Малко неудобен въпрос

  • 5 291
  • 91
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 960
с огледалце ,сама ,перфектно се лъснах .. hahaha .без нито следа от косъмче. Но коремът ми беше доста спретнат ...така че не ми беше особено трудно.А иначе ако се бях затруднила без съмнение мъжО щеше да поеме щафетата с излъскването....родих секцио и преди това ме похвалиха за чудесно свършената работа,но пък корема не са ми бръснали  newsm78  може би защото нямам нищо там дори мъхче...явно така са преценили.

# 76
  • Мнения: 9 973
аз се оставих там да ме бръснат пък нямаше ножчета....пък шоу..... hahaha

# 77
  • Мнения: 46 492
... Между другото ходих на курс за бременни и там ни показваха филмчета- жени раждат, но са заснети в чужбина. Направи ми впечатление, че не са бръснати. Даже бяха доста натурални. Явно е въпрос на разбиране относно хигиената или каквато е причината.


Да. Така е в нормалните държави. Разлика в хигиената няма, но при прясно обезкосмяване, рискът от инфектиране при растежа на косъма е много голям, сигурна съм, че на всяка от вас се е случвало да се появят пъпки или трудно избиващ косъм, затова не го правят. При раждане по естествен път и евентуална епизиотомия, преди зашиването минават с машинка само мястото, така косъмът не пробива и няма възпаления  Peace


За себе си - косми не мога да търпя. И по време на бременността не съм оставяла нито един, толкова ми е рутинно вече, че не виждам какво има да гледам.

В болницата, в която раждах, искаха да си носим ножче, ново, неотваряно, в повечето е така, доколкото знам, само дръжката е на болницата.

Има легенди, че колкото и добре да си обезкосмена, ще те "минат" задължително, но май са си само легенди  newsm78 на мен никакъв "тоалет" не са ми правили - прегледаха ме, полежах в предродилно и после ме извикаха в операционната, корема също не са ми бръснали, въпреки, че мислех, че го правят при операция.

# 78
  • Мнения: 1 701
Ужасно е трудно - с огледало, без огледало - все тая, накрая те "довършват" в болницата...  Confused При това аз раждах със секцио - кому беше нужно да ме тероризират така, незнам!  Crossing Arms

# 79
  • Мнения: 3 929
Аз често се бръсна там и мога да го правя, без да гледам, така че нямах проблем да го направя, преди да вляза да раждам. Въпреки че се бях обръснала много добре, когато ме сложиха на магарето да раждам, пак ме бръснаха, ако това можеше да се нарече бръснене. Поливат те с един чайник, минава на две, на три със самобръсначката и така. А дали и при секциото правят тази процедура - не знам, аз раждах нормално.

# 80
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Трудно ама почети по памет hahaha, е справях се де и аз незнам как Thinking

# 81
  • София
  • Мнения: 7 183
Въпреки че се бях обръснала много добре, когато ме сложиха на магарето да раждам, пак ме бръснаха, ако това можеше да се нарече бръснене. Поливат те с един чайник, минава на две, на три със самобръсначката и така. А дали и при секциото правят тази процедура - не знам, аз раждах нормално.
Абсолютно същото беше и при мене, раждах секцио.

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Ако не можеш да изтърпиш колата, помоли таткото с бръснача. И в двата случая ще е по-добре от това, да ти направят процедурата в болницата.

Аз започнах да си правя кола на " " още в самото начало, като всеки път стеснявахме триъгълника, а накрая не остана нищо. Издържаше около 15-тина дена. Като отидох да раждам беше минала само седмица и ме попитаха дали съм се обръснала, казах - да и толкова. Не ме пипнаха, обаче съм чувала, че някои ги бръснат независимо дали са се обръснали предварително. Даже при секцио мажат с йод. Но ако преди това си минала през колата и да искат няма какво да обръснат   Wink

# 83
  • Мнения: 881
с огледалце Peace

# 84
  • София
  • Мнения: 44 037
тематае от ЯНУАРИ 2007 г.....отдавна се е минало и заминало бръсненето и раждането Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 85
  • Мнения: 434
Като гледам датата на първият пост,жената отдавна е решила проблема си.
От къде ги вадите тези стари теми, че и чак още три страници сте изписали,не е лошо да гледате датата преди да пишете.

# 86
  • София
  • Мнения: 5 079
Ами действах с ... огледало и с напипване... Laughing

# 87
  • Мнения: 560
Брррр,сложна работа!!! newsm78 newsm78 newsm78
По някое време исках да си направя кола-маска,но позната козметичка каза,че не е хубаво.Първо-може да си лепна някоя инфекция,второ-може да се предизвикат преждевременни контракции от стягането на корема при дърпане.
Еййй,голям смях......сетих се за моите косми....
До някое време се бръснех сама.После спрях да се виждам и спрях да се бръсна.Ходех си ей така както майка ме е родила.Някъде в края на 8-я месец реших,че е време да се погрижа и да "изрина растителностите".Мъкааааа  smile3511
Викнах мъжа ми да помага.Той дра,дра,дра с едно ножче и накрая избухна в смях.Викам:"Що се хилиш,бе?",а той:"Никога не съм виждал по-проскубана п***а!" rotfImbo rotfImao
Та се заех сама с проблема.Заставах на колене под душа и с едно огледало и с напипване.

Успех!!!

# 88
  • София
  • Мнения: 44 037
Като гледам датата на първият пост,жената отдавна е решила проблема си.
От къде ги вадите тези стари теми, че и чак още три страници сте изписали,не е лошо да гледате датата преди да пишете.

и си пишат ли пишат....нищо де все на някой може пък да му е полезно да прочете.... Simple Smile))

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Аз съм раждала два пъти секцио и двата пъти сама си правих тоалет но въпреки това е задължително преди раждане акушерката да го направи.Бръсначките са стари модели но няма как дори при секциото се правят и по вече промивки е не е болезнено колкото самото раждане.

Общи условия

Активация на акаунт