Повръщане при кърмаче ?

  • 347
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Здравейте мами,
Притеснена съм от следният проблем - синът ми е на 45 дни, изключително кърмено бебе. Хапва си добре и не пие вода. На последната консултация отсъдиха, че е наддал 1300 гр  Heart Eyes. Но от две седмици забелязах, че след хранене повръща по малко от кърмата Cry. Като го сложа легнал на една страна му излиза кърма от устата. Малко е като количество, но е начесто и все го следя, за да го бърша. След всяко кърмене задължително го уригвам, но явно това не е достатъчно...
Знаете ли на какво се дължи това, как да се справя с него и колко ще продължи (не стига, че има ужасни колики, а сега и това)  Tired?
Педиатърката днес ми препоръча да му давам по три капки Reglan половин час преди ядене. Дали ще ни помогне това ? Как беше при вас ?
Предварително ви благодаря за отговорите   bouquet.

Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 09:02 от ani_78

# 1
  • София
  • Мнения: 322
Прочети тази статия. Често по-простите неща като промяна в позата на кърмене, по-често кърмене, повдигане на матрака вършат много по-добра работа от лекарствата.

Моята дъщеря пиеше Мотилиум, който също като Реглан-а ускорява придвижването на храната в стомаха (с цел да не остане много за повръщане, а и евентуално да се произвежда по-малко стомашна киселина, която може да увреди хранопровода при чести повръщания). При нас лекарството нямаше ефект - повръщането като че ли намаля в първите 2 седмици с лекарство, но после си продължи както преди. Постепенно започна да намалява чак след 6-тия месец, а след 8-мия вече не повръща, но още има рефлукс под формата на връщане на киселини в хранопровода - просто се е научила да ги преглъща и да не им обръща внимание. Така и по-трудно мога да преценя колко пъти на ден се случва, но определено са доста намалели случаите и аз се надявам до 12-тия месец съвсем да спрат.

Моят съвет е да прецениш има ли полза от лекарството и ако не - да го спреш, все пак това не са безобидни лекарства. Ако детето ти е от щастливо повръщащите (наддава добре и не изпитва дискомфорт), не се притеснявай от повръщанията.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт