Падна и повърна

  • 5 141
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 529

Тя на практика е паднала първия път когато е лазила, не знаем какво е станало, но мъжът ми я е видял да лази и в следващия момент е лежала на пода и е ревала. Втория път пък си е ударила главата в крака на стола, защото се е подхлъзнала докато е ставала. Та не съм сигурна че нещо може да помогне в такива случаи. И в болницата ни казаха че сега трябва да внимаваме, но сами признаха че на практика е невъзможно да се предпази детето от следващи удари... Sad

Радвам се, че сте добре  Grinning Относно паданията и за мен беше някакъв кошмар докато прохождаше малкият  ooooh!. Уж бях като залепена за него и пак падаше. Дори педиатърката ми направи забележка да внимавам като й се оплаках, но аз полагах безкрайно много усилия наистина. Към година и 3 месеца свърши периода с паданията за щастие  Simple Smile Желая ви вече да не пада бебката!

# 16
  • Мнения: 158
Радвам се, че сте добре. И моите деца все си падаха на главите. Докато ги разхождах в парка наблюдавах как другите деца, докато се опитват да прохождат, си падат на дупетата, а моите - все на главите. Като шамандури! В неврохирургията на Пирогов ни знаеха по име и като ни видеха, тежко въздъхваха :"Пак ли вие,бе!"  Но във всички случаи е по-добре да се разходиш до спешното напразно, отколкото да не вземеш мерки и детето ти да получи тежки усложнения.

# 17
  • Мнения: 1 404
Александра като беше малка падна на главата си от високо. После повърна, заспа... Заведохме я в Пирогов, където ни казаха, че е получило комоцио/ мозъчно сътресение и ни пратиха да си ходим.
Рени,не мога да повярвам,как така ще ви пратят да си ходите Shocked

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Ади преди около повече от месец, беше паднала в детската градина в банята и си беше ударила главата.
И се започна едно повръщане, повече от 10 пъти, вечертадиректно за по-сигурно в Пирогов, снимки на черепа, - всичко беше ОК, подписах, че си тръгваме, и всичко приключи, исках да изключа мозъчно сътресение - оказа се вирус накрая.

но шега с това не бива.

# 19
  • Мнения: 4 399
Ади преди около повече от месец, беше паднала в детската градина в банята и си беше ударила главата.
И се започна едно повръщане, повече от 10 пъти, вечертадиректно за по-сигурно в Пирогов, снимки на черепа, - всичко беше ОК, подписах, че си тръгваме, и всичко приключи, исках да изключа мозъчно сътресение - оказа се вирус накрая.

но шега с това не бива.

На мен ми обясниха в болницата че мозъчно сътресение не може да се изключи нито със снимка, нито с ЕЕГ. Със снимката могат да се изключат само счупвания, но казаха че това може да се опипа и с ръка при малки деца, затова няма нужда от снимка. Не искам да те плаша, но щом детето е повърнало след удар на главата се приема че е получило сътресение на мозъка. Това научих след престоя си в болницата и след разговорите с доста лекари.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 673
Александра като беше малка падна на главата си от високо. После повърна, заспа... Заведохме я в Пирогов, където ни казаха, че е получило комоцио/ мозъчно сътресение и ни пратиха да си ходим.
Рени,не мога да повярвам,как така ще ви пратят да си ходите Shocked
Аз също съм учудена.
Като беше на 7-8 години, големият ми син си удари главата и получи типичните за комоцио признаци - сънливост и повръщане. Приеха ни в Пирогов цяла седмица за наблюдение. Даваха му всеки ден някакви хапчета, накрая направиха ЕЕГ. Пълен покой през седмицата, после един месец щадене от телевизия, силна светлина и прочее. Всички тези мерки се взимат, за да се предотвратят последствията в бъдеще - например епилепсия.
Как така установиха комоцио и ви пуснаха? newsm78 Thinking

# 21
  • София
  • Мнения: 7 673
Ади преди около повече от месец, беше паднала в детската градина в банята и си беше ударила главата.
И се започна едно повръщане, повече от 10 пъти, вечертадиректно за по-сигурно в Пирогов, снимки на черепа, - всичко беше ОК, подписах, че си тръгваме, и всичко приключи, исках да изключа мозъчно сътресение - оказа се вирус накрая.

но шега с това не бива.

На мен ми обясниха в болницата че мозъчно сътресение не може да се изключи нито със снимка, нито с ЕЕГ. Със снимката могат да се изключат само счупвания, но казаха че това може да се опипа и с ръка при малки деца, затова няма нужда от снимка. Не искам да те плаша, но щом детето е повърнало след удар на главата се приема че е получило сътресение на мозъка. Това научих след престоя си в болницата и след разговорите с доста лекари.
Точно така е. Снимката се прави, за да се изключат счупване и кръвоизливи. Със снимката НЕ се диагностицира комоцио.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Александра като беше малка падна на главата си от високо. После повърна, заспа... Заведохме я в Пирогов, където ни казаха, че е получило комоцио/ мозъчно сътресение и ни пратиха да си ходим.
Рени,не мога да повярвам,как така ще ви пратят да си ходите Shocked
Аз също съм учудена.
Като беше на 7-8 години, големият ми син си удари главата и получи типичните за комоцио признаци - сънливост и повръщане. Приеха ни в Пирогов цяла седмица за наблюдение. Даваха му всеки ден някакви хапчета, накрая направиха ЕЕГ. Пълен покой през седмицата, после един месец щадене от телевизия, силна светлина и прочее. Всички тези мерки се взимат, за да се предотвратят последствията в бъдеще - например епилепсия.
Как така установиха комоцио и ви пуснаха? newsm78 Thinking
Изобщо не стана въпрос за оставане за наблюдение. Казаха, че ежедневно през кабинета им минават десетки деца с комоцио. Правят рентгинова снимка на черепа и ако няма нищо- по живо по здраво. Само казаха един месец да я пазим от нови удари по главата, но шило в торба стои ли?!

# 23
  • София
  • Мнения: 7 673
Александра като беше малка падна на главата си от високо. После повърна, заспа... Заведохме я в Пирогов, където ни казаха, че е получило комоцио/ мозъчно сътресение и ни пратиха да си ходим.
Рени,не мога да повярвам,как така ще ви пратят да си ходите Shocked
Аз също съм учудена.
Като беше на 7-8 години, големият ми син си удари главата и получи типичните за комоцио признаци - сънливост и повръщане. Приеха ни в Пирогов цяла седмица за наблюдение. Даваха му всеки ден някакви хапчета, накрая направиха ЕЕГ. Пълен покой през седмицата, после един месец щадене от телевизия, силна светлина и прочее. Всички тези мерки се взимат, за да се предотвратят последствията в бъдеще - например епилепсия.
Как така установиха комоцио и ви пуснаха? newsm78 Thinking
Изобщо не стана въпрос за оставане за наблюдение. Казаха, че ежедневно през кабинета им минават десетки деца с комоцио. Правят рентгинова снимка на черепа и ако няма нищо- по живо по здраво. Само казаха един месец да я пазим от нови удари по главата, но шило в торба стои ли?!
Пак повтарям - снимката не се прави, за да се установи или отхвърли комоцио. При комоцио покоят и пазенето от светлина и телевизия са задължителни. И поне ден - два под лекарско наблюдение. Най-вероятно не е имало места и затова са ви пуснали?!

# 24
  • Мнения: 511
тези доктори понякога може да са много нагли.как така ще има комоцио и хайде в къщи.а пък ние да стоим и да се притесняваме.

Общи условия

Активация на акаунт