Първи крачки правим в 2007-ма, а през АПРИЛ ще гушнем рожба ценна

  • 16 419
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 221
Ая,темичката отново е страхотна,поздравления!!! newsm10 smile3501  love001
Аз също смятам,че ако не ти е в тежест,хубаво ще е ти да продължиш да ги правиш.Аз лично не се наемам,защото не съм на "ти"с компютъра.Няма да е лошо обаче някой,който му разбира да те замества от време на време,все пак и ти ще раждаш. Laughing

# 16
  • Мнения: 268
Здравейте  preggo ,

Чудесна ни е новата темичка! Дай Боже само с добри новини да я пълним!
Момичета, и на мен досега не са ми слушали тоновете. Последният път (в края на декември) док само премери пулса на бебето - може би това е достатъчно, а...? Вчера бях на ЖК, но не ме преглеждаха. Само ми пуснаха изследвания на кръв и урина - да видим дали съм вдигнала хемоглобина. Ще ми проверяват и кръвната група.
Вчера ходих и на зъболекар  smile3518 . Наложи ми се, след като по нова година си счупих едно зъбче. Слава Богу, зъболекарката ми е изключително внимателна. Не усетих почти никаква болка, макар че не ми сложи упойка. По съвет на док предварително бях пила но-шпа. Момичета, споделям с вас това, което моята зъболекарка ми каза: ако имате проблеми със зъбите, лекувайте ги между 4 и 7 месец. За някои може би  е вече късно, но други, като мен, имат още една-два седмици да съберат смелост, преди да влязат в 7ми месец  newsm47 !

Желая ви прекрасен ден!  babydust7

# 17
  • Мнения: 1 419
На мен също не са ми мерили тонове. Мисля, че стандартно започват от 7ми месец  newsm78 Ще ви кажа след събота, когато съм на преглед  Wink

Между другото, смятате ли, че имаме още нужда от магазините за бременни? Аз лично знам магазините, които ми трябват, а и съм си напазарувала дрешки, та надявам се да не ми се налага да търся още до края  Crazy
Единствената мисъл, с която питам е, за да съкратя малко страницата, че е доста дълга, а вече ще почвам да слагам инфо за бебетата, раждането, отглеждането и т.н.  Flutter

# 18
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Добро утро момичета!
Честита ни нова темичка!Браво за сетен път на Ая,която се е справила блестящо smile3501 smile3521
Ние сме в болнични........ходих на лекар вчера заедно с мъжа ми.Симптомите ни са 1 към 1,но спред лекарката е нещо от рода на ОВИ. Thinking/на мен ми прилича на грип.И други хора около мен са със същите симптоми/.И тъй като аз си се влача с кашлица и гърлобол от 29-и ми назначиха антибиотик,след консултация с моя акушер-гинеколог.Изписаха ми Оспамокс,който е Пеницилинов антибиотик и уж бил от най-малко вредните за бебо!!!Слава Богу,след като започнах да го пия се чувствам по-добре и може утре да цъфна на работа.
За контракциите,трябва ли задължително да имаме???Някой беше писал,че почти няма контракции-само по 15-20 пъти на ден. #CrazyТова нямане ли е?Мен 1-2 дена ми се е случало да имам и това е/ама си бяха леко болезненки/!!!Или не съм ги забелязвала Thinking

Успешен ден и целуФки на всички:)))))

# 19
Ауа темичката е просто невероятна,за пореден път оставам без думи  newsm03 newsm03 newsm03 нямаш грешка,ти просто си незаменима БРАВО  smile3518 smile3501

# 20
  • Мнения: 1 925
Здравейте !
Браво отново на Ая за хубавата тема  Peace
За контракциите - нямам такива, не знам дали е нормално  newsm78
За зъболекаря - днес бях, но си беше цяло изпитание, защото венците така ми кървят, че 10 мин. ми слагаха марли и лекарства да ми спре кръвта, за да може да ми оправи зъба, на който му падна пломбата точно преди Бъдни вечер  #Cussing out Но бебка си трайкаше и въобще не се възмути  Wink
За меренето на тонове - и на мен не са ми мерили, но доколкото и аз знам, това започва с влизане в 7-ми месец, пък аз имам още 2 седмици. 

# 21
  • Попово
  • Мнения: 687
здравейте момичета,
на мен ми слушаха тоновете когато ходих на ФМ в 22-рата седмица, след това на ЖК не са, знам от предната си бременност обаче, че тоновете започват да се следят след 7-мия месец.
Приятен ден от мен  Hug

# 22
  • Мнения: 1 977
Zdraveite, momi4eta! 4ESTITA NOVA GODINA! Jelaq vi samo hubavi izjivqvaniq i po-malko pritesneniq okolo taka o4akvanoto ot vsi4ki nas subitie! Az sum novak vuv foruma, no puk go sledq otkakto znam, 4e 6te imam bebe! O4akavme na6eto muni4e na 25.04. i ni kazaha, 4e e mom4e!
Az sum ot Sofia, no v momenta jiveq v Roumaniq, kudeto raboti supruga mi, zatova i vi pi6a na latinitsa...
Ami, s tova suob6eniitse iskah samo da se vklu4a vuv foruma...
Mnogo hubavo oformena stranitsa si imame...razbiram, 4e go duljim na Aya, taka 4e se vklu4vam v pozdravleniqta

# 23
  • Мнения: 167
Здравейте и от мен.
Ая, страхотна ни е темичката.Благодаря ти.Според мен вече не са нужни магазините за бременни. Аз също смятам да изкарам до края с това което вече имам като дрехи.
Току що се връщам от консултация.Засега всичко е наред.Шийката ми не е мръднала за 1 месец.Бебо се развива добре и все още си е с една седмица напред в размерите.Измериха ми и кръвотока от ляво и от дясно на корема,както и тоновете на бебо.
Това мерене на тонове за което говорите е точно това което ми правиха и на мен днес. Измерва се кръвотока за да се види дали плацентата се кръвоснабдява нормално.Когато има нарушения в кръвоснабдяването има риск от повишаване на кръвното и изоставане в развитието на бебето.При мен се оказа ,че в ляво кръвотока ми е по висок,но доки го отдаде на Магнерота.Въпреки това ми предписа Аспирин 100 млг. 1 х 1 за 1 мес..Утрогестана ми каза да си го пия още 1 месец. Тоновете на бебо иначе са нормални.
Колкото до контракцийте имам по 1-2 , но не всеки ден.

# 24
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 697
Здравейте, мамчета

Честита Нова година на всички, пожелавам най-вече здрави бебета!

За тоновете на мен ми ги проверяват всеки път, слушаме как тупти сърцето - 144 - 146 удъра са някъде.
И мен от седмица две зверски ме боли таза от дясно, но днес лекарката ми каза, че спасение няма - т.е. притиснато е някакво нервче и така ще е . Може да мине от самосебе си - дано  Praynig Иначе се движа бавно, бавно и ходя като пате, за забавление на всички около мен.

Явно манията с преустройването на жилището е хванала и други - аз си накупих сумати мебели, включително и спалня, а сега се оказва че ще чакам още 1-2 седмици за матрак  #Cussing out Направо ми омръзнаха тези по магазините - тотално неориентирани - как въобще имат клиенти!

Този момент с изчисляването на месеца не мога да го схвана - водя се 26 седмица т.е. кой месец??????? newsm78 помощ  newsm78

За плащането в болницата съм решила, че подкупи няма да давам. Ако ще плащам то ще е защото ще си отида в частна болница.  Naughty

# 25
  • Мнения: 105
Здравейте и от мен момичета  Wink! Дълго време не съм се включвала, но това е защото бях малко отпуска покрай празниците  madnoel  madnoel, така де вече бях почнала да се преуморявам и да се изнервям. Сега след почивката е доста по-добре Party. При бебенцето нещата вървят добре, докато се бях в Пловдив успях да се видя и с доктора при който евентуално ще раждам, доволна съм от прегледа, нищо излишно не каза, всичко много точно и ясно, и се поуспокоих малко, че и мен са ме погнали едни контракции Sad, но според него няма повод за притеснение, дано да е прав Praynig
За покупките - браво на вас, някои мами са доста ориентирани, аз още нищо не съм разглеждала и пазарувала Embarassed, особено за дрешките ми е.... ooooh!, не че не мога да харесам, а не знам какво да търся, уж имам списък с нужните неща но...
Съжалявам за момичетата загубили бебчовците newsm45 ще се моля за тях Praynig!

# 26
  • Мнения: 221
ДОБРЕ ДОШЛА, marini !!! Hug
elku ,сега си в края на 6 месец.Видях,че терминът ти е на 14.04.,т.е. на 14.01 ще влезеш в 7 месец.Така е най-лесно да се смятат месеците.

Ая,аз също мисля,че е излишно магазините за бременни да заемат място на страничката ни,слагай по-актуалната информация.

# 27
  • Мнения: 78
Здравейте! Честита нова темичка и от мен! И благодарности на Ая   bouquet

Elku, според една огромна книга за бременността и раждането, дето ми я дадоха да се образовам  Thinking пък аз я отгръщам тук-таме... от 23 гестационна седмица до 28 си в шести месец. Но по-лесно е наистина да си следиш месеците според датата на термина.

Всички пишете за контракции...  newsm78 аз май даже и да имам няма да разбера... Какво е това нещо smile3506

# 28
  • Мнения: 85
Здравейте всички, отдавна не съм писала, но съм тук и чета. Много ми е мъчно за ангелчетата и честно да си призная не ми се пише, всичко ми се струва незначително на фона на това. Алабинка и Маргарет-пишете ни ако имате желание, не се изолирайте, тук винаги ще намерите топла дума  Hug.
Аз утре и в понеделник си взех отпуска, имам още от 2006-та да ползвам и реших да си почина малко, хареса ми по празниците май  Rolling Eyes

Гледам, че и половината варненски мамчета липсват, тъй че Ларсен мила, ще гледам скоро да се организираме, но да е след понеделника.

Целувам ви всички!

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Момичета, имате специални поздрави от Алабина Simple Smile
Днес говорих с нея. Възстановява се физически, а и психически. Каза, че много  иска да влезне във форума и да ни пише, но още не е готова психически за това, но се надявам скоро да се престраши. Дори и предложих след време да направим една срещичка на пловдивчанки и с нея, макар тя да се опасява, че ще ни разстрои.

Ая, и аз мисля, че магазините за бременни вече няма да са ни от полза, а и вече май трябва да сме се ориентирали къде се намират Simple Smile

Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 20:35 от benitta

Общи условия

Активация на акаунт