Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

здравейте мили опитни мами!
от няколко дни бебчо/на 3м. и няколко дни/започна всяка вечер ,след като заспи да плаче мн.силно.мисля , че е сънен,но все пак не разбирам защо така се получава.това,което също много ме притеснява е ,че трудно го успокоявам.иамте ли идея защо палче и какво да правя.благодаря ви предварително!
Цитирай

Банско

Моля те обясни малко по-подробно точно какво се случва? Бебчето заспива и след това се събужда с плач? Или се приспива и малко преди да заспи плаче?
Иначе има ли нещо друго, което да е обезпокоително?
Мога да споделя как беше при нас на вашата възраст- бебчето ми започна да открива света. Започна да му е скучно да суче, нервираше се че хем е гладен, хем не иска да спре да гледа наоколо.
Започна да събира повече впечатления от света, вечер беше (и още е) много превъзбуден и трудно заспива. Голяма борба е, гушкам го докато се успокои и след това го приспивам с кърмене. Дремва 15-20 мин. и се събужда да си досуче. И така 2-3 пъти.
Въжможно е бебето ти да се пробужда за да си дояде и ако не се отзовеш веднага да се разсънва... Ако е така, опитай да си наблизо и само като се размърда да му дадеш да суче. Но най-вече се въоръжи с търпение вечер, просто бебчовците имат нужда от успокояване...
И иначе моя син се е случвало да изплаче много силно насън, понякога се събужда от това, друг път не- ами сънува детето, не виждам нищо тревожно в това.
Цитирай

Уелс

На моя бебок се е случвало всичко,което Янаст описва мисля на тази възраст също...вече не помня точно.
Трудничко се успокояваше и леко спеше.Сигурно през 40 мин съм ходила да го до-приспивам.За щастие това време отминава,сега заспива далеч по-лесно и се буди по-рядко.

Към 7-ия месец обаче,когато пробиваше второто зъбче се случи на няколко пъти да плаче здраво насън.Първия път светвах,гушках,говорех и се успокояваше детето.След няколко вечери обаче сигурно 5-6 пъти през нощта не просто проплакваше,а направо се дереше и успокояването отнемаше малко повече време.
С прорязването на зъбчето всичко се успокои.Бях се притеснила и аз.

Опиши какво точно се случва наистина.
Поздрави   bouquet
Цитирай

здравейте отново!извинявам се ,че не описах по-подробно ситуацията.та значи бебчо се събужда малко след като се е унесъл,а според мен даже и заспал,в началото на съня си може би/15-20 мин/.винаги съм наблизо до него когато го оставя е леглото ,защото зная че трудно заспива.предните дни с изключение на снощи не искаше да суче повече и затова се притесних,че даже с гушкане и успокоителен тон сякаш повече плаче.и според майка ми може да сънува бебчо,но това не ме успокоява много,защото не съм сигурна.колкото дали е от зъбките нямам идея-мисля ,че още не са се променили венците,макар от 1/2 м.да се плюнчим ужасно. аз също забелязвам,че бебчо вече с интерес открива света и е превъзбуден.
благодаря за отговорите!
Цитирай

София

и при нас така се получава понякога, обяснявам си го с колики от някои храни, зъбки, превъзбуда или раздразнение че се е събудила. обикновено когато много се разплаче  отказа гърда, тогава малко я нося и като се унесе я слагам на гърдата. трудно е да се каже каква е причината - гушкаш, успокояваш и това е.
Цитирай

София

Колики, зъбки, кошмари  Very Happy, всичко може да е. Бебчо просто има нужда от мама... Wink
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.