Как да направя татарско кюфте?

  • 10 240
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Това ми е въпросът.Ще имаме гости и искам да приготвя този специалитет.Ще бъда благодарна на всички кулинарки, които ще се отзоват на молбата ми.

# 1
  • Мнения: 2 211
1кг кайма
сол, черен пипер, кимион, чубрица
1 голяма глава лук
2 яйца
1ч кисело мляко + 1чл сода
200 гр настърган кашкавал
200 гр наситнени гъби
2-3 кисели краставички
малко галета за уплътняване
може и някаква пушена шунка на дребни кубчета
Омесва се каймата и престоява 2 часа в хладилника. Оформят се кюфтета и се пекат.

# 2
# 3
  • Мнения: 7 091
В линка, който са ти пуснали са споменали, но и да не би да не го видиш и аз да кажа- татарското кюфте се сервира и яде сурово!!!
 Имай предвид...не на всеки се харесва, аз лично не мога да го ям.

# 4
  • Мнения: 502
И аз не бих го яла сурово - не се знае каква е каймата, а и сурови яйца/салмонели и др.болести Sad/

# 5
  • Вече на село
  • Мнения: 569
В линка, който са ти пуснали са споменали, но и да не би да не го видиш и аз да кажа- татарското кюфте се сервира и яде сурово!!!
 Имай предвид...не на всеки се харесва, аз лично не мога да го ям.


С моята страст за експериментиране, нищо не ми пречи да ги изпека и дори да ги прекръстя, например Бул-тат кюфте или обратно  Joy Joy Joy

# 6
  • Мнения: 7 091
С моята страст за експериментиране, нищо не ми пречи да ги изпека и дори да ги прекръстя, например Бул-тат кюфте или обратно  Joy Joy Joy

В това няма нищо лошо Simple Smile Рецептите, които са пуснали момичетата са хубави, но просто няма да е татарско кюфте Simple Smile Нищо не му пречи да е някакво друго Simple Smile

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
В линка, който са ти пуснали са споменали, но и да не би да не го видиш и аз да кажа- татарското кюфте се сервира и яде сурово!!!
 Имай предвид...не на всеки се харесва, аз лично не мога да го ям.

Сурово  Shocked Бррррр.... ooooh!

# 8
  • Мнения: 3 447
В линка, който са ти пуснали са споменали, но и да не би да не го видиш и аз да кажа- татарското кюфте се сервира и яде сурово!!!
 Имай предвид...не на всеки се харесва, аз лично не мога да го ям.

Това е "татарски бифтек" - много ситно накълцано (не смляно) телешко месо, предварително отлежало, смесено с подправки и лук и сервирано сурово, със сурово яйце отгоре.
Татарското кюфте - поне във варианта, в който го приготвят по заведенията, е общо взето голямо кюфте на скара, с парче кашкавал вътре.

# 9
  • Мнения: 7 091
Това е "татарски бифтек" - много ситно накълцано (не смляно) телешко месо, предварително отлежало, смесено с подправки и лук и сервирано сурово, със сурово яйце отгоре.
Татарското кюфте - поне във варианта, в който го приготвят по заведенията, е общо взето голямо кюфте на скара, с парче кашкавал вътре.

Ops!Dona ПРАВА СИ! Това, за което аз говоря е татарски бифтек( понеже прилича на кюфте се обърках, не знаех, че сервират нещо под името татарско кюфте, което е печено)!
Ама си е направо руска рулетка яденето на нещо такова...

# 10
  • Мнения: 3 447
Ама си е направо руска рулетка яденето на нещо такова...
Аз не успях да се превъзмогна и да го опитам, на мъжът ми много му хареса  Sick

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ама си е направо руска рулетка яденето на нещо такова...
Аз не успях да се превъзмогна и да го опитам, на мъжът ми много му хареса  Sick
Браво на него, за мен това си е цяло изпитание!  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт