Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

София

Здравейте мами.Днес ще хода да ми мерат очното дъно.Ще ми кажете ли как става и дали боли?
Цитирай

BG

не, въобще не боли  Very Happy гледат ти очите със специален уред  Very Happy
Цитирай

плевен

не, въобще не боли  Very Happy гледат ти очите със специален уред  Very Happy
Peace
Цитирай

София, център

не боли изобщо на мен ми капнаха капки в очите, които били упойка
Цитирай

плевен

не боли изобщо на мен ми капнаха капки в очите, които били упойка
[това не е упойка а атропин за разширяване на зениците./quote]
Цитирай

София, център

Цитат
това не е упойка а атропин за разширяване на зениците.
ами не, процедурата при мен беше много дълга, капнаха ми за разширяване на зениците капки, след 50 мин ми капнаха други капки докито каза, че са упойка даже оперирали перде с тях и 5мин след това ми ръчка с онзи апарат на Голдман в очите, нищо не усещах само натиск, защото все пак лещата на апарата ми натискаше очната ябълка. Единствено ме предупреди няколко часа да внимавам като си пипам окото, защото няма чувствителност.
Ако те изследват с този апарат не се притеснявай, на мен ми звучеше страшно, но нищо не усетих.
Цитирай

софия

Здравейте мами.Днес ще хода да ми мерат очното дъно.Ще ми кажете ли как става и дали боли?

не се мери, а се оглежда!
Мери се очно налягане.
Цитирай

София

Е всичко мина много бързо,измериха ми диоптера и ми светеха с едно като пръчка в очите, даже не си свалих лещите.Написаха ми предписание за секцио и съм доволна.
Цитирай

Ботевград

Знаете ли дали при касогледство е задължително да се ражда със секцио? Аз съм с доста голям диоптер и моят доки ми каза, че трябва да е секцио, но мисля да се консултирам и с друг лекар. Какво мислите? newsm78
Цитирай

плевен

Знаете ли дали при касогледство е задължително да се ражда със секцио? Аз съм с доста голям диоптер и моят доки ми каза, че трябва да е секцио, но мисля да се консултирам и с друг лекар. Какво мислите? newsm78
Мисля, че щом си с голям диоптер е желателно да родиш секцио. Пак си се консултирай   bouquet
Цитирай

В полите на Пирин планина

не се мери, а се оглежда!
Мери се очно налягане.

Абсолютно вярно Peace

В България битува такава практика, но по света не е така. Високият диоптър не е показание за секцио, а евентуалната опасност от отлепване на ретината, ако е изтъняла, което се установява с диагностика.
Цитирай

Старата столица

И аз така съм чувала.
Цитирай

София, център

В България битува такава практика, но по света не е така. Високият диоптър не е показание за секцио, а евентуалната опасност от отлепване на ретината, ако е изтъняла, което се установява с диагностика.
точно така, важното е да ти е здрава ретината, високия диоптър само предполага проблеми с ретината, но изобщо не е задължително да е така. при мен ретината беше ок
Цитирай

Здравейте мами,

изсам и аз да попитам нещо......
Аз имам много нисък диоптър на двете очи, но ми казаха, че диоптъра няма общо с ретината.....т.е. възможно е и без да имаш диоптър да имаш отлепване на ретината, което при нормално раждане може да се окаже фатално.

Моля Ви, кажете, всички ли сте си правили очна диагностика преди естествено раждане и ако да - къде .............и може ли с направление и кой трябва да ми го издаде?

Благодаря Ви мнооооооооого !!!!  bouquet
Цитирай

new york

не не трябва,но в България е модерно.Аз съм с 5 д. и никога не е бил поставян въпроса за очните дъна.......... родих нормално,без епидурална и много бързо.всияко е въпрос на нагласа.......
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора