Сребърна вода

  • 452 077
  • 764
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 351
Много ме заинтересува темата !
Имам питанка , въпреки , че четох че няма противопоказания сребърната вода -
               - може ли да се използва от бременни жени , за евентуално наличие на гъбички или каквито и да е инфекции?

# 451
  • Мнения: 1 178
Много ме заинтересува темата !
Имам питанка , въпреки , че четох че няма противопоказания сребърната вода -
               - може ли да се използва от бременни жени , за евентуално наличие на гъбички или каквито и да е инфекции?


ДА, точно по такъв повод я открих  Wink

# 452
  • Мнения: 1 351
Зи  , как точно я използва - промивки или за пиене  или комбинация от двете ?

# 453
  • Мнения: 595
Момичета, а става ли сребърната вода на аркол да се инхалира? За запушен нос от сополки става дума?

# 454
  • Мнения: 1 178
Момичета, а става ли сребърната вода на аркол да се инхалира? За запушен нос от сополки става дума?

Д-р Кюлев, УНГ лекар от Токуда, след  мой въпрос за сребърната вода, ми каза, че скоро са правени изследвания в БГ институт за инхалациите, и  резултатите със сребърна вода били много добри, също така каза, да не правя инхалации с лайка, сода и др. Само "студена" инхалация ( с инхалатор) с физ. разтвор или сребърна вода. Peace
Накапването в носа помага много.  Grinning
На 2 год. дете след като промия със физиологичен р-р, слагам по 1 кубик в двете ноздри, за да отиде и до третата сливица и носоглътката  Peace

Зи  , как точно я използва - промивки или за пиене  или комбинация от двете ?

И двете  Hug

Последна редакция: пн, 31 авг 2009, 14:32 от Зи

# 455
  • Мнения: 595
Зи, благодаря ти! Аз имам инхалатор за студена инхалация. Въпроса ми беше дали да слагам дирекно сребърната води или да разреждам с физиологичен разтвор, и ако трябва да разреждам в какво съотношение, а и колко мл да слагам на инхалация?
Преди съм накапвала аркол в ноздрите при хрема и сополи, не съм забелязала голям ефект, но не в началото, а вече като са били много сополите, може и затова. Сега ще пробвам с накапване и с инхалация от самото начало.

# 456
  • Мнения: 3 743
А да сте чували, че може да предизвика тежки необратими анемии Confused Не искам да споря, а проверя току що прочетена информация за сребърната вода в този форум Peace

# 457
  • Мнения: 1 178
А да сте чували, че може да предизвика тежки необратими анемии Confused Не искам да споря, а проверя току що прочетена информация за сребърната вода в този форум Peace

АЗ не съм, би ли дала повече информация   Peace

# 458
  • Мнения: 3 743
Няма да цитирам, че не съм получила разрешение, но става дума, че една педиатърка е казала, че води до тежки необратими анемии при малки деца Rolling Eyes

# 459
  • Мнения: 1 178
Няма да цитирам, че не съм получила разрешение, но става дума, че една педиатърка е казала, че води до тежки необратими анемии при малки деца Rolling Eyes

В момента търся в нета, но не излиза такава информация.  Thinking


Ще ми е интересно да разбера какво е имала предвид педиатърката, ако искаш може и на лични.  Hug

Според мен е някаква грешка или неточно предадена/ разбрана информация.
Случва се  Peace


Коларголовите капки, които са всъщност разтвор на сребърен нитрат, и са доста по-агресивен продукт от колоидното сребро, се предписват на съвсем малки бебета.  Wink

Последна редакция: пт, 04 сеп 2009, 23:18 от Зи

# 460
  • Мнения: 206
Здравейте мили майчета. Аз едва днес разбрах за сребърната вода,а съм мама на три прекрасни момиченца и съм направила голям пропуск. Embarassed Иначе за подсилване на имунната защита давам от миналата година клеева тинктура и останах много доволна.За нея разбрах, разбира се,пак от форумите тук Simple Smile . Та сега моето средно детенце има температура и го боли гърлото,а също и татито ни е болен.И затова още утре (вече днес) ще си купя сребърна вода и после ще разказвам. Някой знае ли как се дава за профилактика? има ли значение възраста на детето? приемам всякакви съвети (разумни разбира се) Laughing Бъдете здрави!

# 461
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Няма да цитирам, че не съм получила разрешение, но става дума, че една педиатърка е казала, че води до тежки необратими анемии при малки деца Rolling Eyes

Звучи ми абсурдно. Има по голям риск от лекарствата, които са чиста химия да поличиш необратими последици от всякакво естество от колкото от естествен продукт. Сина ми от повече от 2г. и половина, пие сребърна вода при нужда, ефекта е, че от тогава не е боледувал. Изследванията му са много добри, като се вземе предвид факта, че е вегетарианец и нещата които яде се броят на 1 ми ръка. Менюто му е изключително еднотипно, понеже е ужасно злояд и въпреки това е в отлично здраве. Не искам да си спомням за момента преди да открия сребърната вода, колко видове антибиотици сме сменяли и в какви кризи е изпадал. Говорила съм и с педиатърката му, но тя дори не беше чувала за сребърна вода, нито беше запозната с нея, и от неудобство смънка, че е по добре да не се дава. При нас има много по голям ефект сребърната вода, от колкото всички видове лекарства които е пил.

# 462
  • Мнения: 840
запис и аз в темичката

Направо да си питам, ако някой може да ме насочи, че в момента нямам време да прочета всички странички Embarassed
За едногодишно дете, при хрема по колко капки се капят в носа Thinking

# 463
  • Мнения: 2 957
Няма да цитирам, че не съм получила разрешение, но става дума, че една педиатърка е казала, че води до тежки необратими анемии при малки деца Rolling Eyes

Такива най ги обичам "Една педиатърка казала ... "
А моята педиатърка пък ми каза че спокойно мога да ги капя в нослето на бебето ми, още когато беше на 2 месеца.

# 464
  • Мнения: 1 820
А да сте чували, че може да предизвика тежки необратими анемии Confused Не искам да споря, а проверя току що прочетена информация за сребърната вода в този форум Peace

А ти чувала ли си че всичко вече може да предизвика такива?Ми то всичко вече е фалшиво  WinkАу,пък да не говоря за АБ например.Какво предизвикат,не че могат,а го правят,капките за нос,че вместо да помагат,го правят само в началото,а после идва обратният ефект............или пък храната колко е истинска.....

Стига вече чули,недочули.Една педиатърка каза,една приятелка каза!И като провери за сребърната вода,какво стана в крайна сметка сега?Защото аз на дъщеря си вече година и нещо сополи оправям само с това и физ р-р.Какви анемии,кви 5лева?Това да не го пие с литри,бе жена? ooooh!Аман от тъпи и некомпетентни изказвания  Sick

Общи условия

Активация на акаунт