ДЦП - операция на крачетата!

  • 3 638
  • 17
  •   1
Отговори
Незнам дали е за този раздел този въпрос: Искам да попитам дали има майки с деца с ДЦП на които им е правена операция на крачетата в Германия в детската ортопедичн клиника в град Ашау?

Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 03:44 от iskrica_nadejda

# 1
  • Мнения: 2 232
Племеникът ми е опериран в Германия и ако не ме лъже паметта точно в Ашау.Но ще питам и ще пиша.Какво ви интересува точно,ако е било там да питам сестра ми?

п.с. Питах , там са го оперирали.

Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 19:43 от Deja Vu

# 2
Синът ми е опериран там през 2002 г.Всяка година ходим на преглед.Обади ми се и питай какво те интересува- 0888 534 902,02 920 59 27

# 3
  • Мнения: 1 193
Може ли да попитам как се решихте на такава операция? Кой ви насочи?И за колко тежко ДЦП става дума?

# 4
За тежко ДЦП става въпрос. Успяха да го изправят на крака и в къщи да се придвижва с проходка.Носи на краката специални шини и с тях е много стабилен.Насочиха ме родители преминали от там.И така знам, че съм направила всичко,което можеше да се направи.Сега от тук нататък всичко е в божиите ръце.

# 5
  • Мнения: 2 232
Сега и аз разпитах сестра ми.Също са се насочили сами след като са говори с родители които са останали доволни и операцията на детето им е успешна.Но сестра ми не е доволна от самата операция и я смята за неуспешна.....Племеникът ми(на 14г.вече)е с квадрепареза, може да ходи на къси разстояния с проходилка, иначе е с количка в у-ще.Иначе от условията там и отношението разбира се са доволни.

# 6
  • Мнения: 1 193
На каква възраст се прави операцията,само една ли е или са няколко? Колко струва? Някакви координати можете ли да ми дадете? Знам че бълвам въпроси,но много ме заинтригувахте.

# 7
  • Мнения: 2 232
Ще питам и ще пиша.Сестра ми в момента е в командировка-затова не отговарям на въпросите ти.

# 8
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
зависи какво ще се оперира - в Ашау предпочитат да направят една операция наведнъж , мвесто три отделни - ахили, колене, таз например, и за всяко нешо има определена възраст, Обикновено първо се записва час за преглед и на него назначават на каква възраст е възможно да се оперира и дали може да се оперира - т.е дали ще има ефект след това, защото рязането е най-лесно, но ако после не се прави рехабилитация и не се следи детето от  лекар  операцията сама по себе си не може да накара детето да проходи или да ходи по-добре

# 9
  • Мнения: 2 232
Съгласна съм ,че само операцията не може да накара дете да проходи, но съдейки и по племенникът ми не са само упражненията от значение.В това отношение сестра ми направо го изтормозва -всеки ден рехабилитатор, упражнения, плуване няколко пъти в седмицата, има уред за седене прав-там си учи уроците(забравих му името, но е съвсем ново нещо, мисля, че ги има в клиниката на кр. Поляна същият) и Мотомед- това е нещо като колело, но той е седнанал на стол и върти педалиете като краката му са захванатаи за тях и има устройство което регулира с каква скорост да върти(уф немога да обясня точно, също е ново)...просто всичко е индивидуално, когато не може явно няма да стане каквото и да се направи.Но пак казвам, че всичко е индивидуално.

Последна редакция: нд, 07 яну 2007, 20:58 от Deja Vu

# 10
  • Мнения: 1 193
deja vu този уред за седене прав,може ли да попиташ от къде са го купили.Или кой им го е направил,то сигурно като расте детето,и трябва все по-голям.
Nnnina можеш ли да ми изпратиш,координати къде да попитам на какво положение е детето ми.Може би първо трябва да изпратя документи на детето,тъй като имаме и предружаващи диагнози а те усложняват преспективите за развитие.

# 11
  • Мнения: 2 232
Да, ще питам.Като беше малък имаше шини с които седеше прав, сменяха ги няколко пъти май, а това нещо е по-различно понеже има като маса или плоскост отпред на която може да пише или чете....

# 12
  • Мнения: 1 193
Ние сме малки-2 год.и май ще трябва да почнем със шините.При кой доктор се лекуват,кой следи какво е необходимо за детето.Ще ти бъда благодарна за всяка информация deja vu

# 13
  • Мнения: 2 232
Бих казала, че д-р Чавдаров е главният който го следи, като малък особенно .Ходеха дълги години там на рехабилитации освен това и рехабилитатор допълнително...Ходят и в Австрия по-точно Виена на консултации(ще питам да не объркам името на лекара там и ще пиша, вече е късно да звъня).Както и в Германия два пъти мисля, но веднъж е правена операция.От там и шините ги носеха.
Вие ходите ли на рехабилитация?

# 14
  • София
  • Мнения: 304
Здравейте,

Тази тема много ме вълнува. Дайте някакъв линк ако има за клиниката. Моля също за повече информация - как става първоначалния контакт, цени, до каква възраст правят операциите там.

Общи условия

Активация на акаунт