Кога започнахте с първите сокчета ?

  • 1 978
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 467
Плодовите сокове са изключително полезни за бебковците, защото съдържат Витамин С, който не е в такова голямо количество в пасираните (предполагам сварени) плодове и зеленчуци.


 
Цитат
При бебето храносмилателната система още не е напълно развита, затова първата храна трябва да е нещо по-леко. А на него му се дава сок!

И така, какво може да се случи от ранното въвеждане на сока:

1. Раздразване на стомашно-чревния тракт.
2. Дисбактериоза
3. Проблеми с бъбреците (както при моята дъщеря – оксалурия).
4. Проблеми със задстомашната жлеза (като следствие е огромния брой болни от панкреатит в нашето поколение).

това от тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18208.0

Цитат
Дори при бебета над 6 месеца се препоръчва даването на плодове, а не на плодови сокове. Около 20 мин. след изцеждането на плодовете или зеленчуците, сокът вече не съдържа почти никакви витамини! Точно затова, в т. нар. натурални сокове витамините са изкуствено добавени. В същото време, пресните плодове и зеленчуци доставят на организма не само витамини и минерали, но и фибри, които са особено важни за здравето на храносмилателната система. (По данни на ААП)
 
това от тук http://karmene.greatnow.com/sokove.html

# 31
  • Мнения: 526
Jes ще ги погледна!

# 32
  • Мнения: X
След 7- мия месец-и то заради запека....иначе щях да изчакам още.........Макар,че и аз предпочитам да му дам плода на парче-да смуче......
На баткото  съм давала по Бг схема и си имам ужасни спомени от колики....а,не е бил нито по-здрав нито пък е бил с по-висок хемоглобин........

# 33
  • Мнения: 5 391
Дадох сок за първи път след 7-я месец, май по-скоро към 8-я.

# 34
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
аз пък се мъча да давам. не иска Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 1 877
Аз пък следвам съветите на нашата педиатърка и му давам сокчета от 1 -ия месец.Скоро ще започна и с пюретата.

# 36
  • Мнения: 5 393
На годинка и нещо-не помня точно.

Общи условия

Активация на акаунт