мамо,боли ме дупето!

  • 16 410
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Мили мами моля ви помагайте ако можете!Дъщеря\3 год.\ ми от няколко дни пищи че я боли дупето!Прегледа я лекаря и но според него няма нищо притеснително!Каза да и давам да пие течно аналгинче!От два дни не я боли така много  но пак я срязвя явно изведнъж и пропищява и веднага търси да си легне! Кажете на какъв лекар да я заведа щом педито не може да помогне! Имате ли идея от какво е породена тази болка!Много се притеснявам!

# 1
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А, дали е дупето? Дали не я боли нещо друго, а тя да не може да обясни правилно и да си мисли, че е дупето!? Щом и лекаря не е забелявал нищо нередно!?  newsm78

# 2
  • Мнения: 6 461
Аналгинче току така не се дава на деца Peace.
Цитат
    Метамизол (Аналгин) има температуропонижаващ, обезболяващ и спазмолитичен ефект, неговата водноразтворимост го прави удобен както за приложение през устата, така и за инжекционно приложение (мускулно). Приложението му в инжекционни разтвори в детската възраст не е желателно. Като се имат в предвид многобройнните му нежелани реакции (алергии, подтискане на костния мозък, аналгинова нефропатия) честото му приложение е неоправдано и опасно. Препоръчва се да се прилага инцидентно, при екстремна ситуация, когато другите медикаменти не са дали резултат или при много висока температура над 40.00С. Не се препоръчва приложението му под 1 годишна възраст. Дозира се по една капка на килограм тегло на прием.    
Виж да не би да е зачервено дупенцето.
Точно тази вечер Тошко(3г и 10м) се оплака ,че го боли дупенцето.Въпреки хигиената не мога да си обясня  newsm78,но е зачервено.Намазах го с кремче и му мина.
А може би не може да обясни правилно newsm78

# 3
  • Мнения: 103
Онази вечер дъщеря ми която е на 3г. също я болеше и много плачеше.Оказа се че е получила болки в стомаха от антибиотика който пиеше.Получи и много силно разтройство от него явно.Толкова зле се чувстваше че не можеше да ми обясни че я присвива стомаха,а само повтаряше-"Мамо боли ме дупето"Откакто спрях антибиотика всичко е ОК.

# 4
  • Мнения: 388
О, и през това преминахме.Побъркваше се милото,сякаш нервите я тресяха,беше я страх да сяда на гърнето.
Първо смених сапуна,не помогна особено.Хомеопатката я прегледа и установи,че и суха кожичката.Предписа някакъв крем,които го няма никъде и дефламол,сутрин и вечер тоалет без сапун и кремче.

# 5
  • Мнения: 6 461
О, и през това преминахме.Побъркваше се милото,сякаш нервите я тресяха,беше я страх да сяда на гърнето.
Първо смених сапуна,не помогна особено.Хомеопатката я прегледа и установи,че и суха кожичката.Предписа някакъв крем,които го няма никъде и дефламол,сутрин и вечер тоалет без сапун и кремче.
А дали е възможно да се зачерви дупенцето от сапун newsm78,Ккто стана тази вечер при Тошко.
И ако е така не е ли по добре да го измивам със шампоан?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 345
О, и през това преминахме.Побъркваше се милото,сякаш нервите я тресяха,беше я страх да сяда на гърнето.
Първо смених сапуна,не помогна особено.Хомеопатката я прегледа и установи,че и суха кожичката.Предписа някакъв крем,които го няма никъде и дефламол,сутрин и вечер тоалет без сапун и кремче.
А дали е възможно да се зачерви дупенцето от сапун newsm78,Ккто стана тази вечер при Тошко.
И ако е така не е ли по добре да го измивам със шампоан?


при нас се е зачервявало от много често миене със сапун поне така каза педито ни и ни препоръча да мием един два пъти само със сапун а през останалото време само с вода, но зачервяването е някак по различно от подсичането не мога да обясна поогледай го и виж по различно ли е от друг път

# 7
  • Мнения: 6 461
при нас се е зачервявало от много често миене със сапун поне така каза педито ни и ни препоръча да мием един два пъти само със сапун а през останалото време само с вода, но зачервяването е някак по различно от подсичането не мога да обясна поогледай го и виж по различно ли е от друг път
В никакъв случай не е подсечено. Беше  само зачервено дупенцето.
Тази сутрин няма оплаквания и няма зачервяване.Измих го с бебешки шампоан.
Мисля,че на истина си права за сапуна,понеже изсушава кожата.

# 8
тя беше на антибиотик преди повече от 10 дни-AZATRIL доста е силен за 3 дни на 24 часа по 4 мл!Мислех че може да е от него но няма логика!Дупето и не е червено явно е че е нещо вътрешно!Днес педито каза че можело да бъдат глисти-тва направо ме довърши!

# 9
  • Мнения: 4 414
Днес педито каза че можело да бъдат глисти-тва направо ме довърши!
правят се изследвания за глисти. направихте ли?
иначе и Ния се оплаква понякога, че я боли дупето и виждам, че се зачервява...може би и аз ще сменя сапуна newsm78

# 10
  • Мнения: 6 461
тя беше на антибиотик преди повече от 10 дни-AZATRIL доста е силен за 3 дни на 24 часа по 4 мл!Мислех че може да е от него но няма логика!Дупето и не е червено явно е че е нещо вътрешно!Днес педито каза че можело да бъдат глисти-тва направо ме довърши!
Направихте ли ги изследванията за глисти?
След като е по мнение на педиатъра ,би трябвало да ви пусне направление за изследвания. Peace

# 11
утре сутринта ще и пускам изледвания за глисти а от днешните изследвания излезе че има повишени левкоцити в урината а това означава че има инфекция!ще полудея вече!

# 12
  • Мнения: 388
О, и през това преминахме.Побъркваше се милото,сякаш нервите я тресяха,беше я страх да сяда на гърнето.
Първо смених сапуна,не помогна особено.Хомеопатката я прегледа и установи,че и суха кожичката.Предписа някакъв крем,които го няма никъде и дефламол,сутрин и вечер тоалет без сапун и кремче.
А дали е възможно да се зачерви дупенцето от сапун newsm78,Ккто стана тази вечер при Тошко.
И ако е така не е ли по добре да го измивам със шампоан?

Най-добре няколко дни само с вода,аз я преварявах.

# 13
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Според мен от силния антибиотик им последствия - нарушена е чревната микрофлора (естествените за червата бактерии). Може ли да намекнете на лекарката да изследват акото за гъбички?
Може да давате кисело мляко, което ще подобри това положение, а може и Ентерол (Ентерол-а са дрожди, не запича само по себе си, а също подобрява микрофлората. Нашата лекарка го предписва след силни антибиотици)
Не давайте тежки храни няколко дни, давайте повече плодове и зеленчуци, да няма салам, мазно, пържено.
За глистите оплакването щеше да е "сърби ме дупето" - защото те нощем снасят яйца тогава причиняват силен сърбеж, като излизат от ануса. А и щеше да си разчеса дупето до кръв.

# 14
  • Мнения: 832
quote author=kikis link=topic=154079.msg2967912#msg2967912 date=1167925436]
 повишени левкоцити в урината а това означава че има инфекция!ще полудея вече!
[/quote]

Повишените левкоцити са в кръвта, а не в урината.

# 15
  • Мнения: 6 461
утре сутринта ще и пускам изледвания за глисти а от днешните изследвания излезе че има повишени левкоцити в урината а това означава че има инфекция!ще полудея вече!
Какво предприе педиатъра на детето когато видя изследванията ?Какво ви изписа или ще ви даде направление за друг специалист.
Няма да полудееш Peace,ще се справите.
При евентуална инфекция би трябвало да започнете лечение... newsm78
Освен че ви е пуснал изследване за глисти.

# 16
  • Мнения: 585
Да не е вагинална инфекция , щом имате бактерии и в урината ...

Общи условия

Активация на акаунт