4 месеца и проходилка?

  • 4 026
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Та въпроса ми е какво мислите за бебе на 4м. и 20 дена, почти 5 месеца и проходилката?
Не може да се ориентира добре, макар че има напредък отколкото първия ден.

# 1
  • Мнения: 5 790
Мисля, че е меко казано твърде рано въобще за проходилка. То и за сядане му е рано, та какво остава за проходилката  newsm78

# 2
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз мисля, че това бебе няма никаква работа в проходилката.  Naughty

# 3
  • Мнения: 407
Ортопеда ни посаветва,ако имаме вазможност въобще да не го слагаме в проходилка.Ако много настояваме това да стане не по-рано от 7-8 месец.

# 4
  • Мнения: X
Та въпроса ми е какво мислите за бебе на 4м. и 20 дена, почти 5 месеца и проходилката?
Не може да се ориентира добре, макар че има напредък отколкото първия ден.

Моля те, ама много те моля, пусни една търсачка- за проходилката има хиляди теми, всичко е разнищено до най-малки подробности.

А моето мнение е, че толкова малко бебе в проходилка е ... меко казано неразумно, да не кажа безотговорно.
Мисля си и други неща по въпроса, но ще замълча, за да не отварям работа на модераторите.

# 5
  • Мнения: 1 382
Осъзнайте се, хора....да не осакатите детето  Naughty

# 6
  • Мнения: 4 668
Честно казано ...  Confused това е прекалено . Можете само да навредите на детето по този начин . Какъв е този зор за проходилка толкова рано  newsm78
Друг е въпроса , че може и без нея ...

# 7
  • Мнения: 6 461
Мисля,че ви е рано за проходилка.
Аз моите ги пуснах на около 7 месеца.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 610
Мисля,че ви е рано за проходилка.
Аз моите ги пуснах на около 7 месеца.


И аз така мисля,вредно е за ставите.В проходилка се слага детето чак след като е почнало да седи стабилно

# 9
  • Мнения: 172
аз не съм го зарязала денонощно в проходилката. Просто се пробва детето. А между другото си стоеше седнало на колената ни и се хопкаше като ненормално още от третия месец.  Не искаше да е в легнало положение а само да се хопка. И говорим за много големи протести.
Не мисля че съм безотговорна майка...

# 10
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Та въпроса ми е какво мислите за бебе на 4м. и 20 дена, почти 5 месеца и проходилката?
Не може да се ориентира добре, макар че има напредък отколкото първия ден.
Ами мисля, че ориентирането или липсата на такова е най-малкия проблем в момента. Освен ако детето ти не е особено изключение и на 4м и 20дена вече може да стои самостоятелно изправено. Поставяки го толкова рано в проходилка може да провокирате проблеми с крачетата и гръбнака. Според мен не е редно да го слагате в проходилка, все още.

# 11
  • Мнения: 2 220
Противоречи на естествените етапи в развитието му... И защо изобщо ви е хрумнало да го слагате в проходилка?

# 12
  • Мнения: 5 362
Мисля, че е меко казано твърде рано въобще за проходилка. То и за сядане му е рано, та какво остава за проходилката  newsm78
smile3521

# 13
  • Мнения: 172
Пак повтарям, че само изпробвахме проходилката.
Моя грешка, че не зададох въпроса правилно в началото.

# 14
  • Мнения: 2 019
нямам думи Shocked Shocked Shocked

Общи условия

Активация на акаунт