Сребърна вода

  • 451 290
  • 764
  •   1
Отговори
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Не мога да не споделя с вас на каква находка попаднах. Сребърна вода. Използва се за промивки, дезинфекция, гаргари, лапи и компреси...Оправих конюктивита на детето, като му капех по няколко пъти на ден и му правих компресчета. Продава се в хомеопатичната аптека. Оказа се, че на времето много се е използвала в болниците в хирургиите и се е продавала по аптеките, а днес почти никой не знае за съествуването и.

# 1
  • Мнения: 625
 Сега чувам!Как изглежда, в смисъл прозрачна ли е , щипе ли ............за промивка?!

# 2
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Изглежда като вода. Няма вкус може да се използва и от бебета. На сина ми много добре му повлия на конюктивита. А аз си правя гаргара заради гнойна ангина. На листовката такива неща са записали, че ако са вярни и на 50 % пак ще е невероятно.
http://verbena-m.com/index.php?item_id=22

# 3
  • Мнения: 1 640
Да,чувала съм за среб.вода.Зная,че на новородено се подарява сребърна лъжичка.Аз храня детето си с такава.Ползвам и др. среб.прибори.Ако в чаша вода се постави сребърна лъжичка,водата се пречиства от микроорганизми.Чела съм за това в здравни списания.

# 4
  • Мнения: 1 063
Да, ползваме я от години, като дезинфектант. Винаги имаме под ръка.  Wink

# 5
  • Мнения: 1 237
Наскоро и аз взех ,давам на малката по 1 ч.л.Пише,че действа антивирусно,антимикробно,антимикотично,освен това е дезинфектант и имуностимулатор.

# 6
  • Мнения: 4 242
Бих опитала, звучи добре а пише и че при хрема помага. Колко струва обаче и в каква разфасовка се продава? Само в хомеопатичните аптеки ли я има?

# 7
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
2,70 за 100 мл. За сега съм я намирала само в хомеопатичната аптека на ул "Чаталджа". Питала съм в много аптеки. Но си мисля, че все пак ако им се даде заявка да могат да я поръчат.
На една приятелка миналата година детето се беше изгорило и в Пирогов са правили всеки ден промивки с такава вода. Значи все пак не е като никой да не я е чувал.

# 8
  • Мнения: 2 211
Купувала съм сребърна вода на ARCOL от различни аптеки. Тъй като синът ми е алергичен към много медикаменти я използвам доста: гаргара, капя в носа, правя промивки и изобщо съм много доволна. Струва 2-3 лв. ARCOL имат сайт, където подробно е обяснено как и при какви болести се прилага.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 966
http://arcol.hit.bg/

И аз използвам сребърна вода.В комбинация с цитросепт се лекувам от стафилококи.
Много добро средство.Препоръчвам!

Има различни проценти-аз използвам на Аркол 30%,по трудно намираемо е ,понеже е по силно.Използва се в болниците.

# 10
  • Мнения: 798
И аз я ползвам от скоро. Попрочетох доста неща за нея и реших, че ако не помогне, то поне няма да навреди. Последно я пробвах за започваща хрема на малкия. 2 пъти  му капнах по 1 капка в нослето и хремата изчезна. Пише си по сайтовете за какво може да се използва. 2 и нещо струваше, намерих я в първата аптека , в която попитах.

# 11
  • Мнения: 3 456
относно сребърната вода ARCOL в сайта им пишеше , че е по-добра от Коларгола, защото не е токсична... Дали е вярно, ще я пробваме и ние...

# 12
  • Мнения: 5
Да,чувала съм за среб.вода.Зная,че на новородено се подарява сребърна лъжичка.Аз храня детето си с такава.Ползвам и др. среб.прибори.Ако в чаша вода се постави сребърна лъжичка,водата се пречиства от микроорганизми.Чела съм за това в здравни списания.

Да, точно по този начин в християнството се получава светената вода - поставя се сребърен кръст в обикновена вода. Явно чудодейните качества, приписвани на светената вода, са базирани на реални свойства. Особено във времена, когато няма лекарства, лесно е да повярваш, че светената вода ще прогони дори и дявола  Sunglasses

# 13
  • Мнения: 2 082
http://www.armax.hit.bg/main_files/armax.htm аз си бях поръчала от тази.

# 14
  • Мнения: 3 456
И? Споделяй!За какво си я ползвала? Ефектът какъв беше?

Общи условия

Активация на акаунт