Идеи за първи рожден ден

  • 1 356
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 867
  Скоро ще празнуваме първия рожден ден на сина ми-моля дайте предложения за менюто. Гостите ще са около 14 човека.
  Засега съм намислила само руската салата, както и тортата е ясна.
  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 182
И аз се записвам в темата че и мен това ме чака. Peace

# 2
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Иние след месец ставаме на годинка и още от сега мисля менюто.Тортата е ясна,но не знам къде в Плевен мога да поръчам хубава торта.Иначе за другото сега съм се спряла на-салати9РУСКА И СНЕЖАНКА)основно ястие(пържола+пилешко бутче+кюфтета)мезета,ядки,алкохол и безалкохолни.Кажете други предложения.

# 3
  • Мнения: 2 099
На 23.12 станахме на годинка и бяхме поканили 15 човека. Поръчахме си торта от Неделя, която се оказа много вкусна и красива. Относно менюто, купих различни видове салати /руска, млечна, пикантна и родопска/, нарязани мезета от Била, както и пилешки бутчета, св.пържоли и татарски кюфтета. Пържолите ги направих на фурна с гъбки и кашкавал, бутчетата бяха с подправки, така че само ги опекох, както и кюфтетата. Окраса си купих от 101 балона- балони, гирлянд и надпис Ч.Р.Д. Бях много притеснена относно празненството, но всичко беше на ниво и се справих само за няколко часа, тъй като то се състоя на обед. Горещо препоръчвам на всички подобно меню, тъй като добре знаем, че с малки деца нямаме много време за приготовления, а при мен почти всичко беше готово /само фурната ми се оказа малка, та трябваше някои неща да изпече майка ми в нейната/. Hug
Пожелавам на всички ви незабравимо прекарване на тъй важният празник за всички родители и се надявам да съм била от помощ.   ura

# 4
  • Мнения: 2 126
И аз ще следя с интерес темата.След 20 дни дъщеря ми става на годинка Grinning
Идеите засега са ми да поканя дечицата с мами в едно заведение подходящо за случая.Баби и други роднини ще идват през уикенда - пържоли,кюфтета с картофена гарнитура,салати - Снежанка,руска и някои сухи мезета.Сладки и торта за десерт..и така Wink  Дано ми хрумнат и по оригинални идеи покрай темичката  Crazy

# 5
  • Мнения: 1 341
ама това руска и снежанка много травиално.
Предлагам Ви еднасалата -  ИХТИАНДЪР (на готвача, който я е измислил. Пожъна страхотен успех
нарязвате белтъците на яйца  на кубчета, 1кутийка царевица, ситно нарязвате печена червени чушки, нарязано  на кубчета сирене и всичко  това  полято със сос от майонеза, кисело мляко, черен пипер и жълтъците на яйцата. Много е важно да се разбърка (аз го пасирам) соса, за да  не се усеща жълтъка.  Всичко правя на око. Става страхотно на вкусно.

# 6
И ние тоя месец правим годинка,та и аз ще следя темата с интерес.Но на мен по-голям проблем ми е менюто за децата ,които също са на 1-2 годинки. newsm78Моля ви дайте идеи  PraynigМерси предварително Heart EyesИначе салатата ,която Evjeni предлага ми допада много.Задължително ще я пробвам. Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 1 182
Evjeni благодаря за рецептата на салатката.Задължително ще я пробвам!
Radiimoni на мен също ми е проблем какво ще сервирам на децата ooooh! дано някои мами си включат с идеи Hug

# 8
  • Мнения: 1 341
защо не направите малки крокодилчета. Те са все едно калцоне, но с формата на крокодилче, зайче и т.н.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=112929.0;topicseen

# 9
  • Мнения: 222
За децата можеш да направиш банички, кекс -солен и сладък, сандвичи.
Скоро имаше една тема за прасенца от солено тесто, аз ги направих с бутер тесто и малкия много им се радва- това също може да се приготви
http://saechka.ru/kuche/batch/101.php

# 10
  • Мнения: 1 182
Ауу супер са прасенцата!И не са трудни!Пълнят ли се с нещо?Давайте още идеи Hug Hug

# 11
Мерси за идеите!Супер са!Давайте още Praynig

# 12
  • Мнения: 222
Ауу супер са прасенцата!И не са трудни!Пълнят ли се с нещо?Давайте още идеи Hug Hug
ако се правят от бутер тесто могат за се поръсят със захар и ще станат като сладките "сълзица".
Ето ви още идеи, някой от тях ползвах за РД на малкия.

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=696.0
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=696.0

# 13
  • Мнения: 1 182
zoja77 красота!  bouquet
Ще се опитам да направя сандвичите и мишлетата.Страхотни са.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт