кървене на венците

  • 4 099
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 764
Съпругът и едната ми дъщеря наскоро пиха цитросепт по друг повод ,но идвамата забелязаха,че им е спряло кървенето на венците.
Много внимателно с Цитросепта,че така си изгорих устата с него преди години.......По-разредено разтворче употребете! smile3514

# 16
  • Мнения: 95
Да,определено трябва да се внимава с конценрацията на цитросепт.Най-добре е да се капва в чаша пресен сок от грейпфрут,портокали др.идопълнено с вода до около 200мл.Но определено има по-добър ипо-бърз ефект от водите за уста и от разните лакалути .Вярно,че е скъпичък,но си заслужава.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 750
Докато бях бремнна венците ми се подуваха и кървяха. Зъболекарката ми препоръча един гел - Пародиум. Мажех се сутрин и вечер с него и за около седмица венците се успокоиха.

sladkish4e, и аз не бях чувала за връзката между кръвната група и проблема с венците. Интересно. Кръвната ми група е О+.

# 18
  • Мнения: 1 380
Значи наскоро четох една книга за кръвните групи и там пишеше, че "0" група 90% е предразположена към проблеми с венците. Не яжте солети, сухари, храни, които са на трохи.
 А се препоръчват мандарини, грейфрути, защото съдържат вит С.
За да е по-подробна информацията ще потърся в интернет или в книгата и ще пусна линк с по-подробна информация.
Но почистването на зъбния камък наистина е задължителен.

# 19
  • Мнения: 1 380
Ето линк с информация за книгата която четох за кръвните групи и кървенето на венците:
http://www.helikon.bg/book.php?book_id=46599

# 20
  • Мнения: 420
    Grinning  На мен ми помогна жабурене със САНДРИН.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Аз успях само това да открия за кръвните групи:
http://dieti.gbg.bg/tema.asp?razdel=10&temaN=79

А "Сандрин" вода за уста ли е? В аптеките ли да го търся?

# 22
  • Мнения: 1 380
Аз успях само това да открия за кръвните групи:
http://dieti.gbg.bg/tema.asp?razdel=10&temaN=79

А "Сандрин" вода за уста ли е? В аптеките ли да го търся?

На мен "Сандрин" не ми помогна. Доволна съм от "Еудрил". Страхотен разтвор е.Може да ползваш и водата за уста на "Лакалут-актив" също помага.

# 23
  • Мнения: 2 197
Като вода за уста горещо препоръчвам една българска - Дентал (зелена, със смрадлика). Естествено най-добре действат промивки със смрадлика, но е много сложно за приготвяне -вари се 15 минути, прецежда се  и после трае само 12 часа. Така че аз си карам с водата. На мен още не са спрели да ми кървят венците (дъщеря ми е на 9 месеца, а зъбния камък си го чистя абсолютно редовно по 2 пъти в годината). Ако скоро не се оправя зъболекарят ми каза, че ще ми даде антибиотик или ще ги избели с лечебна цел (това последното почва много да ме привлича, току виж здравната каса го поела...майтап бе).

# 24
  • Мнения: 1 380
Като вода за уста горещо препоръчвам една българска - Дентал (зелена, със смрадлика). Естествено най-добре действат промивки със смрадлика, но е много сложно за приготвяне -вари се 15 минути, прецежда се  и после трае само 12 часа. Така че аз си карам с водата. На мен още не са спрели да ми кървят венците (дъщеря ми е на 9 месеца, а зъбния камък си го чистя абсолютно редовно по 2 пъти в годината). Ако скоро не се оправя зъболекарят ми каза, че ще ми даде антибиотик или ще ги избели с лечебна цел (това последното почва много да ме привлича, току виж здравната каса го поела...майтап бе).
За 1-ви път чувам, че зъбите се избелват с лечебна цел. Да не те лъже тоя зъболекар, за да ти вземе парите, пък ефекта да е 0!!! Outta Joint

Общи условия

Активация на акаунт