Мазане на корем на бременната

  • 26 584
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте отново.
Бихте ли ми препоръчали някой добър козметичен продукт за мазане на корема.
Разбрах, че бременните трябва да си мажат корема,може би и бричовете,гърдите и изобщо тези места които биват поразени от разтягането.
Чух че било подходящо да се мажа със зехтин.Но ако има добър продукт,ефикасен бих си го взела. Simple Smile
Благодаря ви.

# 1
  • София
  • Мнения: 245
Наистина е хубаво да се мажеш. Доколкото знам превареният зехтин е най-добър за бебетата, така че предполагм, че ще е идеален и за теб. Аз лично се мажех със бебешко олио - корема, гърдите, дупето, бедрата, въобще навсякъде, където кожата може да се разтегне от бременността.

# 2
  • София
  • Мнения: 272
Mustela, Avent

# 3
  • Мнения: X
Mustela, Chicco, Avent  Peace
/...стига с тия мас и зехтин  Wink/

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Аз се мажех с бадемово олио. Би трябвало да има ефект, защото не ми се образуваха стрии на корема (само там се мажех).  Но пък коремът ми не беше голям newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 888
Аз и при първата бременност и сега ползвам  Linolla fett  на д-р Браун. Нямам една стрия по тялото и до голяма степен това се дължи именно на кремчето. Разбира се  значение имат гена и кожата и това колко килограма ще качиш. През първата бременност  наддадох 12 кг, а сега в края на осмия месец съм  наддала осем:)Така че внимавай с папкането  и  спортувай:)Аз ходя на гимнастика, което също е от значение Hug

# 6
  • Мнения: 2 529
Чух че било подходящо да се мажа със зехтин.Но ако има добър продукт,ефикасен бих си го взела. Simple Smile
Благодаря ви.

mamma_mia , прочетох ти два пъти постинга, за да съм сигурна, че правилно съм разбрала.  Grinning Не се сърди, но не си ли виждала във всяка аптека поне по няколко марки продукти за бременни против стрии? Разбира се и зехтин става, но за твоя личен комфорт и за доброто на дрехите ти ти препоръчвам нещо за мазане напр. от Chicco, Mustela, Galenic, Lierac, а защо не и българската Дева. Peace

# 7
  • Мнения: 1 382
И аз карах на бадемово олио, два дни пропуснах и веднага цъфнах на талията  Cry

# 8
  • Мнения: 9 481
Много четох по въпроса преди и след като разбрах че съм бременна. Най-вече за да добия представа не само от реклами, а най-вече мнения на ползвали продуктите.
Категорично-Мустела-имат за предотвратяване от стрии и за вече образували се.
Това е специално разработен продукт-кожата се нуждае най-вече от хидратиране. Много погрешно е мисленето, че за да се разпъне една кожа и да е еластична, трябва да е мазна! Напротив-трябва да е хидратирана! Та олиото в каквато и да е форма е безполезно, да не говорим че и не попива в кожата...а по дрехите.
 Мазането трябва да започне от момента в който разбереш за бремеността /може и по-рано/ за да подготвиш кожата за предстоящото разпъване възможно повече. Зоните-гърди, корем, ханш, крака /е, не цели, но пък последните месеци когато започнат да отичат може и да се наложи/.
Аз лично качих 14кг, мазах се редовно-резултатите-нито една стрия /майка ми е цялата нацепена-т.е. съм предразположена/, и за целта ми трябваха 2 туби Мустела.
Сега бебо е изцяло със  серия на Мустела и се чувтва превъзходно!
Той е близо на година и 1мес. за него до момента-3бр мустела хидра бебе /лосион за тяло за след баня, който мажа абсолютно всяка вечер/, 2бр душ-гел за тяло и коса и съм купила 1 крем за лице за студено време.
Успех!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 244
Аз се мажа с бебешкото олио на Johnson's, от това, което пише че задържа 10 пъти повече влага.
Засега обаче не мога да споделя резултат.  Laughing Но като усещане е супер, само е прекалено мазно -  само вечер и със "прежалена" пижама.

# 10
  • Мнения: 5 362
Мажех се с масло против стрии на Икаров.Много съм доволна Peace

# 11
  • Мнения: 490
аз се мазах с Palmer`s и съм много доволна

# 12
  • София
  • Мнения: 5 079
Мазах се с крема на Аvon против стрии и нямах такива, а съм предразпложена генетично. Май наистина имаше ефект при мен.  newsm78

# 13
  • Мнения: 4 668
Аз се мажех с гел - олиото на Джонсън , по три пъти на ден  Grinning Не е толкова мазно и ми понасяше добре  Peace Нямам никакви стрии .
Мустела е наистина страхотна козметика , синът ми е с такава от раждането си , но аз като бременна не съм ползвала от тяхната серия .

# 14
  • Мнения: 189
Мустела Peaceнямам стрии Peace

Общи условия

Активация на акаунт