Децата в столчета за кола при пътуване?

  • 4 046
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 352
Някой знае ли дали със сигурност е приет закон за обезопасяване на децата в колата? Какви са глобите, ако не се спазва и т.н.?

# 1
  • Мнения: 990
Знам ,че има такъв закон , за глобите не съм сигурна обаче какви са. Аз ползвам столчета отдавна и то не толкова заради закона , колкото за удобство. Децата ми са на по 1 год и това е единствения начин да ги накарам да стоят сами ,докато шофирам.

# 2
  • Мнения: 1 734
Не знам, дали вече е приет такъв закон, но се говореше доста около това. Аз съм за столчетата, много са удобни и повече безопасни отколкото да държиш детето в скута си. Боби е от малък в такъв стол - свикнал си е и дори сам се качва и сяда в него, седи монтиран на задната седалка и няма да го махна още много, много дълго време

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
за нашето семейство този закон влезе в сила още с раждането на всяко от децата ни. обезопасяването по време на път е нещо, което не подлежи на компромиси. глобата при неизползване на столче - не искам да я знам.

# 4
  • Мнения: 2 839
за нашето семейство този закон влезе в сила още с раждането на всяко от децата ни. обезопасяването по време на път е нещо, което не подлежи на компромиси. глобата при неизползване на столче - не искам да я знам.
Също!
Сама, или с друг шофьор, децата са в столчета. Сутрин когато ги водя на градина и бързаме, ужасно ми се иска просто да ги захвърля на задната седалка, но си ги закопчавам послушно.
Преди седмица купихме и столчета трета група, те пък после стават на подложка, която повдига детето, за да се закопчее с колана на колата. Георг често си измъква колана от рамото и се обляга на него, но поне през кръста е вързан, все някаква полза е.

# 5
  • Мнения: 1 404
А как стои въпроса с такситата?Днес ми се наложи да взема с малката такси и първите две ми отказаха,защото нямали столчета.Дали ще има някакви специални "детски" таксита?

# 6
  • Мнения: 2 839
А как стои въпроса с такситата?Днес ми се наложи да взема с малката такси и първите две ми отказаха,защото нямали столчета.
ТОва дали не означава, че закона е в сила и таксиджиите се страхуват от глоби, возейки бебе без стол!?  newsm78

# 7
  • Мнения: 4 668
Не съм сигурна , но мисля , че е 50 лв. глобата за дете без столче в колата ...

Не ме интересува много , защото с глоба или без , за мен столчето е задължително !

# 8
  • Мнения: 1 734
А до каква възраст е задължително?

# 9
  • Мнения: 352
За мен също возенето в столчето е задължително и не поставих въпроса за да сондирам мнение, а за да разбера какво става ако наистина се возим така в ситуации като например таксита или кола на някой приятел без столче - въобще интересуваше ме има ли закон, който наистина е в действие?

# 10
  • Мнения: 352
Да сега се сетих и за още един въпрос - до колко години - до 8 или до 12 е задължително да са в столче?

# 11
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 151
В Закона все още няма отразени промени - или не са ги приели още, или не са обнародвани.

# 12
  • Мнения: 352
Благодаря ти - така и си мислех... Sad

# 13
  • софия
  • Мнения: 379
а на дълъг път 5часа как озаптявате децата си да стоят вързани на столчетата? по-големите 2 -3 годишни?

# 14
  • Мнения: 2 768
а на дълъг път 5часа как озаптявате децата си да стоят вързани на столчетата? по-големите 2 -3 годишни?

Точно това щях да пиша. На дълъг път 10-12 часа дъщеря ми не може да стои в сточето, разхожда се в колата, колкото и да е неправилно.... Confused

Общи условия

Активация на акаунт