Трудно ми е да реша

  • 2 194
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 664
 Загубила съм много близки и знам кога нещата отиват в тази посока. Баба ми не е добре. Изгледала ме е, за детето ми също много помагаше и двете са много привързани една към друга. Иска ми се да закарам малката, но не смея ( баба ми едва ли ще я познае ). Чудя се..почти не спах снощи, дали не греша. По-добре ли е да я запомни такава, каквато си беше или да я заведа?

# 1
  • Мнения: 7 718
Аз бих я завела.

# 2
  • Мнения: 2 655
Разбира се, че ще я заведеш на всяка цена. Веднага. Аз не бих се поколебала и за секунда, ако беще за моята баба която обожавах.
Може и тя да очаква да Ви види, за да си вземе последно сбогом с любимите си същества.

# 3
  • Мнения: 1 272
Колко е голяма малката? Ако е по-голяма, че да може да разбере какво се случва, защо да не я заведеш.
Незнам, наистина е трудно, но това е част от живота. Каквото и да решиш, не мисля че ще сгрешиш  Hug Hug

# 4
  • Мнения: 4 664
Почти на 9 е. Много искам да я заведа, много... Ако трябва да бъда честна и аз не смея да отида, зная какво ще видя и направо си ме е страх. А за малката, да не звучи мелодраматично, но съм сигурна, че ако не допусна да я  види сега ще ме кори след време.

# 5
  • Мнения: 793
Аз бих я завела, баба ми, Бог да я прости жената, все за сестра ми питаше/гледала я е до 3 год/ и докато не отидохме да се сбогува с нея се държеше, искаше много да я види Hug

# 6
  • Мнения: 3 423
аз не бих я завела,много е малка и може да се травмира,спести и тъжната гледка.
много ти съчуствам,бъди силна
мен не са ме завели на погребенията на прабаба и прадядо когато съм била 10 годишна-не съжалявам.

# 7
  • Мнения: 7 718
Е, тук не става въпрос за погребение!

На мен майка ми дори не ми каза, че дядо ми е починал и още не мога да и го простя. Да го научавам от други хора. Sad

# 8
  • Мнения: 7 723
И аз скоро бях пред същата дилема. Много ми беше трудно да реша кое е по- правилно.
В крайна сметка не заведох дъщеря си и не съжалявам. Peace
Тя я запомни като здрава, права, жизнена и весела баба  Wink

# 9
  • Мнения: 3 423
Лали не става въпрос за погребение ,но нали Касиди казва "зная какво ще видя и направо си ме е страх"за себе си ,камоли за детенцето Sad
моето мнение е ,че децата нетрябва да виждат нищо свързано със смърта.

# 10
  • Мнения: 7 718
Е, какво толкова ще види? Една баба, която лежи в леглото си, може и да успее да и се усмихне или да я докосне. Става въпрос за кратка среща, а не за почистване и поддържане на тоалета, например.

# 11
  • Мнения: 431
Мисля, че трябва да я заведеш. Не е малка вече, трябва да свиква и с такива неща. А и като порасне, сигурно ще съжалява, че си й спестила тази среща.

# 12
  • Мнения: 2 897
Заведи я,Каси.
Първата и единствена среща на моето дете с пра-дядо му(моя дядо) се състоя седмици преди да почине(тежко и продължително боледуване).Никой от двамата нищо не е запомнил със сигурност от тази среща,но ако се бях забавила още малко цял живот нямаше да си го простя.
По същия начин аз видях за последен път баба ми в състояние,в което изобщо не ме разпозна,преди да почине.Но не съжалявам и винаги ще я помня така,както аз искам-с най-прекрасните й качества и най-щастливите ни моменти...
Заведи я.

# 13
  • Мнения: 3 423
Е, какво толкова ще види? Една баба, която лежи в леглото си, може и да успее да и се усмихне или да я докосне. Става въпрос за кратка среща, а не за почистване и поддържане на тоалета, например.
ни най малко не съм очаквала ,че ще е "почистване и поддържане на тоалета"
незнам виждала ли си тежко болен, умиращ човек Sad
Касиди най добре знае, какво ще види детенцето и ще си прецени

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз мисля, че е по-добре за баба ти да се види с правнучка си. А и детето няма да можеш да го пазиш винаги. Можеш да й обясниш ситуацията и какво да очаква. Мисля, че ще й бъде по-лесно да преживее евентуална загуба. Може да й стане мъчно и тежко, но пак трябва да го преживее. Но ако самото дете откаже, тогава не настоявай. Спомням си как свекърва ми настояваше племенникът ни да види дядо си, а той се дърпаше. Резултатът беше плачевн, детето се стъписа, уплаши и накрая се разплака, можеше да му го спестим, но свекървата много настояваше.
Ти си я познаваш най-добре, ако е с крехка психика и лесно ранима(ако прилича на теб  Wink), то след подготвителен разговор с нея ще можеш да разбереш дали трябва да я заведеш. Peace

Общи условия

Активация на акаунт