Ако някой може да разчете резултатите....

  • 7 864
  • 59
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
wbc 12.1 -10\m3
rbc 4.44
hb 13.7
ht 39.8
mcv 090
mch 30.8
mchc 34.4
plt 0481
малок съм настинала явно и това са резултатите ми, но нещо не разбирам, за първи път правя в тази лаборатория и няма граници надолу никакви Rolling Eyes

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162

wbc 12.1 -10\m3 - Левкоцити(малко са ти по-високи, но е нормално щом си настинала)
rbc 4.44 - Еритроцити
hb 13.7 - хемоглобин
ht 39.8 - Хематокрит(поне мисля, че е това, обикновено го изписват HCT)
mcv 090 - Среден обем на еритроцита
mch 30.8 - Средна концентрация на хемоглобин в средния еритроцит
mchc 34.4 - Средна концентрация на хемоглобин в еритроцитите
plt 0481 - Тромбоцити

# 2
  • Мнения: 741
Всичко ти е в норма,освен левкоцитите(wbc)Нормално е да са до 10,5,а твоите са малко повече,но при настинка те обикновено се увеличават.Не се притеснявай и бързо оздравявяне!

# 3
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Левкоцитите са ти по-високи от нормата,което е признак за инфекция.Вземи си Фервекс,Колдрекс,упсарин с вит.ц или нещо друго от тоя род.А изследване на урина прави ли си? Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 4 423
ох, благодаря ви много   bouquet, чакам деферициално броене да излезе, дано няма нищо Praynig чакам и урината

# 5
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Не се притеснявай,най много да се наложи АБ,само внимаваи да не предадеш истинката на децата,че ще си имаш главоболия.Успешно оздравяване.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 423
сега ми се обадиха, че и ддб е в норма и урината  и утайката, странно, аз пих 7 дни антибиотик, преди 2 дни ми свърши, а пак се чувствам зле Confused

# 7
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Кога ти взеха кръвна картина,ако е преди АБ иди пак за кръв.Ако АБ не е бил подходящ може левкоцитите да са се увеличили и инфекцията в случая не е излекувана,още повече ако поддържаш температура.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 423
днес дадох кръв, антибиотика го свърших на 3ти

# 9
  • плевен
  • Мнения: 1 249
След АБ би трябвало левкото да са в норма,а те са височки.Посъветвай се пак с доктора какво да правиш.Какъв АБ пи?

# 10
  • София
  • Мнения: 4 423
ох, изхвърлих кутията, нещо беше Фромилид Уно, изписа ми го за тем. 37.2, с болки в ставите, малко зачервено гърло, но без никакви други симптоми, нито хрема, нито отпадналост.... Thinking
това страшно ли е, че са ми такива левкоцитите след антибиотик? - пих две кафета със сметана преди да дам кръв

# 11
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Nе е страшно,но ако носиш инфекция може да се усложни.Явно,че в момента не се чувстваш добре,съвета ми е обади се пак на личната.Не знам как толкова лекари назначават АБ без особени симптоми,а като наистина станеш зле се чудиш какво да правиш

# 12
  • София
  • Мнения: 4 423
ами обадих и се, каза нищо ти няма Thinking

# 13
  • Мнения: 270
Здравей, Буболина! Лично аз бих те посъветвала да се обърнеш към друг лекар. Според мен изследвания на кръв и урина е трябвало да ти направят при първото ти посещение при лекаря със съответните облаквания и възоснова на тях да ти се назначи лечение с антибиотик. Не виждам логиката сега да ти се правят тези изследвания, най-малкото, защото резултатите няма да са коректни. Ти си пила до 03.01. антибиотика, но всеки антибиотик действа доста дни и  след спирането му. Както са ти казали момичетата по-горе има нещо неизлекувано, тъй като левкоцитите са ти завишени дори след приема на лекарството. Успех!

# 14
  • Мнения: 1 428
От колко време си с тая субфебрилна температура?А кога я вдигаш?Само вечер ли или имаш и през деня?

# 15
  • София
  • Мнения: 4 423
от  около месец, само в късния следобяд я вдигам, според личната е на психическа основа, защото много ме беше страх да нямам левкемия Confused

# 16
  • Мнения: 4 150
Бубе,най лесно Ще прецениШ сама,ако си направиШ преz деня поне 5 вzимания на крьв zа левкоцити и видиШ,че всеки пьт са раzлични стойности.Човек е раzличен всяка една минута.
Ако са ти ниски левкоцитите,имунната ти система е zле.При твоя случай покаzва,че работи перфектно и може само да те радва.
Левкемията я иzбйи от главата си,ама веднага. Naughty

# 17
  • София
  • Мнения: 4 423
ами да взема утре да си направя пет кръвни картини и ще пиша после Hug, благодаря за съвета  bouquet

# 18
  • Мнения: 4 150
Хайде няма нужда...zнам,че всички Ще са с раzлични стойности.Спести си парите,каzвам ти го от опит.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 423
ок, няма да си правя тогава Hug

# 20
  • Мнения: 1 428
О ,я си избии тая левкимия веднага от главата.Имам двама души от семейството починали от тая болест и ти казвам ,че ти нямаш.От един потдут лимфен възел и малко температура не става левкимия.Аз имам такава температура вече от една година и то само вечер
Даже и сливиците ми извадиха заради нея,но пак си я имам.Щом я вдигаш само вечер значи е на психична основа.Обиколила съм сумати лекари и кабинети и причина няма.Дори имам увеличени лимфни възли и под мишниците и по врата.
Ти какви други оплаквания имаш?

# 21
  • София
  • Мнения: 4 423
Ох, вече не знам... и сега пак имам 37.3 и главата ме боли, леко ми е запушен носа, гърлото ме боли малко, нямам сливици...., лошото е, че аз я вдигам следобедните часове, от само себе си пада, после пак я вдигам...какви са тези изследвания по които не мога да разбера нищо, днес ги показах на проф. Бобев, каза че са на абсолютно здрав човек, диференциално броене ми е правено не на апарат ,а на микроскоп - ръчно, идеално е, утайката ми е 6, вече не знам какво да изследвам, дали няма връзка примерно ревматизъм с температура, ако е така да ходя да си правя изследване за ревматизъм Rolling Eyes Confused

# 22
  • Мнения: 4 150
Цитат
Ох, вече не знам... и сега пак имам 37.3 и главата ме боли, леко ми е запушен носа, гърлото ме боли малко, нямам сливици...., лошото е, че аз я вдигам следобедните часове, от само себе си пада, после пак я вдигам...
Нормално е да имаШ Т при теzи симптоми.Остави ги да се дораzвият,досега все си ги подтискала с АБ,кортиzона преди време сьЩо е подействал анти.
Трябва да се успокоиШ и да оставиШ тялото ти да действа само.Да не мислиШ,че си по умна от него и Ще можеШ да го иzхитриШ по някакьв начин да ти се подчинява... Wink
Така както сьрцето си бие само,така и имунната система си работи беz твое zнание.
Само,че с това деструктивно мислене се тормоzиШ психически и по тоzи начин цялата енергия на системата отива пьрво да неутралиzира това твое мислене,и каквото остане от енергията отива zа балансиране на другите дисбаланси в органиzма...гьрло,нос,Т и тн...
Затова се иzисква
Тьрпение,почивка и оставяне на органиzма и психиката да почиват.
Прави си всеки ден по 1 литьр пресни сокове...моркови,портокали,малко магданоz.
Като си миеШ zьбите си почиствай еzика с льжичка.
Вzеми си поzитивна литература и лягай на дивана.
Ако при теб молбите действат,полzвай ги.
  bouquet Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 4 966
Бубе,да ти кажа при мен как стоят нещата.
Поддържах температура 5/6 месеца...Обиколих всички лекари.Сблъсках се с 100 мнения.Повечето бяха на мнение че от пренапрежение,стрес и такива неща е температурата.В началото кръвните ми изследвания си бяха наред.Именно за това никой нищо не ми казваше.Била съм напълно здрава.Да ,но аз се чувствах изтощена ,преуморена,почти постоянно имах темп.от 37 до 37.3...вечер понякога я  смъквах.И на своя глава след куп лекари реших да си пусна стерилна урина.Там излезе proteus mirabilis.От толкова чакане бях направила пиелонефрит.Айде в Александровска болница на инжекции.След 10 дни ме изписаха.Изследвания наред,урина-наред.Бях добре една седмица,тръшна ме вирус и пак започна температурата.Айде два месеца пак с температура,дразнещо гърло,все червено-но не ме болеше.Минах през 4 лекаря уши,нос ,гърло.Последния назначи да се изследват два ензима,били отговаряли и за ревматизъм./защото видя силен хроничен фарингит/.AST-то ми беше 40 при максимум 20 стойнсот граница.От там гърлен секрет и бам-стафилококи ауреус.Та този стафилокок съм го мъкнала още от раждането на малкия,една година,6месеца ходене по лекарите./А пропускам всички антибиотици,които изпих-безрезултатно преди това/.
Та мисълта ми е че ако сам не тръгнеш да се изследваш-надали може да се разчита на лекарите.
ПОсле ми идваше да ги заколя...По техните думи не трябваше да мисля за болести,лекари-да спра да ходя по изследвания,защото съм се се въртяла в омъгьосан кръг.Понеже съм се притеснявала и от там температурата.Да,ама не....
Накрая и кръвните изследвания вече бяха различни.Левкоцити 15.Диференциялни стойности нормални.Но в самото начало всичко беше перфектно.И ако го бяха хванали в самото начало тъпите лекари,нямаше да си прецакам бъбреците...

Та така,извинявам се за дългия разказ.
Знам как се чувстваш,и какви ли не неща ти минават през главата.
Направи си ако искаш секрет-ако те е боляло гърлото,и стерилна-май беше правила....
/Между др.веднъж си правих гърлен секрет в Цибалаб,ама не го бяха направили като хората и беше отр./
Това е засега от мен.
Желая ти бързо възстановяване!И дано намерите най-скоро причината за неразположението!
Успех! Heart Eyes Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 4 423
Christian , благодаря, ще опитам така Hug
Исайкова , трябваше днес да дам стерилна и гълен, но според личната няма нуждар значи може да има връзка с температурата и ревматичните заболявания, защото мен ме болят краката? А бъбреци въобще не ме болят, теб ревматизъм ли ти откриха и как го лекуваш?

,благодаря ти от сърце ще се възползвам от съветите ти, беше ми много полезна  bouquet Hug  bouquet Hug

Последна редакция: пт, 05 яну 2007, 23:22 от Буболина

# 25
  • София
  • Мнения: 4 966
Ми не другия ензим ми беше наред.Нямам ревматизъм.А AST-то било показателн и за стафилокок.
Бъбрек никога не ме е болял през живота-и до ден днешен.На късмет го открихме.
Мой съвет е да си направиш урината и секрета-за твое успокоение най -вече!!!!И мен лекарите ме съветваха и се кълняха,че нямам нищо и след като нямам оплаквания нямало нужда да го правя.
Минах ендокринолог,нефроло,3 пъти гинеколог,хематолог,вътрешни болести,уши,нос гърло.И нищо:)
От сърце ти желая да разбереш от какво е .
Между другото.От както пия цитросепт се чувствам къде къде по-добре.Той е за всякакви инфекции,неразположения,бактерии,температура.Ако искаш опитай.Поне е безвреден!  bouquet
Успех пак:)

# 26
  • София
  • Мнения: 4 423
Ох, с нетърпение чаках отговора ти, още в понеделник отивам на секрет от гърлото и стерилна урина  bouquet Hug, ще си вземя и цитросеп и ще пиша пак.
Много ме е страх да нямам някакъв рак.... Sad

# 27
  • София
  • Мнения: 4 966
Знам Cry
И аз си го мислех много често-понеже много четях в скапания нет.И минах през левкемия,рак,спин и какви ли ен други неща ми се въртяха в главата.Успокой се .Има някаква лека инфекция вероятно,която си се подклажда.
А пък може и наистина да е от напрежение...често всичко е съвкупност ии следствие от раждане...
/между другото от Цитросепта свалих температурата-явно е оказало влияние.Аз отказах антибиотици,защото много ми отслабна имунната система...и засега още изчаквам./
Само спокойно!Всичко е наред.
Аз 7 месеца живеех в страх ,толкова бях зле,че мислех че всеки момент мога да умра...Стегни се и си мисли само хубави неща!Разсейвай се и не чети с татии и здравни материали.
Всичко ще е наред!
Пиши понеделник!!!! Heart Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 1 105
Аз не съм лекар, но знам, че температурата е сигнал за инфекция някаква. Отиди на лекар и се успокой, не си мисли за ракове и други гадове, не се настройвай негативно. Знам, че имаш страх от това, но се опитай да не си го налагаш толкова, не предизвиквай съдбата.  Hug

# 29
  • Мнения: 4 150
Бубе,нали всеки частен случай не си го приписваШ автоматично на теб? Naughty
А и има един иzраz между медиците
"Един zдрав човек е zдрав zаЩото не са му направени достатьчно иzследвания"
Така,4е многото иzследвания все някьде Ще ти открият  неЩо,което е нормална реакция на органиzма zа даден момент,но от медицината се третира автоматично zа патология...с друга цел... Wink
Ако премерим крьвното на човек токуЩо иzляzьл от студена баня Ще трябва веднага да му бием инжекции zа смькване zаЩото то може да е 250(систолно),а човека да не каzва таzи подробност zа банята.А иначе крьвното му да си е в граници.
Има други моменти в живота,когато човек неzнае на какво и как реагира тялото му и не може дори да опиШе.Тогава остава zа лекаря само да гадае,А с гадаене стават най греШните диагноzи.
Нали ме раzбра или?
Това,че има бактерии в органиzма ни е неЩо добро и в никакьв случай не оzначава,че трябва веднага да се вzимат драстични мерки среЩу тях.
Докато имаШ подобни симптоми,рак не се раzвива. Peace

# 30
  • София
  • Мнения: 4 423
просто съм много изплашена....не мога да спя вечер, страх ме е, че ще се събудя по -зле, потя се много, въбоще започва да се превръща живота ми отново в кошмар...преча на себе си, на децата си.. Cry, много, много съм зле психически, рухвам със всеки изминат ден, ето днес бебка има за първи път температура, сигурно аз съм я заразила, но не знам с какво, вече ... Cry

# 31
  • София
  • Мнения: 4 423
забравих да попитам за цитосепт, днес го купих и опитах да го пия но е много ужасен, по колко капки се пие и колко време? Rolling Eyes

# 32
  • София
  • Мнения: 4 966
Бубе,наистина е гаден,както и аз съм чела.
Ще ти кажа как го пия аз.
Разтварям капките в 150/200мл сок натурален 100% портокал или грейпфрут.На Пфанер.Казвам и марката и вида сок,защото така не усещам аб солютно никаква промяна във вкуса на напитката.Ама никаква.А стигнах до 15капки ...нищо не се усеща.Веднъж пробвах с друг сок и не успях да изпия и 5 капки.
Пробвай така.
Иначе си има листовка към цитросепта.
Може да започнеш няколко дни по 5 капки,после 8/10...3 пъти на ден.Виж как ще се почувстваш.Аз пия по-дълго време вече защото са ми на лице и бактериалните гадости.
 Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 4 423
много ти благодаря, ще купя утре такъв сок  bouquet Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 4 966
Бубе,как си?По-добре?

# 35
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря ти, че се интересуваш  bouquet
Гърлото ме боли, малко ми е отпаднало Confused, май имам нужда от психологическа помощ Embarassed, нещо не мога да се преборя със страховете си, вече и възможност нямам да обикалям по доктори както преди и това ме съсипва.
Пия цитросепта, с прясно мляко, защото не го усещам така, но не виждам някакво подобрение, температурата ми е все същата - 37.2, лошото е, че започва главоболие, нервната ми система нещо не издържа на тези мисли...много зле съм особено вечер, абе, все едно умирам Rolling Eyes

# 36
МОЯТ СЪВЕТ Е ПОВЕЧЕ ДА НЕ СЕ ИЗСЛЕДВАШ В ТАЗИ "ЛАБОРАТОРИЯ" КОЯТО ДАВА РЕЗУЛАТИ С ИМЕНА НА ТЕСТОВЕТЕ НЕ НА БЪЛГАРСКИ И БЕЗ РЕФЕРЕНТНИ СТОЙНОСТИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 37
  • София
  • Мнения: 4 423
аз помолих веднага за резултата поне на левкоцити и хемоглобин, извадиха ми ги на касова бележса, поне така изглеждаше, след няколко часа излязоха с референтни стойности и както трябва на голям бял лист.
знам че деферинциалното броене ми е правено ръчно, не на апарат, броени са клетки на микроскоп и според лекаря който ги е броил - съм абсолютно здрава, но аз не вярвам.... Cry, как може левкоцити 12, утайка 6? Shocked

# 38
  • Мнения: 4 150
Бубе,zадай си вьпроса.
Искам ли да сьм болна наистина?

# 39
  • София
  • Мнения: 4 423
Не, не искам, това ми е най - голямото желание, да не сме болни Cry

# 40
  • София
  • Мнения: 4 966
Моите левкоцити накрая бяха 15,утайка 9.А диференциални стойности в норма.Което беше странно за лекарите.Днес пак пуснах кръв и стерилна урина,и че мен от 5 дни ме стяга гърлото...И от оня ден съм с 37.1.Писна ми.
Та затова знам какво ти е...
Много ми е мъчно,но няма ли начин да се разсейваш и разнообразяваш...да се опиташ д ане мислиш толкова.
Масаж,на кафе с приятел,кино,театър,хубав филм...?Да видиш като се отпуснеш малко-дали ще продължи температурата... Thinking

# 41
  • Мнения: 1 428
Моя случай е аналогичен с твоя Буболина и твоя Исайкова.Така добре ви разбирам,че...И аз минах през какво ли не,през стотици изследвания и лекари и никой нищо не откри.болят ме ставите,имам температура от 37- до 37.2 но само вечер.Левкоцитите ми са винаги около 12,а утайката не повече от 6.Извадиха ми и сливиците ,защото АСТ ми беше 400,но температурата ми не се промени.Само по-лошо стана.Два месеца след като ми махнаха сливиците започнаха да ми се потдуват и лимфните възли по цялото тяло.Вече бях сигурна че нещо става.Хематоложката твърди ,че лимфите са увеличени,защото вече нямам сливици,които да обират микробите и те се разнасят надолу.И аз имах период ,в който мислех че имам някакъв рак.В същото време погребах и двете си баби в рамките на един месец.И двете се разболяха от левкимия и починаха много бързо.Беше кошмар и дано никога не се връща тази година .-2006
Вие кога вдигате температура?Само вечер или и през деня?

# 42
  • Мнения: 581
Момичета откакто ме изписаха вече 13 дни/изписаха ме на 26.12./ правя висока темпр всяка вечер вдигам до 38 градуса. През деня нямам нищо. Ходих на оглед за раната. Всичко енаред. Матката е контрахирана добре. Гледаха ме на видеозон. Правиха ми снимка за плевмония - чиста съм. Гърлото ми е наред. Нямам подути лимфи. Уж всичко е наред, но ПРЦ някакво специално протеиново изследване на кръвта ми е 96, а нормата е 6. Казаха, че правя нещо вътрешно, и сега ще пия антибиотик на сляпо и ако не подейства отивам в болница Sad А бебчо няма да го пуснат с мене там. Ох, дано стане чудо и се оправя.  Sad

# 43
  • София
  • Мнения: 4 423
: dinka , не се притеснявай Hug, няма така да те вкарат в болница, стискам палци всичко е добре след антибиотика Praynig
Helen-mama , при мен е в късните следобедни часове, уф, не знам вече, дано ни няма нищо Praynig
Исайкова , няма как да се разсейвам Confused, няма кой да гледа бебка, а и нямам желание да се покажа навън, всички тормозя по този начин Confused

# 44
  • София
  • Мнения: 4 966
Helen-mama ,и моето AST е толкова.На какво го отдадоха при теб?И на мен искат да вадят сливицте,но още обмислям... newsm78
Динка,а при теб какво допускат...за какво се прави това протеиново изследване..?

Аз вдигам температурата през деня,в повечето случая вечер я смъквам,което е по-странното.

Бубе,при теб всичко може да се дължи на следродилна депресия... Thinking

Момичета,да ви кажа,аз преди 5 месеца ходих на компютърна диагностика.И мога да кажа че всичко е много точно.Излизат ти всички болести,които имаш в момента,и тези към които си предразположен.Тогава незнам защо ,но нне им обърнах никкаво внимание.След месеци наред по лекарите нали ми откриха стафилокока,та тези дни си погледнах листа от този център.Още тогава е излязъл като моментно болестно състояние.даже си е пишело и вида стафилокок.Там ми познаха гастрита ,както и гръбначно изкривяване,което също откриха впоследствие,.,
Притеснява ме че излезе и уреаплазма,а това незнам какво е ,нещо с женските му работи.И ако го изследвам-и то се окаже вярно-значи на този уред може да се разчита повече от на който и да е лакар.
Така че преди да предприемете някакви по-сериозни лечения,най добре да се отиде да се провери.безвредно е и много точно...
То като реклама прозвуча,но ми беше останало единствен вариант.

# 45
  • София
  • Мнения: 4 423
това е едно като камера ти се събличаш и те гледат, излиза после в цветове където е проблема? ако е това аз съм си правила два пъти, но преди 3 години, наистина е моног точно, излезе ми и обърнатия косъм даже. Rolling Eyes

# 46
  • София
  • Мнения: 4 966
хм...не е това.,ще ми обясниш ли за това по-подробно където си ходила.
Аз където ходих -просто сядаш на един стол-слагат ти слушалки и чрез компютъра се осеъществява връзка на незнам си какви вълни.Без да се събличам...може би 20/30мин...Излизат самоите заболявания с точните наименования...

# 47
  • София
  • Мнения: 4 423
това е на принципа на топлинната камера, всичко ти излиза в цветове, където е проблем излиза червено, където е по - страшно лилаво, иначе зелено и жълто, аз ходих в 3-та градска болница, струваше около 30лв.

# 48
  • Мнения: 581
Исайкова, доколкото разбрах това изследване просто е по - показателно има ли някакъв абцес вътре в организма. При мен то говори че нещо не е наред, но ми го направиха защото съм прясна родилка и в др кръвни показатели можело да не се хване. А ми го направиха, защото поддържам висока темр необяснимо защо.  Sad

# 49
  • Мнения: 1 428
това е на принципа на топлинната камера, всичко ти излиза в цветове, където е проблем излиза червено, където е по - страшно лилаво, иначе зелено и жълто, аз ходих в 3-та градска болница, струваше около 30лв.
Буболина това което си си правила се казва топлинен скенер.и аз си правих ,но нищо вярно не показа.това не е точен метод за изследване.Но се заинтересувах от изследването на исайкова.какво представлява,колко струва и къде го правят.
А относно АСт предположиха че е завишено от сливиците и веднага ги извадиха.на другия месецз го изследвах пак и беше вече 200.Явно и с твоите сливици нещо не е наред.

# 50
  • София
  • Мнения: 4 423
да, точно торлинен скенер Hug
уф, забравих да пиша, че ъгълчетата на устата ми се напукани и ме болят, сега пак съм с 37.2, боли ме главата... Confused
вече наистина не разбирам, от толкова лекари, как никой не ми поставя диагноза, толкова ли не разбират Rolling Eyes

# 51
  • София
  • Мнения: 4 966
Баш нищо не разбират скапаните лекари.Наслушах се на какви ли не простотии.Бубе,7 месеца,7-обикалям климики и лекари.Ама понеже имах период като тебе ,в който яко се шашках-получих аритмия,беше ме страх да изляза от нас-постоянна отпадналост и с чувство,че всеки момент ще припадна..Невероятно сърцебиене...На мога да кажа,че наистина и стреса действа допълнително неблагоприятно...
мацки,гоотови са ми изследванията.От левкоцити 15 преди месец-вече са 6 Simple SmileМного се радвам.Това без антибиотици-само на цитросепт и сребърна вода..
Но лошото е че гърлото пак много ме заболя... ConfusedИ ме е страх отново да не слезе към бъбреците...

Helen-mama ,апарата е руски.На много места го има.Даже е закупен и от няколко болници,една от които Пирогов.Което говори нещо...Ще потърся информация в нета и ще дам линк,после да погледнеш...
а какво ще ме посъветваш-да махам ли сливиците в такъв случай? newsm78
Бубе,пиеш ли досттаъчно течности... Thinking и направи ли си стерилната урина...Много често в родилните се лепват инфекции... newsm78

# 52
  • София
  • Мнения: 4 423
не съм стерилна, да направя ли утре?
Браво за резултатите  bouquet Hug Heart Eyes

# 53
  • София
  • Мнения: 4 966
...мерси
-ами направи си за всеки случай,нищо не пречи,поне да изключиш и този проблем-ако е чисто.Аз днес пуснах да видя как ще е положението.В петък ще е готова.Да се разбере дали от там не ми идва новата температура.. newsm78
Аман значи-тва болестите са много гадно нещо.А най-гадното,неустановената диагноза... Confused

# 54
  • Мнения: 581
Ох, момичета за сливици попаднах на един интересен съвет:

lek za slivici

поради зачестилите питания за сливици
пускам отново рецептата, за иизсушаване на сливиците и по този начин премахване на ангините причинени от възпалени сливици, както и премахване наповода за вадене(операция) на сливици

Rp.//

Купете си тлъсто свинско месо. Да не е замразявано.
Необходими са Ви 2 малки парченца тлъсто почти сланинесто от свинското месо. Парченцата да са с ширината на : показалеца и средниат пръст взети заедно, и да са дълги горе долу не повече от палеца на ръката Ви.
Необходима Ви е още газ(видело - за газените лампи от едно време ) около 150 - 200 милитра. Такава газ мисля че има по железарските магазини.
Една топка памук и всичките необходими материали за един компрес.
Допускам, че срещу символично заплащане всеки месарин би се съгласил да Ви отреже само тлъсто.

Взимате едно бурканче, с винтова капачка - за да не ви умирише газта навсякъде. В бурканчето разстилате хубаво памука. След това наливате малко газ, колкото да се напоите памука добре с газта. Поставяте върху напоения памук с газта парченцата тлъсто свинско месо. Увивате ги хубавичко в памука от всякъде. Наливате още газ в буркана, така че да покрие хубаво памука и да има 2 - 3 пръста газ над памука.
Тлъстото свинско месо се накисва от сутринта за вечерта. Вечерта е готово за употреба като компрес.
Вечерта изваждате парченцата месо от газта, и поставяте всяко парченце върху кожата си, от външната страна на сливиците. След това поставяте отгоре, парцал, следва вестник, следва найлон, след това бинтовате. Преспивате с този компрес 1 единствена нощ. На сутрина сваляте компреса но, не се къпете и не миете мястото със сапун където е бил копреса ! Мястото се забърсва с кърпа с топла вода или със спирт, но не се къпе. Къпане и измиване със сапун след 24 часа от сваляне на компреса.

Ефекта е че сливиците се свиват и заприличват на пресушена синя слива(побеляла и твърда от захарта и имаща сякъш много дупки) Така изглеждат и сливиците след компреса. Няма болки, нама повече подуване, няма температура. Няма да Ви болят повече, и няма да са за вадене защото не правят повече проблеми.


Желая Ви всичко хубаво и да сте живи и здрави !


мисля, че беше във форума на абв или дира ох съжалявам че не помня вече... Sad

# 55
  • София
  • Мнения: 4 423
а който няма сливици като мен? Confused

# 56
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
момичета и аз съм в клуба на болните, направо ми е омръзнало, при мен не става въпрос за месеци, а вече 2 години съм на този хал. Увеличени левкоцити, варират от 11,4 до 16,3 - ходих къде ли не, но точна диагноза никой не може да ми даде. Тези дни пак ще ходя на лекар и на изследвания. В началото изслезванията ми бяха добре само левкоците извън норма, после в София, в МВР болница ми направиха пълни изследвания, с консултации уролог, нефролог, кардиолог, хематолог, пулмолог.....отново левкоцити завишени - 15, завишена алкална фосфата - 189, завишена лактатдехидрогеназа - 546, ДКК в норма......цъкаха, цъкаха тези доктори и нищо не откриха. Сега ме болят ставите, на два пъти вдигах температура до 37,5 с втрисания, ходих на доктор, пак ми пуснаха изследвания - ДКК в норма, левкоцити -16,3 и граналуцити - 11,4, заболя ме гърлото, започнах да покашлям - пих АБ и докато го пиех ставните болки утихнаха, спрях го и пак се почна. Имам чувството, че вените ми някак са изпръхнали, лошо ми е, ръцете така ме болят, кокалчетата ме въртят, краката ме болят, вените на краката ми станаха по явни, имам спукани капиляри....незнам до кога ще продължи този ад. В тези дни пак съм на основни изследвания и аз също се страхувам ужасно да не съм болна от рак - това е най-големия ми кошмар.

# 57
  • Мнения: 1 680
Милички, не мога да се изкажа по темата, само да ви пожелая скорошно оздравяване. Дано нямате проблеми, много ми е мъчно като ви чета. Ще се моля за вас Praynig

# 58
  • Мнения: 4 150
Моми4ета какви раци ви гонят....недейте така. Naughty
Симптомите са ви на инфекция,ниЩо обЩо с рак.
ЗаЩо не опитате по един хубав пост на плодови сокове и лежане,поzитивни мисли..
Но постенето трябва да е поне 1,5 литра пресни сокове от моркови и ябьлки,чай(плодов,билков).Никакви мле4ни продукти,никакьв хляб,никакви готвени ястия.
Поне 3 дни.

ПП Вижте тук колко хора са иzмислили ле4ение zа рака.И се практикува.
http://www.whale.to/a/cancer_c.html
Така,4е дори нкой да е zасегнат от вас един ден,Ще има Шанса да се иzлекува напьлно.
Раzбирам напьлно страховете ви zаЩото практиката покаzва,че рак не се лекува и хората умират.
Напротив,хората ги оставят да умрат,а могат да ги иzлекуват.Стига да zнае човек кьде да отиде.
Няма да крия ниЩо от никого,който има нужда,ако това ви тревожи.Ще дам и информация с адреси.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 916
Момичета, чета ви постингите и реших и тук да споделя. И мен ме притеснява че вдигам температура 37-37,1. Месеци наред я мерих и установих че я вдигам след овулация и всички казват че е нормално, но как мога да бъда сигурна че наистин атова е причината, въпреки че все пак открих закономерност. но вие също говорите за такива стойности на температурата и аз не знам какво да правя. През годината си пусках няколко пъти кръвна картина и урина -нормални, но трябва ли да търся другаде причина... Tired . Тази температура ми се появаява след 14ти ден от цикала (това го установих след продължително следене)

Общи условия

Активация на акаунт