как се обръщате към свекито

  • 4 395
  • 117
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 168
е много е трудно наистина да си пречупиш езика и да кажеш "майко", аз още не мога и по име да и кажа ужасно.Мъж ми след 1год ме попита как да се обръщам към родителите ти и аз му казах както намериш за добре-казва им вече майко и татко , аз още не мога...

# 61
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Макар и рядко, обръщам се към нея с "Лельо, Ани".

Още в началото й обясних, че "майко" няма да й казвам  Confused

# 62
  • Мнения: 409
На моята и казвам маме, мами, мамо. На нея мога да й кажа всичко, чуствам я много близка. Жената толкова много ми помага, че нито за миг не съм си помислила да я наричам по друг начин. Имаме от време на време разногласия и то само защото едно време децатата са се гледали по един начин, а сега вече са по друг  Peace

Пък на свекър ми, едва си "извъртам" езика да му го кажа, не го чуствам така както свекърва ми. Винаги моето "татко" виси във въздуха много "тъпо" Embarassed

# 63
  • Мнения: 11 003
Никак не се обръщам, започвам да й говоря директно.

# 64
  • Мнения: 1 146
За 'майко' и дума да не става. Самата тя ми каза - имаш една майка, на мен така няма да ми казваш, даваш направо по име. И аз така си карам.

# 65
  • Мнения: 94
много си права...
"Майко"- на майка ми казвам," лельо"- на лелите ми," госпожо"-на непознатите жени, някой от тях ги виждам за пръв и за последен път.Кажете ми къде се класира свекърва ми ,след като дори когато се налага да и говоря нещо, не мога да гледам ,нито в буквален ,нито в преносен смисъл.Обръщението показвало уважение-немога да се изкривя и да бъда лицемерна, т .е ."добре възпитана".

# 66
  • Мнения: 126
Никак не се обръщам, започвам да й говоря директно.
Никак.Тя ми е казала да не и казвам свекърва,да не се обръщам към нея с майко,но не ми е казала как да и викам  newsm78Не може да и се угоди на тая жена HugМа и аз не държа да го правя JoyНаправо започвам разговора ако въобще говоря с нея,повече тя ме пита нещо Wink

# 67
  • Мнения: 2 587
По-често никак,но когато няма начин лельо Захи(казва се Захарина)

# 68
  • Мнения: 98
Викам й "майко",но не влагам никакви синовни чувства в това обръщение.
И аз така.

# 69
  • Мнения: 1 485
Всеки има една майка,която има неотменното право да бъде наричана така!Не мисля,че е редно да кажеш на напълно непозната жена"майко"!Казвам и лельо Ема и това е,не и е приятно от самото начало,но това е. Naughty Crossing ArmsТова са отживелици,на които не трябва да се робува!

# 70
  • у дома
  • Мнения: 965
И аз съм от тия дето я лельосват, затова пък мъжа ми казва на майка ми-Натали  Crazy

# 71
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
казвам и майко.започнах да се обръщам така към нея година преди още да решим да се женим.на свекър ми казвам татко.и двамата заслужават тези обръщения.помагат ми страшно много а и ме обичат като тяхно дете.никога не съм чула лоша дума от тях.а за това че си имам една майка си е така.любовта към четиримата е различна.а и към моята майка се обръщам с дудо,бъбрече,котко а към баща ми-дебел. Joy

# 72
  • София
  • Мнения: 1 230
Така и не стигнахме до разговор как да я наричам. С мъжа ми се оженихме, когато бях в 7ми месец, доста набързо и само с 5 човека: ние двамата, кумовете и мъжа на кумата, който беше фотографа. Все още ми е жал за него, с 2 фотоапарата и 1 камера, как се оправи не знам Wink В последствие се оказа, че по случайност сме се оженили на датата на сватбата на свекъра и свекървата. Почерпихме семействата поотделно. Криво ми е всеки път като се видим и все се заканвам следващият път да я питам. Засега я наричам по име Бобси /от Боряна/, така я наричат и синовете й. От известно време чувствам, че свекъра явно иска да го наричам "татко". А пък него никак не го наричам, след като се роди малката стана "дядо" и май така ще си остане. Иначе свекървата ми е душа човек. Много си я обичам и затова ми е криво. Но не знам дали ще успея да я нарека "майко" ако поиска. Една си имам, на друга не мога да кажа от сърце "майко, майче, мами, мамо".

# 73
  • Мнения: 99
Малко офф, но по темата:

Свекърватъа се ядосала един ден и отишла при Дядо Боже и му казала:
- Господи, омръзна ми това грозно име - свекърва, а и снахата с такава злоба го казва, че не мога да го търпя.
- Ами как искаш да се казваш тогава?
- Нещо по така, примерно нещо като цвете да звучи!
Помислил господ и и казал:
- Маргаритка харесва и ти......?
- Да прекрано е, а как миловидно звучи!
Връща се тя в къщи и казва на снаха си:
- От днес няма да ми виакш свекървоо!
- А как?
- Ами забравих го, но беше име на цвете... едно такова с бели листенца и жълта тичинка.....
- АААА Лайкучка ли?


Иначе аз и казвам по име..... имам си Майка и Баща  Crossing Arms Naughty...

# 74
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Флора й казвам.

Общи условия

Активация на акаунт