Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

спретната къщурка край селО Сливен

....така може някои да са прочели предната ми тема....но пак да кажа...

Значи на 29-ти получих личен багаж, изпратен ми от Канада - на 30-ти отидох да го освободя, но поради празнично настроени (не)работещи хора - не можах да го взема Sad 2 часа ме препращаха от склада - до митницата (на аерогарата) до спедиторсктата фирма, банката ooooh!

И така....днес МирО отиде в София да го освобождава, понеже след 5 календарни дни вече ни тече "нещо си" и плащаме за склад по 15лв (от вчера - събота и неделя пак се плаща #2gunfire) но ПАК НИЩО.
От 13.30 до преди малко - 17.30 са го размотавали отново - това направи, онова, мини през митница - не минавай - опиши колко рокли, колички и прашки на жена ти има в багажа... Mad

...оправданията са, че заради Евростандартите не им е инсталиран новия софтуер ...бля бля...и НАЙ-ЛОШОТО Е, че не се знае кога ще стане ясно да си получим багажа  Sad но ще си плащаме на ден по 15лв #Cussing out

Кажете ми къде да отида да се оплача - на Еврокомисарката ли... ooooh!
Някой може ли да даде съвет какво да правим Tired

Ето излях си яда....

Цитирай

Това за софтуера е така. Повечето митнически бюра нямат възможност за инсталиране му. Това, което плащате е магазинаж. Защо не даде на спедиторската фирма да ти го освободи?
« Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 18:38 от Madeline »
Цитирай

... Защо не даде на спедиторската фирма да ти го освободи?

Благодаря   bouquet а иначе не знаех, че може да се освободи от тази сп. фирма
С пълномощно ли става?
Цитирай

... Защо не даде на спедиторската фирма да ти го освободи?

Благодаря   bouquet а иначе не знаех, че може да се освободи от тази сп. фирма
С пълномощно ли става?

С нотариално заверено пълномощно. След това те си го заверяват в митницата и освобождават стоката. Надявам се да имат услуга митническо представителство и да не ви мотаят от митницата. 

Забравих да добавя- спедиторите имат бланки на пълномощно, така ще ти е по-лесно. Само им поискай да ти дадат или пратят по мейла.
« Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 19:51 от Madeline »
Цитирай

Springfield, VA

Кажете ми къде да отида да се оплача - на Еврокомисарката ли... ooooh!

А! Баш.....

Дид, надявам се да не се налага още дълго да плащате за престой на вещите ви.....  Confused Дано стане по начина, който те е посъветвала Madeline  Peace

Цитирай

София

За съжаление е така Confused
Работя в такава компания и на ден идват доста такива пратки.И аз ще те посъветвам да направите еднократно пълномощно на фирмата.Също така и да си платите при тях или на касата на митницата митните сборове, и най-важното, багажа трябва да се освободи същия ден, защото сега всяка нощ се променят ставките на сборовете и те се изменят постоянно(един вид може да ти се наложи да се разкараш, за да си доплатиш няколко лева заради това или пък за да ти върнат няколко лева).
Цитирай

Благодаря Ви за отговорите   bouquet дано по-скоро се намери решение и не се налага още 5 пъти да се ходи безцелно в София Peace
Цитирай

Благодаря Ви за отговорите   bouquet дано по-скоро се намери решение и не се налага още 5 пъти да се ходи безцелно в София Peace

Стискам палци и пиши какво сте направили.  bouquet
Цитирай

върни се в канада, съвсем сериозно.
Цитирай

Дидка, какво стана? Освободи ли пратката?
Цитирай

Да, днес вече след като за 4-ти път бе ходене по мъките и митници, най-накрая МирО освободи багажа и то САМО срещу 50лв подкупЧЕ Cool и са го накарали да го обмити...

Лиска, скицо Wink....не говориш сериозно нали newsm78
Цитирай

Да, днес вече след като за 4-ти път бе ходене по мъките и митници, най-накрая МирО освободи багажа и то САМО срещу 50лв подкупЧЕ Cool и са го накарали да го обмити...

Така е с митниците. Колегите от спедиторския бранш много добре знаят за какво иде реч.
Важното е, че багажа си е вече при теб.  Wink
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.