моля за съвет

  • 872
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
От 4-5 месеца правим опити,но засега нищо.През това време пуша по 2-3 цигари дневно ,а алкохол 1-2 бири месечно.Тъй като прескочихме датата с евентуалната овулация,зашото бях болна, според мойте изчисления шанса да сам забременяла беше минимален ,си позволих веднъж   тези 4-5 месеца да пийна малко повече алкохол \100-150ml концентрат\  и малко повече цигари от обикновено.Проблема е следния-закъснява ми 3-ти ден и ако сам забременяла този единичен случай  ще окаже ли някакво влияние.Предварително ви благодаря

# 1
  • Мнения: 7 723
Категорично НЕ! Успокой се  Peace

# 2
  • Мнения: 455
Няма място за притенение!  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 896
Аха, колко майки си попийват преди да знаят че са бременни! Помисли за всички бебета заченати след купон, на почивка и т.н.  Grinning
И аз съм пила преди да знам че се чака бебче. Никакви проблеми, можеш само да се радваш, ако си бременна, щом бебо е желан.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Забременях точно между Коледа и Нова година.Тогава бях от купон на купон...естествено с цигари и алкохал и то доста.Същевременно приключвах лечение на силно главоболие, за което ми бяха изписали антидепресанти и хапчета против епилепсия.Като разбрах, че съм бременна лошо ми стана ooooh!Отидах при лекаря и му се "изповядах".Каза ми да не се притеснявам и да си бременея спокойно.Та детето ми е живо и здраво!

# 5
  • София
  • Мнения: 245
Не! Замисли се колко майки има, които пушат (и пият) като разпрани по време на бременността, пък раждат живи и здрави бебета. Това, разбира се, не значи че няма проблем, ако продължиш да си пушиш и пиеш - не се знае дали цигарите и алкохола няма да окажат ефекта си след време. Но за няколко цигари и глътка алкохол недей да си навличаш излишно напрежение.

# 6
  • Мнения: 2 047
   Не се притеснявай за такива неща. На много хора се случва. И аз си бях пийнала и попушила доста на 3 март и 8 март, без да знам, че съм бременна. Нямаше проблеми после. Разбира се, след като разбрах, прекратих алкохола и цигарите.

# 7
  • София
  • Мнения: 978
Няма страшно, не се безпокой

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Хей, Роси, ама какви са тия притеснения Laughing? Колко майки са били бременни без да го знаят и са си пушили, пили и т.н през първия месец. Аз лично забременях ноември (естествено после го разбрах Wink), а на 8 декември бях на купон сред цигарен дим и пиячка. Разбрах, че съм бременна 10 дена по-късно. Бебчо ми е жив и здрав и нищо му няма. Така че спокойствие се иска тука Wink - и при бременеенето, пък и при правенето.
Ако си бременна - лека бременност, а пък ако не - успех при правенето - важното е да ти е приятно, пък то като му дойде времето, ще стане Peace
Очакваме включване с резултата скоро Hug

# 9
  • Мнения: 2 956
Не! Замисли се колко майки има, които пушат (и пият) като разпрани по време на бременността, пък раждат живи и здрави бебета. Това, разбира се, не значи че няма проблем, ако продължиш да си пушиш и пиеш - не се знае дали цигарите и алкохола няма да окажат ефекта си след време. Но за няколко цигари и глътка алкохол недей да си навличаш излишно напрежение.
Peace не се притеснявай

# 10
  • Мнения: 531
И аз мисля като другите момичета,няма място за притеснение , но пък ако си бременна ще знаеш какво да правиш от тук нататък. Пази се и успех! Peace

# 11
  • Мнения: 287
Спокойно! Някъде четох, че каквото консумираш първите 2 седмици не влияе върху бебето. Все пак тогава бебо е една все още неориентирана оплодена яйцеклетка Laughing

# 12
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Въобще не се притеснявай!По-важно е как ще живееш по време на бременността.Преди да разбера за първата си бременност, пушех по една кутия цигари дневно и пиех "достатъчно" алкохол.Спрях всичко това веднага след като разбрах,че съм бременна.Синът ми се роди 4,050 кг.       
и 54 см,а за здравето /да чукна на дърво /-страхотно здраво дете е.
Така че,кураж и стискам палци да имаш едно хубаво и здраво бебче. Hug

# 13
  • Мнения: 9 481
Изобщо не се кахъри!
Пожелавам ти очкваните EFP
Много, много приятни емоции тази година! smile3521

# 14
  • Мнения: 429
Не, няма. Но, ако си бременна - дай боже  Praynig , по-добре спри цигарите. Поздрави и дано да се е сбъднало желанието ти   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт