Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца с увреждания и хронични заболявания
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора
Незнам дали е за този раздел този въпрос: Искам да попитам дали има майки с деца с ДЦП на които им е правена операция на крачетата в Германия в детската ортопедичн клиника в град Ашау?
« Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 03:44 от iskrica_nadejda »
Цитирай

В подножието на Витоша

Племеникът ми е опериран в Германия и ако не ме лъже паметта точно в Ашау.Но ще питам и ще пиша.Какво ви интересува точно,ако е било там да питам сестра ми?

п.с. Питах , там са го оперирали.
« Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 19:43 от Deja Vu »
Цитирай
Синът ми е опериран там през 2002 г.Всяка година ходим на преглед.Обади ми се и питай какво те интересува- 0888 534 902,02 920 59 27
Цитирай

Може ли да попитам как се решихте на такава операция? Кой ви насочи?И за колко тежко ДЦП става дума?
Цитирай
За тежко ДЦП става въпрос. Успяха да го изправят на крака и в къщи да се придвижва с проходка.Носи на краката специални шини и с тях е много стабилен.Насочиха ме родители преминали от там.И така знам, че съм направила всичко,което можеше да се направи.Сега от тук нататък всичко е в божиите ръце.
Цитирай

В подножието на Витоша

Сега и аз разпитах сестра ми.Също са се насочили сами след като са говори с родители които са останали доволни и операцията на детето им е успешна.Но сестра ми не е доволна от самата операция и я смята за неуспешна.....Племеникът ми(на 14г.вече)е с квадрепареза, може да ходи на къси разстояния с проходилка, иначе е с количка в у-ще.Иначе от условията там и отношението разбира се са доволни.
Цитирай

На каква възраст се прави операцията,само една ли е или са няколко? Колко струва? Някакви координати можете ли да ми дадете? Знам че бълвам въпроси,но много ме заинтригувахте.
Цитирай

В подножието на Витоша

Ще питам и ще пиша.Сестра ми в момента е в командировка-затова не отговарям на въпросите ти.
Цитирай

София, в офиса

зависи какво ще се оперира - в Ашау предпочитат да направят една операция наведнъж , мвесто три отделни - ахили, колене, таз например, и за всяко нешо има определена възраст, Обикновено първо се записва час за преглед и на него назначават на каква възраст е възможно да се оперира и дали може да се оперира - т.е дали ще има ефект след това, защото рязането е най-лесно, но ако после не се прави рехабилитация и не се следи детето от  лекар  операцията сама по себе си не може да накара детето да проходи или да ходи по-добре
Цитирай

В подножието на Витоша

Съгласна съм ,че само операцията не може да накара дете да проходи, но съдейки и по племенникът ми не са само упражненията от значение.В това отношение сестра ми направо го изтормозва -всеки ден рехабилитатор, упражнения, плуване няколко пъти в седмицата, има уред за седене прав-там си учи уроците(забравих му името, но е съвсем ново нещо, мисля, че ги има в клиниката на кр. Поляна същият) и Мотомед- това е нещо като колело, но той е седнанал на стол и върти педалиете като краката му са захванатаи за тях и има устройство което регулира с каква скорост да върти(уф немога да обясня точно, също е ново)...просто всичко е индивидуално, когато не може явно няма да стане каквото и да се направи.Но пак казвам, че всичко е индивидуално.
« Последна редакция: нд, 07 яну 2007, 20:58 от Deja Vu »
Цитирай

deja vu този уред за седене прав,може ли да попиташ от къде са го купили.Или кой им го е направил,то сигурно като расте детето,и трябва все по-голям.
Nnnina можеш ли да ми изпратиш,координати къде да попитам на какво положение е детето ми.Може би първо трябва да изпратя документи на детето,тъй като имаме и предружаващи диагнози а те усложняват преспективите за развитие.
Цитирай

В подножието на Витоша

Да, ще питам.Като беше малък имаше шини с които седеше прав, сменяха ги няколко пъти май, а това нещо е по-различно понеже има като маса или плоскост отпред на която може да пише или чете....
Цитирай

Ние сме малки-2 год.и май ще трябва да почнем със шините.При кой доктор се лекуват,кой следи какво е необходимо за детето.Ще ти бъда благодарна за всяка информация deja vu
Цитирай

В подножието на Витоша

Бих казала, че д-р Чавдаров е главният който го следи, като малък особенно .Ходеха дълги години там на рехабилитации освен това и рехабилитатор допълнително...Ходят и в Австрия по-точно Виена на консултации(ще питам да не объркам името на лекара там и ще пиша, вече е късно да звъня).Както и в Германия два пъти мисля, но веднъж е правена операция.От там и шините ги носеха.
Вие ходите ли на рехабилитация?
Цитирай

София

Здравейте,

Тази тема много ме вълнува. Дайте някакъв линк ако има за клиниката. Моля също за повече информация - как става първоначалния контакт, цени, до каква възраст правят операциите там.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора