Лактозна непоносимост - Нестле АЛ 110 и въпроси

  • 1 787
  • 6
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
На бебко диагнозата се оказа непоносимост към лактозата, това е след 3 месеца ходене по мъките и доктори безброй. Сега е на Несле. Въпросите към вас майчета са ми:
- С какви биберони най- лесно ще се научи да пие кърмено бебе? - в момента пробвам с Чико и Авент, резултата е плачевен Confused
- По колко според вас трябва да изпива? - пие или му давам с лъжичка около 60 до 90 мл в момента с голяма мъка.
- Каква пауза между храненията да правя? - той е гладен след 1 1/2 ч. поради малкото количество мляко, което пие предполагам..

Ще съм благодарна за съвети и за това кога и как да започна захранване в този случай Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 676
На 3 месеца, дозата за 1 хранене е 130мл и интервалите са през 3 часа. Всеки следващ месец дозата се увеличава с 10мл. Пробвай със силиконови биберони. Те са по-меки. Аз лично съм ползвала Dr.Wrown или Be free-това е новия надпис.

# 2
  • Мнения: 1 041
Наистина 60-90 мл за бебе на 3 месеца е малко.Трябва да пие около 130 мл и през 3 часа,въпреки че всяко дете си е индивидуално.Аз съм доволна от бибероните на Чико,но щом при вас положението е плачевно,пробвайте с друг вид и марка,например силиконови Peace

# 3
  • Мнения: 1 668
Весито, аз минах по този път, когато Иван беше на точно 30 дни. На опаковката на Ал 110 пише колко трябва да изпива едно бебе по месеци - иван пиеше точно толкова, колкото пишеше на кутията. Ние ползвахме Б-фрее на д-р Браун и се чувстваше добре. Въпросът ми е как точно разбраха за лактозната непоносимост, изчезнаха ли ви симптомите от това мляко. При нас е оказа, че в следствие на лечение с антибьотик на 20 дни е развил тази лактозна непоносимост. Това е защото бифидо бактерията в дебелото черво е унищожена от антибьотика, а бифидо бактерията спомага производството на лактаза, което е ензима, който разгражда лактозата. Та накратко - намерих една хомеопатка, купих бактериите, давах една седмица и още на 3-4 ден Иван мина поне на 1-2 кърмения дневно, а след седмица всичко си тръгна постарому. Педито беше категорично против да давам бактерии на бебе под 3 месеца, но хомеопатката каза, че може като направи 1 месец. И при нас имаше успех доста бързо и вече 8 месеца нямаме никакви оплаквания и даже вече е на кухня и яде всичко. Това, което аз четах е че понякога се бърка лактозната непоносимост с алергията към белтъка на кравето мляко. Тоест ако не са минали симптомите е по добре да вземеш Фризосой - това е безлактозно мляко на соева основа. Ал 110 е на основа краве мляко. Ние първо бяхме на соевото и след това минахме на Ал 110, защото то е по тежко, децата се запичали от него и т.н. Ако имаш други въпроси пиши на лични.  Дано съм ти била от полза

# 4
  • Мнения: 417
Каво зна4и лактозна непоносимост? newsm78Ина4е ние се нау4ихме да пием с AVENT.Mislq 4e te sa naj dobrite.

# 5
  • Мнения: 1 668
непоносимост към  млечната захар най-общо казано

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Момичета, благодаря ви за отговорите. Сега експериментирам с Чико и Авент. Засега успеха е нулев - продължава да пие 60-90 мл.

Герчо, благодаря за подробното обяснение. При нас го установиха по метода на изключването. Бях на кърмачеста диета доста дълго- нищо, после хипоалегенно мляко - нищо, разстройството продължи. Правихме изследвания и освен гъбички  и стафилококи нищо не се появи. Накрая спрях да кърмя и дадох АЛ 110 и за два дни детето се оправи. Разстройството и къркоренето на червата спря. Това с антибиотика леко ми отваря очите, бебко беше на антибиотик още в родилното, роди се в зелени води и превантивно му даваха. Ако не те затруднявам би ли ми дала координати на хомеопатката ти? Казват, че временна непоносимост към лактоза няма, но аз се надявам да е като при вас и бързо да отшуми Praynig

Общи условия

Активация на акаунт