам Blush.Аз в4ера направих опит да подам молби в няколко ясли и ме гледаха меко казано странно Rolling Eyes като им се появих чак в  14ч Shocked.Ами - на работа съм и не мога да отида, а те едва ли не ми се скараха  и на вси4кото отгорре ми говореха доста надменно, сякаш са богове #2gunfire.МИсля днес да отида отново,макар че не се надявам да имам шанс SadА на мен на вси4кото отгоре ми отговаряха 4е детето ми ще е малко за яслена група( септември месец ще бъде на 1г и 2 месеца).НЕзависимо 4е по закон трябва да приемат деца от 10 месечна възраст -просто не им се занимава с по-малки деца.
Има ли някъде текста на закона за прием в детските заведения и условията за това?

# 121
  • Мнения: 9 990
Принципно всяка ясла май за себе си...процедира вече, незнам, не мога да им хвана края.Аз  на моята и подадох документи в годината, в която тръгна на ясла/2004 и тогава, когато подавах документите беше на годинка точно+-/, пуснах я на година и половина и в групата и половината деца бяха по-малки от нея....Не можах да я пусна на година и два месеца, защото не беше проходила, не за друго, а искаха пък при нас да са проходили... newsm78

А аз вчера минах през едната градина без никакъв проблем сутринта преди работа, а другата оставих за след работа-Директорката си беше на място, прие ми лично документите и си поговорихме за Нещата От Живота даже Hug/И в първата градина лично директорката си приемаше молбите/

# 122
  • Мнения: 5 468
velmar, в кои квартали искаш да я запишеш на ясла? Ако си в Надежда, нашата ясла 61-ва, приема по всяко време деца.

# 123
  • Мнения: 4 970
Живея в Стрелбище,но,живот и здраве ще се местим в Овча Купел.Та- там правих опити Rolling Eyes.МИсля обаче да подам молби и в Стрелбище/Ив. Вазов,тъй като ще ми е удобно  до работа.

# 124
  • Мнения: 4 970
Пенелопа,описваш процедурата като приказка.То така трябва да бъде де Wink.Късметлийка си Hug
Сега да не по4нете да се хвалите само Wink.Хайде- няма ли недоволни,които да се включат за предаването? ThinkingАз по обясними причини не мога да се участвам.

# 125
  • Мнения: 9 990
Факт са списъците и висенето по нощите.Това е, което знам, но аз лично не съм участвала в това.В градината, в която подадох слледобяд-67 на Бъкстон, минах и сутринта.Там казаха, че чакат от 3 през ноща.На практика се бяха събрали 17 души по списък, но си чакаха хората от през ноща и това е...Защо-незнам.Реших, понеже аз все пак кандидатствам за 2-ра група, да мина след работа просто.При втората градина, пак имаше събрали се, разбира се, бяха около 25.За 20 минути минахме всички, при все, че и там бяха спретнали списък, който обаче беше много смешен-половината от записаните в списъка ги нямаше-чакали са явно пред 8_мо например...И това ми се случи, без да вися пред градината.отидох, минах, взех си нимерчето, разменихме мнения на бързо и толкова.

Но познавам лично стояли и миналата година и сега по същият начин, от 2-3 часа нощем... newsm78Ч!ак такава късметлийка ли да се чувствам, незнам.Но както казах, при мен случаят е малко по-различен-аз търся градина с освободено място за 2-ра група, не участваме в класиране някакво за първоначален прием.Моето си е пак драма и сложно-зашото чакаме някой да се откаже на практика.

# 126
  • Мнения: 5 468
Хайде- няма ли недоволни,които да се включат за предаването?
При варненските майки има недоволни, само не знам, дали има такива ентусиастки при тях, да дойдат до тук, за да говорят в предаването. Пиши в тяхната тема.

Живея в Стрелбище,но,живот и здраве ще се местим в Овча Купел.Та- там правих опити Rolling Eyes.МИсля обаче да подам молби и в Стрелбище/Ив. Вазов,тъй като ще ми е удобно  до работа.
За ясла няма ли да ти е по-удобно да е по-близо до вас? Иначе трябва да го друсаш от вас до яслата и обратно всеки ден. А ако ти е до блока яслата - оставяш го вътре и с ръцете в джобовете продължаваш Simple Smile.

# 127
  • Мнения: 5 140

Живея в Стрелбище,но,живот и здраве ще се местим в Овча Купел.Та- там правих опити Rolling Eyes.МИсля обаче да подам молби и в Стрелбище/Ив. Вазов,тъй като ще ми е удобно  до работа.
За ясла няма ли да ти е по-удобно да е по-близо до вас? Иначе трябва да го друсаш от вас до яслата и обратно всеки ден. А ако ти е до блока яслата - оставяш го вътре и с ръцете в джобовете продължаваш Simple Smile.


Съгласна съм с Ню.
Гледай детската или яслата да ти е близо.
От опит споделям, че си е гърч да ходиш до друг квартал за да водиш детето.
Велмар в коя Овча Купел ще се местите - новата или старата?

# 128
  • Мнения: 4 970
До поликлиниката на МОнтевидео- мисля че се води ОК1 newsm78
Препоръчайте ми някое ОДЗ в квартала,че ги знам само като номера.А и много отзиви няма за тях Rolling Eyes.ПОне да знам къде да опитвам по-настойчиво PraynigКОства ми разхождане до там,но..ще ходя колкото е нужно, стига да успея

# 129
  • Мнения: 5 140
ОДЗ не мога да ти препоръчам, аз съм в старата част на О.К.
А иначе в Стрелбище къде си я записала?
Съвета ми е - разучи къде около вас има и я запиши там, ще изнервиш детенце ако го водиш с градски транспорт.

# 130
  • Мнения: 4 970
ОДЗ не мога да ти препоръчам, аз съм в старата част на О.К.
А иначе в Стрелбище къде си я записала?
Съвета ми е - разучи къде около вас има и я запиши там, ще изнервиш детенце ако го водиш с градски транспорт.
Още не съм подавала молби в Стрелбище.МИсля днес да се пробвам.Иначе транспорта не е проблем , тъй като съм с кола,но- наистина ще е изнервящо в задръстванията към центъра Rolling Eyes да гоня график и за яслата и за работа

# 131
  • София
  • Мнения: 660
Аз подавах документи за предучилищна,но не съм разбрала, че трябва да се редя по опашки рано-рано. Всички останали родители са чакали от 4.30 да отвори градината / №16 Павлово/
 Та нямам идея какво ще се случи сега.

# 132
  • Мнения: 9 990
А защо не записа детето на предучилищна направо към училището, към което сте се насочили, нямаше ли да ти е по-лесно?Пробвай и там!Проблем се явява този момент, когато въведоха задължителната предучилищна.Деца, не ходили на градина изведнъж правят наплив в градините за това нещо...Отделна група ли се сформира-не ми е много ясно, допълнителна ли? Thinking

# 133
  • Мнения: 5 468
Та нямам идея какво ще се случи сега.
Аз не знам що си мисля, че за предучилищните ще е по-лесно, защото имаш избор в детска градина или в училище да го запишеш. Там вече и училищата поемат част от децата, така че места не може да няма. Нали е така?

# 134
  • Мнения: 9 990
Я малко ми разяснете за тази преучилищна-та-след 4 група следва, нали така?Ако запишеш към градина детето-то как да има места, при положение, че самите деца от градината, които са си вървели през годината си заемат тези места?Хайде-да се откажат половината/ както аз се надявам да се откаже някое, ама май не се отказват толкова лесно? Thinking/Та-нова група ли се сформира, специална-за предучилищна? newsm78

# 135
  • София
  • Мнения: 3 421
Я малко ми разяснете за тази преучилищна-та-след 4 група следва, нали така?Ако запишеш към градина детето-то как да има места, при положение, че самите деца от градината, които са си вървели през годината си заемат тези места?Хайде-да се откажат половината/ както аз се надявам да се откаже някое, ама май не се отказват толкова лесно? Thinking/Та-нова група ли се сформира, специална-за предучилищна? newsm78

Ами в нашата детска градина - има една трета група и една която се води трета, но реално в нея има три възрастови групи(експериментална е). Така за двете четвърти групи отива едната цялата трета и част от децата навършили 6 год. от експерименталната група.
Така остават малко места и за нови деца.
По принцип може някое дете да се откаже и да отиде в предучилищна в училище, но аз не съм чула в нашата детска да има.

# 136
  • Мнения: 9 990
А как се получават бройките за групите-например-защо е само една трета група?Нали за първа има 4 или три групи или поне две, различно.Та-две първи групи  да речем после стават две втори, две трети и две четвърти, нали така? newsm78

# 137
  • Мнения: 3 537
Ние миналата година имахме късмет за яслата и го приеха с 42-ри номер в 8-мо ОДЗ, бяха общо 60 деца,та добре,че няма да имеме проблем и за градина. Praynig
Оня ден една позната се е редила,но за градина, от 17 ч предния ден,и е взела 4-ти номер.Директорката след това казала,че дори и 1-ви номер почти няма шанс да влезне.... Shocked ,за градина ,не за ясла....

# 138
  • Мнения: 9 990
Явно няма разпределение и ясленчетата, като минат автоматично в градината-места не остават.Нашите ясленчета се разпределят в две групи/ защото от една яслена група децата са на различна възраст и различно преминават в градината-т.е.-като навършат 3г/Така има място -половината от бройката е за "външни" деца, не посещавали яслата.Сега половината от групата на дъщеря ми е от яслата и другата половина-външни.
Друго се сетих, на времето, бях подала документи в 8-мо ей така, въпреки, че знаех, че няма да я запиша там, защото не ми е най-удобната за мен градина/ това и в миналогодишната тема го нищихме/Бях взела номер 43 и не видях детето в списъка на приетите за ясла тогава...защо ли така се получи? Thinking

# 139
  • Мнения: 5 468
В градината, която сега записах Гери има ясла, но там децата са 32 на брой в две групи, а в детската градина са 213 деца. Така че явно с нетърпение чакат новите, защото само от яслата, няма да си покрият местата в никакъв случай.

# 140
  • София
  • Мнения: 11 703
Аз подавах документи за предучилищна,но не съм разбрала, че трябва да се редя по опашки рано-рано. Всички останали родители са чакали от 4.30 да отвори градината / №16 Павлово/
 Та нямам идея какво ще се случи сега.
Я ти си подала молба при нас/детската градина е близо до нас де това имам предвид/!

# 141
  • Мнения: 9 990
В градината, която сега записах Гери има ясла, но там децата са 32 на брой в две групи, а в детската градина са 213 деца. Така че явно с нетърпение чакат новите, защото само от яслата, няма да си покрият местата в никакъв случай.

Ню, а в градината в която аз подадох сега документи-яслените групи са 4 за сметка на градински.Директорката каза, че са я натиснали много за тези яслени групи и са и изяли места за градински деца... Thinking

# 142
Престанете да злобеете и злорадствате по ОДЗ 8 ДЕТЕТО МИ ДО МИНАЛАТА ГОИДИНА БЕШЕ ТАМ И СЪМ МНОГО ДОВОЛНА ОТ ДОИРЕКТОРКАТА И ОТ ПЕРСОНАЛА ПО РАЗБРАНИ ХОРА ОТ ТЯХ НЯМА.ДЕТЕТО МИ Е ОСТАНАЛО С ТАКИВА ДОБРИ ВПЕЧЕТЛЕНИЯ И СПОМЕНИ ЗА ТАЗИ КРАСИВА ДЕТСКА ГРАДИНА И СЕГА КОГАТО Е 1 КЛАС СЕ ГОРДЕЕ ЧЕ Е ПОСЕЩАВАЛО ТАЗИ ГРАДИНА.ХОРАТА СА СИ ПРАВИ ДА СЕДЯТ И ДА ЧАКАТ ВСЕКИ МУ СЕ ИСКА ДА Е В ТАКАВА ДОБРА БАЗА ДА Е ДЕТЕТО МУ .

# 143
  • София
  • Мнения: 38 476
Утре отивам да се боря пак с целия квартал - Младост3 и 2, пък ако и тоя път не ме огрее -т.е. не ми потвърдят че ще приемат Габи пролетта или поне есента ще пиша до Софийската община!

# 144
  • Мнения: 9 990
Престанете да злобеете и злорадствате по ОДЗ 8 ДЕТЕТО МИ ДО МИНАЛАТА ГОИДИНА БЕШЕ ТАМ И СЪМ МНОГО ДОВОЛНА ОТ ДОИРЕКТОРКАТА И ОТ ПЕРСОНАЛА ПО РАЗБРАНИ ХОРА ОТ ТЯХ НЯМА.ДЕТЕТО МИ Е ОСТАНАЛО С ТАКИВА ДОБРИ ВПЕЧЕТЛЕНИЯ И СПОМЕНИ ЗА ТАЗИ КРАСИВА ДЕТСКА ГРАДИНА И СЕГА КОГАТО Е 1 КЛАС СЕ ГОРДЕЕ ЧЕ Е ПОСЕЩАВАЛО ТАЗИ ГРАДИНА.ХОРАТА СА СИ ПРАВИ ДА СЕДЯТ И ДА ЧАКАТ ВСЕКИ МУ СЕ ИСКА ДА Е В ТАКАВА ДОБРА БАЗА ДА Е ДЕТЕТО МУ .

Предлагам да спрем с това 8-мо вече, а?
Никой не злобее Rolling Eyes
Има и други добри градини, нали така?
За всяка си има доволни и недоволни, както в 8-мо, така и в нашата/ където пък аз съм крайно доволна, други не спират да мрънкат!/

Дайте по същество да си говорим Peace

Та-някой има ли обяснение как така с порастване на децата, групите намаляват?Защо за първа група са например 4 групи, а трета група вече е само по  една на места?Как се получава това? Thinking
Отделно-Дилянка, незнам за какво  потвърждаване може да става въпрос.Официално списъците с приетите деца излизат лятото/ май-юни-юли даже/
Относно номерата, които полуаваме при записване-гарантирано ли е че този номер вкарва, ако е до бройката за прием.Т.е.-ако има 60 свободни места, това означава, че номера от 1 до 60 са вътре, нали така?Следва потвърждаване на родителите, че искат децата да посещават градината, ако има отказали се-попълват от останалите под чертата, нали така?Защо на места се получава така,че тази номерация май не играе? ThinkingКакво всъщност е важно в тези случаи, когатономерът ти е 50, а не са приели детето? ThinkingИма такива случаи... Thinking

Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 17:58 от пенелопа

# 145
  • София
  • Мнения: 11 703
Престанете да злобеете и злорадствате по ОДЗ 8 ДЕТЕТО МИ ДО МИНАЛАТА ГОИДИНА БЕШЕ ТАМ И СЪМ МНОГО ДОВОЛНА ОТ ДОИРЕКТОРКАТА И ОТ ПЕРСОНАЛА ПО РАЗБРАНИ ХОРА ОТ ТЯХ НЯМА.ДЕТЕТО МИ Е ОСТАНАЛО С ТАКИВА ДОБРИ ВПЕЧЕТЛЕНИЯ И СПОМЕНИ ЗА ТАЗИ КРАСИВА ДЕТСКА ГРАДИНА И СЕГА КОГАТО Е 1 КЛАС СЕ ГОРДЕЕ ЧЕ Е ПОСЕЩАВАЛО ТАЗИ ГРАДИНА.ХОРАТА СА СИ ПРАВИ ДА СЕДЯТ И ДА ЧАКАТ ВСЕКИ МУ СЕ ИСКА ДА Е В ТАКАВА ДОБРА БАЗА ДА Е ДЕТЕТО МУ .
Първо се регситрирай и тогава раздавай квалификации кой злобее и кой не!Аз не прочетох злоба по адрес на 8 ОДЗ,просто там се създава излишна истерия,понеже района е пренаселен и няма достатъчно детски заведения в този район.А-а-а да и е база на университета.
Радвам се че детето ти е доволно от 8 ОДЗ,моето пък от 37 ОДЗ,където също е трудно да се влезне в детската градина,но не съм тръгнала да обяснявам,че другите злобеят,защото видиш ли сме чакали от ранни зори,че детето ни да има по-голям шанс да влезне там.

# 146
  • Мнения: 5 468
Ню, а в градината в която аз подадох сега документи-яслените групи са 4 за сметка на градински.Директорката каза, че са я натиснали много за тези яслени групи и са и изяли места за градински деца... Thinking
Не знам, защо е така при нас. Може би, защото има цяла ясла, която въобще не е малка, наблизо. Отсреща срещу градината има още една градина и вътре, може би, има ясла... не съм запозната, не ме е и интересувало, защото за ясла търсех такава, която да ми е по път за работа и близо до улица, за да мятам едва ли не от маршрутката Гери Joy.
Сега вече критерия е друг, а и тя ходи стабилно, не я влача на ръце, а и градината е по-близо до нас. Пак ще ходим кога с маршрутка, кога с кола, но след 5 мин. ще бъдем там.

# 147
  • Мнения: 141
Мога да дам малко по-компетентен отговор, от кухнята взет, на всички интересуващи се.  Peace
От 3 януари ще се приемат молби за родените 2004 година деца, т.е. на тези, които през 2007 година им предстои да навършат 3 годинки.
На всички, които са подали молби до края на май 2006 година в градина (ЦДГ), входящите номера се запазват, но в някой от първите дни на януари трябва да потвърдят молбите си при директорката на детската градина, в която са подали молбата.
От 3 януари молбите ще се завеждат с входящ номер от последния подаден до края на май 2006 година. Т. е. ако последният номер тогава е 25 сега трябва да се започне от 26.
За родените през 2004 година деца не би трябвало да са приемани молби след 1 юни 2006 година.
Молби за деца, родени 2005 и 2006, че и 2007 година, не се приемат в детските градини. В яслите и в обединените детски заведения (ОДЗ), в които има ясли - да, но в детските градини (ЦДГ) - не. Naughty
Ако някой има въпроси, готова съм да отговарям. Hug
Моите деца са родени на 23,12,2003 и аз подадох молба след като навършиха 3 години. Коментара на директорката беше, че е трябвало да подам молба в началото на 2006, т.е. в годината, в която навършват 3 г, независимо, че са родени една семица преди края на соъответната година. Честно казано бях изумена от това правило.
По твоите и нейни/на директорката/ обяснения излиза, че няма шанс за моите деца да ходят на градина. Освен ако не се освободи място във вече създадените групи. Но аз имам близнаци и така тази възможност се свежда до нула. Снощи четох до сред нощ Закон за народната просвета и куп други документи, но никъде не намерих Правилник съдържащ конкретна информация за всички изисквания за прием във детска градина.
Щом черпиш от извора, би ли ми посочила от къде мога да се информирам за правата и задълженията си свързани с приемане на децата ми в детска градина.

# 148
  • Мнения: 9 990
Ана, така е.За това са създадени принципно тези набори.Работи се с набор 2002, 2003 и т.н.Няма значение че дете е в самото начало-първите дни на януари родено или в последните дни от годината.И моята дъщеря е малко в тази графа.Раждана е началото на годината, но е набор 2003 и точка.В градината беше прехвърлена в годината, в която навърши 3 г., но чак септември месец, когато се сформираха групите все пак.Тази година е първа група в градината, въпреки, че би могла да е и втора-почти на 4 годинки е без малко.Иначе принципно можех да говоря да я местят по-рано-на пролет още, но за мен лично нямаше смисъл и я пставих да си върви с набора.
Същата дилема стои и с пускането на училище и всеки вече преценява там как да стане-дали да е с по-малките или с по-големите, еднагодина да се измести... Peace

Относно сегашното ти положение-тежко е-трябва да чакаш да се освободят две места на куп и да няма май пред вас други желаещи.Дано поне се ползвате с предимство като с близнаци, незнам.Аз чакам сега същото на практика-някой да се откаже, за да мога да я преместя.Съответно-моето дете ще оваканти място за някое друго чакащо за нашата градина и така...уповаваме се на късмета вече тук.Именно по този повод у мен възникна въпросът, как така с възрастта намалява броят на групите, както съм описала по-нагоре. Thinking

# 149
  • гр.София
  • Мнения: 4 153

 Само,да ви кажа за предучилищната- за родителите е по-изгодно децата да останат в градината, в позната обстановка и целодневно гледане. В училищата са само до обяд-после всеки да се оправя сам с дечкото!
 За моя първокласник дежурихме цялата рода 3 денонощия пред уч-ще. Безумие!
 А ви чета, т.к. след година и нас ни чака търсене на ясла. Много ме е яд,4е баткото и малката не се застъпиха, за да имам шанс за едно прекрасно ОДЗ-2, в кв " Гоце Делчев".Там е пълно обаче за години напред, а аз подкупи не смятам да давам.
 Успех на всички!

# 150
  • Мнения: 7 821
Няма значение, че децата ти са родени края на годината. Моя Дани също е роден на 9.12, Молба се подава в началото на годината. Така той тръгна в първа група преди да е навършил 3 години – Септември, 2006. Също както е при Молбите за училище. Децата ни ще тръгнат на 6г, нали няма да чакаш твоите да навършат 7 за да ги запишеш  Wink Peace .

Пенелопа, не знам защо в някой градини в 4 група, групите намаляват  Rolling Eyes . Единственото, което ми идва на акъла, е че някой деца ги отписват за да ходят предучилищна в училищата.

# 151
  • Мнения: 9 990
Намаляват не само 4 група,а и 3, ..излиза, че се отказват ли, що ли?Пък аз свободно място за по-голямо дете не мога да намеря, странна ми е работата.Директорката в едната градина точно това ми каза-имам само една 3-та група, нямам как да приема дете в 3-та група... ooooh!А как има една трета, като има 3 втори?Сега си обяснявам-сегашните в 3-та група явно са били просто по-малко като брой и при първи прием и така си вървят...т.е. тогава са се откривали само по една две групи-възможно ли е-та това е преди две години...три...тогава вече си имаше наплив от деца, какъо казах-от 2003 е истерията май, така поне казват директорките... ooooh!незнам, съвсем се обърках вече.

# 152
  • Мнения: 7 821
Намаляват не само 4 група,а и 3, ..излиза, че се отказват ли, що ли?Пък аз свободно място за по-голямо дете не мога да намеря, странна ми е работата.Директорката в едната градина точно това ми каза-имам само една 3-та група, нямам как да приема дете в 3-та група... ooooh!А как има една трета, като има 3 втори?Сега си обяснявам-сегашните в 3-та група явно са били просто по-малко като брой и при първи прием и така си вървят...т.е. тогава са се откривали само по една две групи-възможно ли е-та това е преди две години...три...тогава вече си имаше наплив от деца, какъо казах-от 2003 е истерията май, така поне казват директорките... ooooh!незнам, съвсем се обърках вече.
Да възможно е. При синовете ми има по 2 групи 2-ра, 3 и 4-та, но 3 първа. Обаче тази година няма да има пак 3 първа, просто има място за още една група и когато както се падне. Не знам дали обясних добре - Септември ще има 2 първа, 3 втора и по 2 трета и четвърта.
Иначе колкото и да е трудно все има отказали се деца, в групата на големия ми син и тази година записаха 2 нови деца, така че не губи надежда.

# 153
  • Мнения: 9 990
Пък в групата на дъщеря ми приети бяха 33 деца, сега са 27 по списък...останалите-незнам къде са, честно,,,утре ще питам дали са отказали се, или просто не идващи, ама от началото не са идвали...незнам...

# 154
  • Мнения: 141
Децата ни ще тръгнат на 6г, нали няма да чакаш твоите да навършат 7 за да ги запишеш  Wink Peace .


Все пак става въпрос за детска градина, а не за училище. Лично познавам доста деца, които са тръгнали на градина през месеци различни от началото на учебната година.

Явно ще трябва да търся сериозни връзки, защото на всичкото отгоре, даже и да открия вратичка в законите, директорката изисквала "спонсорство" за да съдейства. Оказа се, че кварталната детска градина е от тузарските.

А дали някой може да ме насочи къде да почета малко повече закони, правилници и т.н.

# 155
  • Мнения: 9 990
Ана, така беше до сега.От тази година се приема стриктно по набор, аз така разбрах поне... Thinking

# 156
  • Мнения: 141
Ана, така беше до сега.От тази година се приема стриктно по набор, аз така разбрах поне... Thinking

Ще я видя аз таз работа Wink  Crossing Arms

Не може да няма начин децата да започват да ходят на градина от II или III група... В края на краищата живеем в свободна  държава.

# 157
  • Мнения: 4 970
Аз в4ера минах през една ясла в квартала и  на гьрба на молбата има6е анкета ъа семейството на детето ß кзде работят майката и ба6тата и с какво биха могли да подпомогнат  заведението Shocked.Еß все бях 4увала ъа тия не6та ама сьвсем в писмен вид- не вярвах 4е има ooooh!

# 158
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Ана, така беше до сега.От тази година се приема стриктно по набор, аз така разбрах поне... Thinking

Ще я видя аз таз работа Wink  Crossing Arms

Не може да няма начин децата да започват да ходят на градина от II или III група... В края на краищата живеем в свободна  държава.
Смисъла на това да се приемат молби за определен набор е да не вземат предварително документи на много малки дечица. Ако детето е по-голямо от въпросния набор ще приемат документите.

# 159
  • Мнения: 9 990
Ана, така беше до сега.От тази година се приема стриктно по набор, аз така разбрах поне... Thinking

Ще я видя аз таз работа Wink  Crossing Arms

Не може да няма начин децата да започват да ходят на градина от II или III група... В края на краищата живеем в свободна  държава.

Ми то и аз за това се боря-детето ми да бъде прието във 2-ра група тази година, ама нали ти казах-чакаме да се освободи място евентуално...това е...Иначе-може, не е да не може. Confused

Относно описанието на работата на родителите-да, искаха ми  такова в 8 одз на времето, а чак след приема на детето в сегашната му градина.Но за подпомагане-на родителските срещи се обсъжда всичко, така предварително, на все още неприето дете-не.
А на някои искаха ли им бележка от педиатър?И за какво е тя?В едната градина оня ден ми поискаха, аз нямах, но ми казаха, че мога по-късно да занеса. Thinking

# 160
Никога никоя директорка не знае кога и колко деца ще и напуснат.Вярно е,че те приемат по голям брой деца,защото се страхуват от съкращения тъй като щом падне броя на децата под необходимата средна, групата се разформирова.Моят съвет е подавайте молби и проверявайте.

# 161
  • Мнения: 9 990
Разбира се-това е така и това и правим, подаваме...и чакаме на късмета Hug

# 162
  • Мнения: 167
Здравейте,
искам да попитам има ли някой с информация как стоят нещата в 27-ОДЗ "Детска китка" в НАДЕЖДА 1-ВА ЧАСТ.
Директорката е в отпуска до 14.01. и нямаше как да разбера има ли смисъл да подавам молба. Иначе молбите ги приемат от 15.01.

# 163
  • Мнения: 532
Да успокоя всички майки за 14 - ОДЗ "Карлсон" в ж.к. Младост 2 ,че говорих преди малко лично с директорката и всички дечица,които са подали молби не се налага пак да подават нови молби.Важат молбите подадени до сега.Просто през юни ще излязат списъци с новоприетите дечица  и тогава родителя трябва да потвърди.

# 164
  • Мнения: 327
Здравейте момичета.
Аз подадох молба в 43-то ОДЗ кв.Гоце Делчев, номер 52 сме. Дали имаме шанс да ни приемат за ясла????? newsm78 Само там съм подала и ако не ни приемат.... ooooh!
Иначе бях подала молба там още м.05.2006, и сега им казах че съм подала вече и ще го имат в предвид, но.... просто ме записаха под номер 52 и толкоз!!!Дали да ходя пак и да се разправям или да изачкам класирането м.юни и тогава???
А като питах по ред на номерата ли приемат - отговора беше - не. А по какъв критерии тогава приемат... май пак всичко е субективно!!!

# 165
  • Мнения: 5 468
Sunsunny, защо не подадеш молба още в една ясла? 52 номер не е отчайващ за ясла, но не е и обнадеждаващ. Въпреки, че ако приемат 100-150 деца в тази ясла, твоето ще е вътре и още как...
Не знам, защо си мисля, че все пак номерата имат значение.

# 166
  • София
  • Мнения: 2 356
За 52 номер почти съм сигурна ще си вътре.
В сегашната ясла бяхме номер 89 и след 2 месеца ни се обадиха. Така, че споко, Sunsunny, имаш шанс.
Освен това, аз бях подала на 3 места, а почнахме в една. На другите места се освобождава дупка и някой мърда по- напред.

Последна редакция: пт, 05 яну 2007, 16:43 от дъщерята на Мистрал

# 167
  • Мнения: 327
Обнадеждихте ме, момичета  Hug
Обаче въпроса е, че не знам колко деца за ясла приемат?????
Колко групи и по колко деца има във групите/навсякъде ли са около 20/????? newsm78

# 168
  • Мнения: 1 209
в яслите които аз "преслушах " са по 35-36 в група, обикновено по 2 яслени.

# 169
  • Мнения: 5 468
в яслите които аз "преслушах " са по 35-36 в група, обикновено по 2 яслени.
newsm78 Това са страшно много деца за тяхната възраст на едно място...
В нашата група бяха 20 деца, но се събираха по 15 максимум.

# 170
  • София
  • Мнения: 2 356
В нашата официално никой не ми е казал колко са, но на списъка на шкафчетата са 20. Смятам, че поне половината са болни през различните дни. Чувала съм за ясли с по 30 деца, но се чудя как става това - нали леглата са определен брой и вероятно са регламентирани от общината  Thinking

# 171
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Миналия ден говорих с директорката на 70 ОДЗ в Младост 3. В момента, там, в яслената група са записани 32 деца. Повече от колкото е възможно по регламент, защото разчитали, че винаги има заболеваемост и не всички деца са на ясла. Имали 28 креватчета в спалното помещение.

# 172
  • София
  • Мнения: 329
На мен в 1 одз ми казаха че яслата била само с една група, но не се знаело от колко деца щели да я сформират  newsm78 колко абсурдно звучи това само  Hug

# 173
  • Мнения: 1 187
Oх,и аз днес ходих до Павлово,подадох за ясла в 37 ОДЗ и сме 127 номер.. Директорката каза,че е било някаква лудница на 3-ти.За набор 2005 трябвало миналата година да подам  ooooh! Остава да чакам списъците през юни,но и тогава няма е да много ясно,защото едно дете може да е прието в 3 ясли и ако родителя му не сметне за нужно да информира останалите 2,че няма да бъде там детето му,нещата не знам как ще влязат в ред. Crazy Ще се ходи през ден- два до яслата-някакъв ужас!
Подадох и в 55-та ясла,там поне съм 57 номер..за две групи по 16 деца-види ми се,че по-имам шанс.

Многознайница дай малко инфо ако знаеш нещо по въпроса за тези две ясли..значат ли нещо тези номера въобще..? Tired

# 174
  • Мнения: 9 990
.....Остава да чакам списъците през юни,но и тогава няма е да много ясно,защото едно дете може да е прието в 3 ясли и ако родителя му не сметне за нужно да информира останалите 2,че няма да бъде там детето му,нещата не знам как ще влязат в ред. Crazy ......................

Многознайница дай малко инфо ако знаеш нещо по въпроса за тези две ясли..значат ли нещо тези номера въобще..? Tired

Когато се прави класирането се изнасят списъци/ лятото/ на входа на градината.Отивате там и виждате детето си.Обаче, ако не искате да е в тази градина, защото е прието в друга-не потвърждавате.И детето отпада.Поне така беше до сега.То прави място за следващият по спиък, който се уведомява обикновено по телефона.Това е.

# 175
  • София
  • Мнения: 11 703
Извинявай за въпроса,ама ти от Надежда всеки ден до Павлово ли ще водиш детето?
Сега за 37 ОДЗ.Не знам номерата доколко важат.
Но ние бяхме от "среднощните ентусиасти".По-точно мъжът ми се нареди там призори и е бил N2.А N1 е била майка,кандидатстваща и за 8 ОДЗ /бързо да си признава коя е/.Определено не е било такава лудница,каквато очаквахме.Ако тези номера важат е логично дъщеря ми да я приемат,макар да е набор 2005.На него директорката не му е казала да има проблем затова, че сме 2005 година.
А на теб какво ти каза,че един вид нямате шансове ли?А защо, защото сте N127 или защото сте набор 2005?
В 55 ясла ще подам в понеделник,но предпочитам 37 ОДЗ,синът ми е бил там,само че в градината.
За 55 ясла заявление ли подаваш или молба свободен текст?
А знаеш ли в 37 ОДЗ колко яслени групи са и по колко деца?

# 176
  • София
  • Мнения: 2 768
майчета, а знаете ли тази система с компютрите кога ще бъде въведена? нали спрягаха по медиите че ще има единна компютърна система и от там ще насочват детето ти в най-близката ясла в твоя микрорайон... една майка днес ме убеждаваше че вече започнала да действа но на мен въобще не ми се вярва нашите управници толкова бързо да се организират Thinking

# 177
  • Мнения: 959
А някой има ли инфо за ОДЗ ``Звънче``? Какво е положението там?

# 178
  • Мнения: 5 468
А някой има ли инфо за ОДЗ ``Звънче``? Какво е положението там?
Къде се намира, кой номер е?

# 179
  • Мнения: 959
Намира се в Гоце Делчев, а номера го забравих  Embarassed

# 180
  • Мнения: 7 384
майчета, а знаете ли тази система с компютрите кога ще бъде въведена? нали спрягаха по медиите че ще има единна компютърна система и от там ще насочват детето ти в най-близката ясла в твоя микрорайон... една майка днес ме убеждаваше че вече започнала да действа но на мен въобще не ми се вярва нашите управници толкова бързо да се организират Thinking
  Нещо не съм ли разбрала за тая единна компютърна система или се замисля поредната глупост в образованието. newsm78 Какво значи да ми се насочи детето в най-близката ясла в моя микрорайон????? Ами аз имам ли право на избор за собственото си дете или трябва някой друг да взима решение кой,кога и как ще ми гледа детето?Извинявам се ,ама не съм закрепостена за района ,в който живея нито ще позволя на някой друг да определя мястото ,където ще се отглежда детето ми. Mr. Green #Cussing out Свободната конкуренция според мен повишава качеството на отглеждане на децата.Като ще ги разпределя някой та всички да имат бройка в ДЗ и те са спокойни ,че няма да ги закрият или съкратят каква е ползата за детето ми??? Моята цел не е само детето ми да е прието на всяка цена,а да бъде и добре възпитавано и гледано,образовано.
               Не съм съгласна да ми се отнемат правата,свързани със собственото ми дете. Mr. Green

# 181
  • гр.София
  • Мнения: 4 153

 ОДЗ №2-" Звънче" Peace

# 182
  • София
  • Мнения: 38 476
Компютърна система в градините - ха ха ха. В някои градини нямат дори и компютри, а където имат не са свързани с интернет. Каза ми го една директорка. По простата причина че едвам си плащат другите разходи. Държавата сигурно чака ЕС да отпусне пари. Ама това кога ще стане...

Общи условия

Активация на акаунт