За яслата...

  • 829
  • 11
  •   1
Отговори
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Мами как свикнаха децата ви с яслата.Моето момченце е на 11 месеца и днес подадохме молба за ясла от 01.06.Тогава той ще е на 1годинка и 4месеца.Мислите ли,че е твърде малък да го пускам.Още не ходи,но се надявам скоро да стане,не се харани сам и е с памперс.Чудя се дали ще му обърнат внимание.Исками се да го пусна лятото,за да избегна вирусите,които започват есен.Споделете опита си по този въпрос и ви благодаря предварително. newsm78

# 1
  • Мнения: 8 505
Дъщеря ми тръгна на година и 5м.Адаптацията продължи час и половина (няма грешка);моето мнение е,че тя (почти) не зависи от възрастта на детето.
За хранене-ще го хранят,памперсът не е проблем за тях,а дали ще му обръщат достатъчно внимание никой не може да каже предварително.Дано попаднеш на свестен персонал.

# 2
  • Мнения: 5 468
Моето тръгна на 1 г. и 6 месеца. И то беше с памперс, не ядеше самО и т.н. ... бебе си беше. Нямам никакви оплаквания откъм гледане (поне не съм разбрала, ако е имало нещо), гледаха я, сменяха й памперса, хранеха я (така твърдяха), но болестите й дойдоха в повече и я спрях след 6 месеца ходене по мъките. Постоянно беше болна. Рекордът й по ходене е 2 седмици без да я спирам.
Плака първите 2 седмици като я оставях там. После спря, даже едва я удържах да й сложа пантофките сутрин, преди да влезе вътре в групата си. Не ми казваше "Чао", врътваше задник и връхлиташе вътре. Психоложката ми каза, че си имала приятелка Rolling Eyes.

Не се притеснявай, как ще я гледат и дали ще свикне... и ще я гледат, и ще свикне..., но с болестите не знам - дано не я хващат много Peace.

# 3
  • Мнения: 114
Дъщеря ми е на 1 и 8 м. и все още пикае в памперс защото неможем да се аучим на гърне.Мисля март или април да я запиша на ясла ,но се притеснявам за болестите  Sad тъй като тя и най малкият вирус го лепва, колкото и да се опитвам да я гледам идеално , тя през два месеца се разболява и сме на антибиотик.Много е палава и немога да си представя да я гледам още 1 година в къщи докато започне да ходи на детска градина.УУУУФфффф просто незнам как да постъпя  ooooh! освен да я запиша и да пробвам да видя как ще е , а относно контактите не се притеснявам толкова защото тя е много контактно дете а още повече като има деца и играчки.

# 4
  • София
  • Мнения: 888
Дъщеря ми тръгна на ясла като навърши една година. Тя е родена на втори януари, а  след няколко дни беше на ясла. Адаптацията стана много бързо. Тя още не разбираше и много бързо свикна с режима и хората там. А що се отнася до болестите, то те са неминуеми, но  всичко си дойде на мястото много бързо:)

# 5
  • София
  • Мнения: 529
Дани тръгна на ясла на 1,5г. Трябваха му две седмици, за да посвикне с обстановката и два антибиотика, за да свикне с "градинския сопол".  Laughing Но пък разликата е огромна - храни се сам, пробва да се облича, въобще станал е самостоятелен. А преди това и в тоалетната ходех с него. Затова ако мислиш, че детенцето ти е готово за ясла, давай!  Hug

# 6
  • Мнения: 2 019
и аз ще го давам на 1 и 4 месеца и се надявам да няма проблеми най-вече с болестите

# 7
  • Мнения: 2 237
Аз също много се колебая.Хем искам да я дам на ясла,хем не искам...но като гледам какъв бяс е станала все повече осъзнавам че и ма нужда от игра с връстници  Sad Така че май скоро и аз ще я дам.
Аз бих ти препоръчала да го дадеш,а ако видиш че не става отложи.
Самото детенце ще ти подскаже   Peace

# 8
  • Мнения: 141
И аз се замислям за ясла.Малката е на 1 година.Мисля, че готова за ясла.Тя е много контактно дете, а и по принцип съм за яслите защото такива игри и контакти с други деца в къщи не мога да и осигуря.Обаче много се страхувам от болести.Всички мои познати ми казват, че когато тръгнат на ясла или детска градина децата са постоянно болни.Много ме е страх.Лятото бяхме лепнали оня гаден вирус разстройство и повръщане, чак до болница стигнахме.Затова още не мога да взема решение. newsm78







# 9
  • Sofia
  • Мнения: 170
Здравейте мами,
моята дъщеря тръгна на ясла на година и 7 месеца, като преди това не беше боледувала сериозно, за адаптацията нямаше много проблеми, но болестите ни разказаха играта  Cry
След два месеца ходене по мъките, антибиотици, проблеми с болнични и т.н. я спрях, в момента се редуват баба й (за съжаление много далече в Айтос) и една приятелка да я гледат.
Не съм я отписала още, задава се един период след две седмици да няма кой да я гледа за около месец и ми настръхва косата, че на втория ден пак ще е болна. Thinking
Обаче има нещо друго - вече като е на почти 2 години се чувствам някакси по-спокойна да я оставя, тя вече говори, справя се много добре сама с ядене, ходене на гърне и даже обличане и събличане  Grinning
Ви преценявайте, но не правете грешката като мен първо да почнетте работа и после да дадете детенце на ясла, трябва да е обратното, за да може то да свикне в яслата, пък после тръгвайте на работа, това е моя съвет, успех!  Hug

# 10
  • Мнения: 953
Ще свикне Аз дадох малката на 1 и 1м. свикна по-бързо от по-големите.

# 11
  • Мнения: 1 800
Синът ми ходи на ясла точно от същата възраст - 1г4м. Не е малък. Не е проблем това, че е с памперс, че не се храни и облича самостоятелно. Проблем са само болестите. Подсигури си няколко месеца в началото да има кой да го гледа като се разболява.

Общи условия

Активация на акаунт