Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора

Анкета

режим на хранене+кърмене на поискване?

(Гласуването приключено: ср, 26 яну 2005, 13:03)
Въведи твоя глас

София

Нещо не успявам сякаш да ги съчетая съвсем Confused Вие как правите.Аз  установих, че най-сполучливо ми се получава като давам твърдите храни в горе-долу точен час, а кърмя в промеждутъците.Планирах да кърмя непосредствено преди пюретата, обаче прасчо си хапва добре млекце и после пюрето остава половината...Кашата също.Пробвах и обратния вариант, макар че се води неправилен - кърмих след кашата - ми всичко си изяде детето Laughing И в крайня сметка се оказа, че най-препоръчвания вариант за нас е най-несполучлив...Може би аз нещо не правя както трябва...Може би не трябва да го оставям да суче колкото иска, а да го прекъсвам по-навреме.Как е при вас?
Цитирай

До хладилника, който обичам

Аз гласувах в минало време, т.е. как процедирах докато Мая стана на 13м.
Сега вече яде закуска, обяд, вечеря, и суче 6-8 пъти на 24 ч. помежду.
Цитирай

София

Аз първо кърмя (или майка ми дава изцедена кърма), а после яде. И при нас беше така в началото - като хапне добре млекце (първоначално ядеше около 180 гр), после от пюрето хапва доста малко. Мислех да ги обърна, но се заинатих и оставих така нещата... Така постепенно Гого започна да намалява сам млякото и да си чака пюрето, като пропорционално увеличава пюрето. Сега яде кърма около 100-120 мл и пюре около 140-150 гр.

Не се притеснявай, всяко нещо с времето си Smile
Цитирай

Няма как да гласувам. Моето диване като е с мене, не ще да яде друго освен цица. Затова през почивните дни се кърмим само на поискване. Чат-пат след това успявам да дам по малко каша. Иначе лелята я храни с каши и пюрета горе-долу на кръгъл час, а аз я кърмя след работа на поискване.
Цитирай

София

Цитат на: sladka hapka
Няма как да гласувам. Моето диване като е с мене, не ще да яде друго освен цица. Затова през почивните дни се кърмим само на поискване. Чат-пат след това успявам да дам по малко каша. Иначе лелята я храни с каши и пюрета горе-долу на кръгъл час, а аз я кърмя след работа на поискване.

Ами честно казано и моят е същият а и всеки ден е различен.
Когато реши че е добър хапва първо мляко после твърда храна, друг път иска само мляко без твърда храна-иди го разбери Rolling Eyes

Малко офф-днес му дадох пиле в пюрето на обяд - лелеееее само каква уста отваряше това детище - не е истина- Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy .
Цитирай

За мен важат първите два отговора  Blush .
Когато Лора е много нервна приоритет има на мама гърдата, след което е пюре или каша.
Когато е по-спокойна първо каша или пюре, после кърма.
Дали е правилно не знам  ooooh!  Thinking .
Цитирай

Haskovo

Ние се кърмим на поискване ,като мине около 1ч давам пюрето или кашата,което е на ред,понякога му давам банан или наст.ябълка и така не го насилвам много newsm35
Цитирай

Интернет

Основно сучем, от време на време успявам да пробутам пюре или каша, гледам да е в добро настроение и поради тази причина не спазвам часове. Също така не ядем твърда манджа преди кърмене, нито след, някъде помежду.
И не знам как да отговоря Smile
Цитирай

Варна

Сутрин кърмя 2 пъти-в 6 и в 9 ч.,на обяд давам зеленчуково пюре,слетобед каша и вечер сме отново на кърма Laughing
Цитирай

Ние се кърмим на около три часа, между 8 и 12ч. успявам да пробутам около 50гр. плодово пюре, а следобед към 16:30ч. - 50гр. зеленчуково. Това ни е твърдата храна засега.
Малко офф: Кога според вас да давам по малко каша?
Цитирай

София

Ами аз вече давам.Веднага след като захраних с тиквата, дадох и малко домашна оризова каша следобяд.После картоф с тиквата, а от днес круша в кашата Very Happy Дотук сме стигнали засега.Всеки нов продукт го въвеждах по три дни, после следващия.
Цитирай

Barcelona, Spain

Я да попитам и аз, не че ми е спешно, но щом стана дума...
Колко време след като сте дали твърдата храна давате цица?
Вашите бебета откога започнаха се хранят на равни интервали, че при нас такова нещо засега няма.... Question

Малко офф: Белинда, ти какво разправяше за някакви слонове, някакви крави - нищо такова няма на снимките ти, много добре си изглеждаш Smile
Цитирай

София

Ами на обяд-12 часа и след обяд-17 часа давам твърда храна. Първо твърдата храна и след това кърмя.
Цитирай

София

Цитат на: vedrra

Вашите бебета откога започнаха се хранят на равни интервали, че при нас такова нещо засега няма.... Question

веднага след твърдата храна кърмя. Ние още от началото сме на режим не на поискване и към настоящия момент сме на 5 хранения, и понякога малката се буди и през нощта и й давам да суче, но не всяка нощ.
Цитирай

Цитат на: vedrra

Гледам да мине поне час, час и половина - иначе да суче не ще.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора