Пак за храненето на едногодишна възраст

  • 546
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 362
Привет, момичета!
Изчетох всичко в старите теми, но никъде не видях децата да ядат мляко и сутринта, когато станат от сън???
Моят син яде така:
8.00 - 160 мл АМ
9.30 - пресен сок и ляга да спи
11.30 - 12.00 - пюре, манджа или супа със сухар (аз готвя)
15.00 - плодове
17.30 - 18.00 - следобедна закуска (грис, каша, качакмак(рядко) или кисел с бисквити)
21.30 - 220мл АМ
И после ляга и спи пак до 7.30 - 8.00 часа.
Има обаче тънкост - той пие хипоалергенно мляко - имаше съмнения за АКБМ. Но яде сирене и понякога плодово кисело мляко на Нестле, както и понякога от тези храни получава дерматит - както и да е, това ще го уточним с алерголога др. месец.
Сега ми е мислата за храненето - според вас да си му върна ли закуската (която той само отказа) в 10.00 и да му давам обяда в 13.00
???
И да си призная - хич не ми се маха млякото сутрин - много държа  на това пусто мляко (нали нямах кърма и съм комплексирана на тази тема )!!!
Е, моля, съветвайте, не ме жалете Simple Smile

# 1
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Аз пък кърмих моят син почти до годинка, когато сам престана да суче и сега млякото му е единствено вмъкнатото в храните, иначе не го иска. Ще ти напиша как се храни. Аз се примирих, че вече е голям и иска закуска като за големи. Щом детенцето ти пие мляко сутрин може да комбинираш малко мляко + друга закуска и по-късен обяд.
Синът ми се храни така:
8.00-9.00 часа (зависи кога ще се събуди) - попара, корнфлейкс с мялко, бисквити с мляко и тем подобни, филийка с масло и сирене
10.00-11.00 часа - плодове или сок
12.30 - 13.30 - манджичка или супичка + десерт кремче или плодово пюре
между 16.00-18.00, пак зависи кога ще се събуди - грис, нишесте с мляко, мляко с ориз ....
после сок или плод
вечеря около 20.00 супа или друга манждичка

# 2
  • София
  • Мнения: 1 457
Според мен е добре да си запазиш млякото сутринта  Peace Аз лично на 1г. давах АМ като се събуди, но после към 10-10.30 ядеше и друга закуска (попара, каша, овесени ядки и т.н.) Съответно обяда беше по-късно от вашия - към 13.30 ч., после следобедна закуска и АМ преди сън.

# 3
  • Хасково
  • Мнения: 726
аз давам АМ само вечер, сутрин яде грис със сирене, обед пюре, следобед кисел. Но си мисля ако заменя вечерното мляко със  супичка да давам  по малко мляко за закуска.

# 4
  • Мнения: 2 897
Ако отказва закуската в десет няма нужда да го караш на сила,остави си млякото.
В случай,че иска да яде попара в десет(примерно)може да му я правиш с АМ,вместо чай.
И в двата случая ще запазиш млякото,на което държиш.Остава само детето да реши(в колко ще яде) Wink

# 5
  • Мнения: 4 668
Ама защо трябва да отказваш млякото  Rolling Eyes Моят син и сега си пие АМ сутрин  Hug
Често пропуска закуската в 10 ч. или хапва плод , бисквита ...
Няма по - добро за него от млякото , какво получава от една попара с чай примерно ?

# 6
  • София
  • Мнения: 362
Това казвам и аз де Simple Smile - не искам да .оставям млякото, но в същото време ме е страх да не го прехранвам.
Основното ми притеснение е, че с татко му имаме проблем с килограмите (склонни към напълняване) и ме е страх да не стане дебел - не искам да ми дебело детето - била съм дебело дете и си знам проблемите...
Иначе след много мислене, четене и поглед в/у книгата на д-р Трифонова установих следния режим за Гого:
7.30-8.00 - 160 мл АМ
9.30 - закуска (кус-кус, грис, овесени ядки, качамак - попара не яде )
11.30 - (след сън) едно хубаво сокче от любимите ябълки Simple Smile
13.00 - 13.30 - обяд
16.00 - (след сън) Плодче (банан, манго...)
18.00 - 18.30 - сл. закуска (каша, грис, нишесте) - така ще избегна вечерята в 20.00 засега)
21.30 - 220 мл АМ

Благодаря ви, сладуранки   bouquet

# 7
ами аз давам мляко само вечер, понеже ядем 4 пъти и само преди лягане мога да го вмъкна млякото, ама гледам че напоследък му се цупи и май върви към отказване
а като знам как си го цокаше до преди месец...
но вкусовете на дечицата се променят

# 8
  • Мнения: 92
Правилно си решила да не се отказваш от млякото сутрин и вечер. Аз кърмих дъщеря си до 1 год. и след това започнах да давам АМ, и до сега го пие сутрин и вечер. Режима ни е следният:
9.00ч.- АМ 150 мл.
12.00ч.- обяд, супа или друго сготвено от мен
13.00ч. - плодов сок
16.00ч.- попара, каша или нещо от този род
18.00ч.- плодове, бисквити, солети и т.н
20.00-21.00- мляко 200 мл.
 
Дечицата сами си определят какво и колко им се яде това е най-добрият вариант.

# 9
  • Мнения: 2 253
Моят син си има в менюто мляко сутрин и вечер преди лягане все още.

Общи условия

Активация на акаунт