А чухте ли, че зарята на площад Батенберг не беше за простолюдие?

  • 5 777
  • 106
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 803
Той отговори със свиване на рамене и каза, че най-вероятно никъде, защото е препълнено било.
Ние нямаме претенции за охраната и това, че са определили определн брой зрители, а с/у това, че никой никъде не каза за това.


От предаването не успях да разбера нещата, които ти казваш в своя пост.
Според мен фактът, че е било препълнено оправдава факта, че са спрели да се пускат хора. Все пак, ако беше станала някаква трагедия в това множество (например някой да бъде стъпкан или нещо такова) пак бихме обвинили охраната, защо са пускали хора, при положение, че е било претъпкано. Аз също не одобрявам, че организаторите не са изяснили тези въпроси няколко дни преди самото шоу, за да може всеки да си прецени дали и кога да се запъти към площада.

Съжалявам, че е трябвало да ви се случат такива неща на Нова година.

 Hug

# 31
  • Мнения: 4 176
Абе и това не е така, защото по стадионите, които ходят зрители по разни концерти, трябва да пускат 10 000 и да не пуснат нито човек повече? Това беше шоу на открито. И да беше станало нещо, пак хората имат улици и градинки да се спасят. Какво става на един стадион тогава? Входовете са няколко и не могат да се сравнят с шоу на открито. Мисля, че това си беше чиста параноя и остаъчно мислене от време "оного".
Понеже и в предаването имаше умници, които даваха неудачни примери с чужбина си мисля, защо пък не се сетиха да споменат, че в чужбина има фестивали с по 200 000 човека.
Направете си справка с един концерт на групи като  Kiss е имало по 150 000 НА СТАДИОН!!!
Металика тук събра 30 000 човека. Пак на стадион.

# 32
  • Мнения: 4 176
Когато прочетох поста си казах "Боже с какви глупости се занимават хората".   Не можех да повярвам, че и  до ТВ сте стигнали за това, сега гледайки предаването още повече онемявам. Европейци и по-малко европейци....хмм. Не разбирам..
Кое не разбра? Кажи и, ще разясня. Явно повече трябва да ти с еобяснява, но аз като един отзивчив човек, ще се прежаля, за да получиш яснота.

За теб това да искаш да видиш шоу е глупост така ли? Че цяла седмица само това говоря? Това, че отидохме с такова настроение, а обикаляхме, като кучета и накрая - "Цариградско шосе".

# 33
  • Мнения: 2 401
Това, което не разбирам е защо този плам не го  приложите за нещо наистина полезно.  Всеки средно интелигентен човек би се сетил, че всичко това се прави за сигурността на гражданите, а не за частния купон на някои си (изключително семпло определение).   Още месец преди шоуто се говореше по медиите какъв ще бъде мащаба на акцията от техническа гледна точка. За по-недосетливите шефа на охраната се опита да го обясни в предаването, само, че не му се даде възможност, защото Милен го интересува да си направи шоуто.

# 34
  • Мнения: 25 550
А според мен главният проблем е бил така типичното за нашата страна деление на "наши" и "ваши". Това се доказа с минаването на загражденията от хора с пропуски, които, мисля, са вбесили така много Мамица и съпруга й. Самият факт, че е имало пропуски, показва предварителната нагласа да се контролира бройката на присъстващите. Този факт, естествено, не е огласен предварително. И е поредната ситуация, в която някой избива комплексите си пред някой друг, демонстрирайки някакви привилегии. Както и наглото държание на полицаите, чиято заплата се плаща от същите тези хора, пред които демонстрират силата си. Пак факт, който се подмина в споровете. А според мен точно върху това трябваше да се наблегне.  Thinking

# 35
  • Мнения: 899
Хора, нямаше никакви пропуски, никакво връщане!
Може би в даден момент някой вход е бил прекалено задръстен, затова да са казвали, че не може да се влезе. Хората си вършеха наистина работата, аз пък видях много полицаи, които помагаха и напътстваха. 

Наистина тази тема и подобна реакция, оповестяването и по телевизията, надминава и най-смелите ми очаквания за гражданска позиция. В крайна сметка нещата бяха направени много цивилизовано и аз за себе си бях спокойна, че няма да ми се случи нещо неприятно. Пияни не видях, сред хората около мен.

Можели сте съвсем спокойно да опитате да влезете от друго място, ние видяхме, че откъм църквата ще ни е трудно, затова минахме от страната на президентството. И бяхме там към 11 и 15 може би.

Не е хубаво на народа да не му се дава думата, но понякога, като я захапе и се олива.

# 36
  • Мнения: 4 176
Това, което не разбирам е защо този плам не го  приложите за нещо наистина полезно.  Всеки средно интелигентен човек би се сетил, че всичко това се прави за сигурността на гражданите, а не за частния купон на някои си (изключително семпло определение).   Още месец преди шоуто се говореше по медиите какъв ще бъде мащаба на акцията от техническа гледна точка. За по-недосетливите шефа на охраната се опита да го обясни в предаването, само, че не му се даде възможност, защото Милен го интересува да си направи шоуто.
Ти показвала ли си си носа извън България някога? Била ли си на концерт, където на стадион са 150 000 човека?
Била ли си на Тайм Скуеар в Ню Йорк на Нова година? Там сигурно се събират половин милион, ако не и повече хора. Каква сигурност те тресе тук? Само ние все някаква сигурност и все ние мрем като пилци.
Изобщо не иде реч кой какъв плам има? За мен това беше важно. Никой никъде не каза, че ще има ограничение на посетителите. Не казаха " елате преди 10ч. за да влезете. Казаха само, че в 11:30, ще загасят светлините и ДО ПОСЛЕДНО ПРИЗОВАВАХА ДА ДОЙДАТ ХОРАТА.
Хайде де ок- имало заграждения. ОК! А къде са останалите 12 входа? Нали това се разгласяваше месеци ( седмици по-скоро) . Говориш пълни глупости.
И не коментирай кой колко интелигентен. На мен не ми е работата да се досещам. Отишла съм да гледам шоу и точка. Аз плащам данъци. Това се иска от мен. Всеки да си гледа работата. Да се досещам. ...глупости.
Ми да бяха наслагали табелки поне. Нали е шоу, което никога не е правено подобно с такива мащаби у нас. Ми да бяха помислили- това им работата. Ама, по-лено е да се загради и като питаш - няма обяснение.
Питахме дали изобщо, ще се отварят загражденията и един полицай не издържа и накрая каза " не е ясно. Ако наредят ще отворим. за сега няма".
казах няколкократно, че обикаляхме целия площад като малоумни.
И шефа на охраната доста преувеличи с това, че били 100 000 човека. Явно на страха очите са големи и всеки се страхува от своята сянка в тази държава.


Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 09:29 от Vivi

# 37
  • Мнения: 4 176


Можели сте съвсем спокойно да опитате да влезете от друго място, ние видяхме, че откъм църквата ще ни е трудно, затова минахме от страната на президентството. И бяхме там към 11 и 15 може би.

Не е хубаво на народа да не му се дава думата, но понякога, като я захапе и се олива.
Виж, да не мислиш, че сме отишли там, за да завършим накрая на Цариградско Шосе?
Е, не опитахме през Президенството, защото първо опитахме от страната на Природно-научния музей, след, което при Руската църква и накрая пред Народния театър. И ПОВЯРВАЙ МИ и на трите места питахме къде може да се влезе? И навсякъде полицаите вдигаха рамене. А и докато обикаляхме вече беше станало 11:55 и на бегом отидихме на алея Яворов на Цариградско.
В крайна сметка аз не съм куче, за да душа следата къде е. Имам глава на раменете и след като ми е казано, че ще има 13 входа и аз пробвах на 3 и никой не ми каза и вече беше почти 12ч. и около мен вървяха хаотично тълпи хора всеки в някаква посока, си заминах с подвита опашка ( почти като куче).
Еййййййй ама никой не чете и всеки си пее неговата песен.

# 38
  • Мнения: 461
Права си, всеки си пее неговата песен.
Дотук 2-ма пеят, че не са успели да влязат и 4-ма пеят "Влязохме без проблеми и без пропуски"  Whistling

# 39
  • Мнения: 899
Аз нямах проблем с ориентацията, питането, отговорите и влизането. Като гледах и хората влизаха отвсякъде, просто ние не искахме да се бутаме пред църквата, защото там беше стълпотворението.
Много внимателно те чета, наистина, но не смятам, че има някакви задкулисни игри на пропуски, раздадени места и само за величия.

Съчувствам за наложилото се преместване на Цариградско, наистина е неприятно. Но шоуто се е виждало добре и от самия парк, аз мислех да останем там, ако е голяма тъпканица. В крайна сметка всичко е въпрос на нагласа.

Не е успял този, който не се е бутал. Блъсканица имаше. Ние се вряхме доста време, защото мъжът ми искаше да снима и си търсехме подходящо място.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ние пък влязохме съвсем без проблеми и без никакви пропуски след 11.30 (явно, щото наоколо беше яка тъмница). Полицаите попреглеждаха за алкохол и пиратки, но не особено строго, защото после зад нас имаше поне 2ма с по бутилка шампанско в ръка.
Бяхме точно под зарята - между БНБ и Партийния дом. Даже не сме се блъскали - поне не повече от минали години.
Единственото, което ме издразни мен, беше, че като започна речта на президента, доста хора около нас започнаха да го псуват... Но то простотията не ходи по гората.....

# 41
  • Мнения: 2 759
Права си, всеки си пее неговата песен.
Дотук 2-ма пеят, че не са успели да влязат и 4-ма пеят "Влязохме без проблеми и без пропуски"  Whistling
        Peace. Вярвам напълно на Umbra и заставам 100% зад разсъжденията на Минзухар. Не бях чула досега, че някой е бил спрян да влезе...

# 42
  • Мнения: 2 309
Егати смехотворията беше тази "заричка"!!!
То не бяха патардии и чудо ooooh!
По-скоро имаше в повече прожектори и пушалак ooooh!

# 43
  • Мнения: 1 092
аз също влязах без никакви проблеми на площада.с компанията дори внесохме бутилка шампанско,но в последствие не го отворихме.към 11 часа нямаше никакъв проблем с влизането,правеха проверки,да,но не са спирали никого.
а иначе пълна излагация от към заря и програма.....но то кога ли не е било така ...

# 44
Е, как пък толкова хора са влезли без никакви проблеми, само Мамица и компания не ги пуснали?!? Поне десет мои приятели са били на концерта от началото до края - но те са отишли още преди 21 ч., а не са чакали последния момент.
Мъжът на Мамица се изложи тотално в предаването на Милен Цветков - всички, които се обадиха (с едно-две изключения) обясниха как са нямали никакви проблеми с влизането на площада. На всичко отгоре без никакъв срам разказваше как си паркирал автомобила НА ТРОТОАРА!!! Типичен селянин - не му се дава някой друг лев за паркинг, давай НА ТРОТОАРА!!! Явно някои хора просто търсят популярност  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт